Příspěvky uživatele - Beny2

Jaký je rozdíl v čerpadlech, 19.12.2017
Moc chytrá otázka to není. Pokud se začnete zajímat o tento druh čerpadel, tak zjistíte, že v tomto segmentu se skoro jiná nevyrábí. Ovládání je takřka vždy řešeno na kabelu. Kromě etremních situací nemá smysl s výkonem čerpadla hýbat. Také s tím u... celý příspěvek >
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 19.12.2017
Já mám řadu Aqua Forte DM taky vybranou na jarní výměnu čerpadla, takže mě to zajímá. Srovnával jsem si obě čerpadla na stránkách jednoho prodejce a tam jsou uváděné skoro stejné parametry množství, výtlaku a spotřeby. Cena druhého čerpadla je jen... celý příspěvek >
Teplota vody jezírka v zimě, 14.12.2017
To bude nějaká chyba v měření. I nyní mám na hladině kolem 4oC a v hloubce to málokdy klesne víc. 
Jak jste na tom s vláhou v zemi, 11.12.2017
Taky jsem na Plzeňsku měl nejmokřejší sezónu za poslední roky. Každý měsíc přes 80 mm (kromě září - 16 mm). Trochu sucha jen začátkem června.
Neznámá rostlina připomínající citrusy, 3.12.2017
Je divné to zimování ve sklepě. Většina stálozelených subtropických rostlin zvládne zimování v cca 5 stupních, ale obvykle potřebuje světlejší stanoviště. Jaká v tom sklepě bývá přes zimu teplota a jak je to tam se světlem (nějaká okna)? Tropické... celý příspěvek >
Dracena a cycas zloutnuti listu, 3.12.2017
Cycas revoluta nelze dlouhodobě pěstovat v bytových podmínkách. Přes zimu potřebuje světlé stanoviště s teplotou od 2 do 10 stupňů.
Zdroj vody na ostřik bubnového filtru, 29.11.2017
Jak je tam řešený filtr před vysokotlakým čerpadlem? Vysokotlaká čerpadla vyžadují hodně čistou vodu, takže při použití vody z bubnu by se měl fitr hodně zanášet.
Zdroj vody na ostřik bubnového filtru, 28.11.2017
Použití přefiltrované vody na oplach mě taky přijde dost nešťastné. Má to logiku jen u jezírek vzdálených v zahradě (ale i tam by měla být možnost dopouštění vody z externího zdroje). Taková možnost mě vůbec u bubnových filtrů nenapadala (vzhledem k... celý příspěvek >
Neznámá rostlina připomínající citrusy, 28.11.2017
No tak to fakt ne!!!
Jak přezimovat rostliny v květináčích?, 21.11.2017
Plný souhlas. Mimochodem u nás zem, do velké hloubky moc nepromrzá (záleží na konkrétní hornině a oblasti). Každou zimu dělám řadu sond (ve své spádové oblasti) a i v největších zimách jsem se nesetkal s větším promrznutím, než 30 cm. Pokud... celý příspěvek >
Jak přezimovat rostliny v květináčích?, 20.11.2017
Tak to je jen pár květináčků. To stačí udělat, jak radí Lída (pokud na ně nemáte speciální temperované prostory)...
Jak pěstovat venkovní kamelie, 18.11.2017
Bez znalosti konkrétní odrůdy je rada těžká...
Železo ve vodě ze studny, 17.11.2017
U vrtů je to běžný stav. Je vhodnější jímat vodu z méně hlubokých vrstev. Pro snížení obsahu železa ve vodě jsou kvalitní systémy obvykle ještě mnohem dražší.
Zerav obrovský a západní, 13.11.2017
Je fakt, že u mě jsou ve stínu hodně a zatím ani u země výrazně nevyholují.  Pokud sháníte Thuja plicata, mrkněte se do   š l p. Nemáte to zase tak daleko...
Zerav obrovský a západní, 12.11.2017
Plikaty jsou trochu náročnější na zemní vlhkost, než klasické occidentalis. Půda stejná. Je ale třeba si uvědomit, že jsou náročnější nejen na výšku (běžně, kromě některých kultivarů, dorůstají do 30 metrů) ale i na šířku. I při pečlivém zastřihávání... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika