Příspěvky uživatele - 167.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rzivost slivoně - Hrdza slivková, 10.6.2018 Obsahuje fotku
Hledal jsem tady na foru a mohlo by se jednat o svilušky. Našel jsem i pár listů napadených halčivcem. To jsem před 2 roky aplikoval dravého roztoče a stromy stříkám pouze jednou mospilanem.
Rzivost slivoně - Hrdza slivková, 10.6.2018 Obsahuje fotku
Mohu přidat svou fotku a poprosit, jestli se jedná o rzivost? Jedná se o švestku domácí.
Leskora, 9.6.2018
U nás Leskora (severní morava 360mnm) je ještě úplně zelená, ta bude potřebovat pár týdnů. Stejně tak je na tom Bergeval. Ale jsou to stromky vysázené na podzim 2016 a tohle je jejich první úroda (jen pár plůdku samozdřejmě).
Meruňka Darina, 23.5.2018
Myslím, že je na záchranu pozdě (jako začátečník se mohu mýlit). Dělal jste postřik proti monílii?
Praskání třešní po dešti, 19.5.2018
Na hodnocení Prev-B2 je ještě brzy. Cíleně jsem je na mšice zatím neaplikoval.
Praskání třešní po dešti, 18.5.2018 Obsahuje fotku
Zdravím, jak jste na tom s praskáním třešní po deštích? U nás pršelo dva dny a odrůda Burlat při dnešní obhlídce asi 30% plodů popraskaných a to nejsou zralé. katoo 360mnm (severní morava)
Jak na Mandelinku bramborovou?, 14.5.2018
Mospilan - ochranná lhůta 7 dnů Spintor    - ochranná lhůta 7 dnů Spintor je udávaný jako EKO, rychle se rozkládá v půdě. Ničí prá i užitečný hmyz. Nevím co všechno se na bramborech vyskytuje. Osobně bych asi kvůli systemičnosti... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 14.5.2018
Pokud si dobře pamatuji, v debatě se uváděla koncentrace mospilanu 0,025% to je 2,5g na 10l vody (takovou koncentraci jsem našel i v letáku výrobce mospilanu). Někdo zminoval i lepší účinek přidáním smáčedla, ten dávám taky a to Silwet. Včera... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 13.5.2018
Calypso jsem použil loni a byl bezchybný, letos to bylo složitější, vítr foukal skoro pořád, ale postřik na švestku se mi vydařil, bohužel asi Mospilan není co Calypso 
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 10.5.2018
Třeba tady na severu moravy (Jablunkov) do včerejška taky sucho a teplo. Včera tady hodně napršelo, sudy pod okapy plné. A dnes prádelní počasí a +24°C a to mají přijít bouřky. Co to udělá se stromy uvidíme, stříkal jsem zatím jen po odkvětu Prev-B2... celý příspěvek >
Calypso 480 SC - účinná náhrada, 9.5.2018
Pokud by šel koupit v kamenné prodejně v polsku, nebyl by problém zajet. Otázkou je jestli nebude taky jen pro profesionální použití.
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 7.5.2018
Vylomit je co nejdříve.
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 28.4.2018
Růvek = kopeček, kopeček hlíny kolem sazenice, který překrývá roubovanou část. Sazenice na fotce vypadá v dobrém stavu, roste pěkně. Mě taky prvním rokem nevyrostl galahad ani 60cm a příští rok přes 3 metry a první signální hrozen. Záleží jak se... celý příspěvek >
Doba postřiku proti pilatce, 20.4.2018
Proti pilatce jsem loňi ošetřoval poprvé a některé odrůdy měly neskutečnou násadu, až jsem se bál, že to poláme větvě (prováděl jsem ruční probírku, celkem makačka a stejně jsem tomu moc nepomohl). Co mi ale zdecimovalo několik malých slivoňí byl... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a hniloba peckovin 2018, 17.4.2018
V naší oblasti severní moravy jsme měli před cca 20 lety hojnost švestek, višní, třešní, rynglí a jablek. Nevěděli jsem co je monílie, puchrovitost, pilatka, obaleči, šárka, rez hrušní, mšice na stromech. Postupně jen sleduji jak tady ubývají ty... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika