Příspěvky uživatele - 91.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ochrana dřevěné nádoby, 26.2.2020
Epoxidový lak s atestem na pitnou vodu.
Stříhání nové josty, 25.2.2020
Vůbec mi podle popisu není jasné, jak ta vaše rostlinka vypadá. Je to korunka josty naroubované na cca 1m kmínek meruzalky? Nebo pravokořený jostový stromek či keř?
Jikl.cz - prosím o názor na obchod, 24.2.2020
Já to mám blízko, takže tam kupuji často a osobně. Jsem spokojen. Je tam velký výběr. Všechna semena, co jsem tam kdy kupoval, byla v originálních obalech od výrobců. Stane se, že něco nemají, i když to je v nabídce na www.
Popol do kompostu, 24.2.2020 Obsahuje fotku
Mohu si dovolit tak trochu naletět. Nejsem na hlízocibule vůbec žádný odborník. Už ani nepěstuji banánovníky ani šípatky apod. Z hlízocibulí mám snad už jen lužanky prorostlé od sousedů. Jinak ale chápu, že "skuteční odborníci a jejch mezinárodní... celý příspěvek >
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 24.2.2020
Se skladováním jablek v uzavřeném prostoru mám špatné zkušenosti. Skladoval jsem je v sudu, který jsem lehce přikryl víkem (proti hlodavcům). Za dva měsíce jablka změnila barvu a byla silně cítit alkoholem. Vzniklo něco mezi kvasem a bokashi. Tak... celý příspěvek >
Rašení pod čočkou mobilu, 22.2.2020 Obsahuje fotku
Už se otvírají i zelená poupata mandloní. Brzy pokvetou i některé slivoně. Všiml jsem si, že stupeň rašení neodpovídá vždy rannosti meruňky. Nejvíce je sice narašená Tsunami, ale i pozdní meruňky už mají ke květu blízko (Bergeron, Farbaly). Myslím,... celý příspěvek >
Prolectus - Moniliova spala, 21.2.2020 Obsahuje fotku
Pokud mi příští týden rozkvetou (v Bulharsku) v Podunajské nížině první meruňky, použiju ještě zbytky Horizonu. Na jih od mé zahrady jsem však ještě dnes zažil na dálnici sněhovou chumelenici. Ve středních polohách tedy kvetení nehrozí ani někde na... celý příspěvek >
Mušky smutnice v bytě, 21.2.2020 Obsahuje fotku
Asi to bude na jaře aktuální. V mém případě nevím, zda jsem měl smutnice, protože larvy vypadaly jinak než na internetu. Ale zkoušel jsem elektrický zabíječ s modrofialovým světlem, který také pomohl. Pak jsem málo zaléval a to hlavně spodem. To také... celý příspěvek >
Popol do kompostu, 20.2.2020
Při hoření dřeva je parciální tlak přítomného CO2 tak vysoký, že při dané teplotě vznikají prakticky jen uhličitany a ne oxidy, které by mohly tvořit s vodou hydroxidy. Takže ta trocha zředěného uhličitanu draselného a vápenatého jen vykompenzuje... celý příspěvek >
Rašení pod čočkou mobilu, 18.2.2020 Obsahuje fotku
Na dolním toku Dunaje (43.5 s.š.) už mi raší meruňky. Ty rané asi za týden rozkvetou. Možná zmrznou, ale teď jsou krásné. Zkusil jsem vyfotit meruňková poupata starým mobilem s macro klipsem. Po ty, kdo nemají veliký foťák, to může být inspirací.... celý příspěvek >
Poškození třešně v oblasti roubu, 16.2.2020
Taky si myslím, že by se to mohlo zacelit samo. Pod kůrou je vidět tvořící se kalus, který zaceluje starší (mrazovou?) prasklinu. V každém případě by se měl odstranit lišejník a případně i přesahující mrtvá kůra. Takto postižený stromek měl být přes... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 15.2.2020 Obsahuje fotku
Taky jsem byl zvědav, jak ten „fermentovaný polokompost“ bude vypadat. Fotka to však nemůže plně popsat. Je to měkčí polorozložená hmota, která je cítit houbami, kvasnicemi nebo i trochu kefírem. Nejvíce degradovalo ořechové listí. Z původních 250... celý příspěvek >
Vrúbľovanie - marhule, 15.2.2020
Myslím, že mírně přeceňujete roli hardveru. Používám stejné nože jako většina účastníků na tomto fóru – nerezové nože Mikov. Brusný kámen a pastu na doleštění jsem taky koupil v ČR. U nových nástrojů používám na zabroušení i diamantový pilník z... celý příspěvek >
Angrest - roubování, 11.2.2020
Nastartovaná nebo nenastartovaná - když to má kořeny, mělo by se to chytit skoro všechno. Ale teď vážně: vám už se někdy v životě skutečně ujal roub na čerstvě uříznuté meruzalce bez kořenů a tedy i bez kalusu, jak naznačujete?
Bokashi druhé kolo, 11.2.2020
No nic. Kompost dozrál. Takže souhrn na závěr: Postup bokashi byl vyvinut v Japonsku v roce 1982. Je založen na anaerobním působení mikroorganismů na biomasu. Podílejí se na něm zejména všudypřítomné mikroorganismy rodů Saccharomyces, Lactobacillus... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika