Příspěvky uživatele - 235.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Choroba bobul, odroda Aladdin, 21.7.2019
U mňa je to podobné, tiež ňou niektoré odrody trpia. Najskôr som si myslel, že je to peronospóra, lebo s čiernou hnilobou v takomto rozsahu sa nestretávam. Pekne sa však vyselektovali odrody, ktoré jej veľmi dobre odolávajú, ako napr. Nero, Moldova,... celý příspěvek >
Nedostatek živin?, 20.7.2019
V tomto stave to bez chémie bohužiaľ nepôjde. Treba ošetrovať preventívne a nemusíte za každú cenu používať "tvrdú" chémiu (systémové fungicídy). Dobré výsledky sa dajú dosiahnuť aj kombináciou kontaktných prípravkov na báze medi (peronospóra) a síry... celý příspěvek >
Topfirst, 14.7.2019 Obsahuje fotku
Topfirst pomaly dozrieva, no plody sú polovičnej veľkosti. Chuť zatiaľ neviem posúdiť, keďže som mal len zopár padaniek a tie príliš neohúrili. Okrem toho strom zjari zdecimovali vošky, čo je pravdepodobne príčinou podpriemernej veľkosti plodov.
Úroda meruněk 2019, 14.7.2019 Obsahuje fotku
Tiež pridám zopár aktuálnych fotiek VP. Väčšina plodov vyzerá ako na 2. foto, no sem tam na oslnenej strane sa nájdu aj také ako na foto 3. Líčko tam síce je, no nie je jednoliato červené, ale skôr bodkovano červené, ako píše IH.
Ide to aj (ne)chemicky, 14.7.2019 Obsahuje fotku
Presne po týždni som dnes znova striekal. Kratší interval som zvolil najmä kvôli hrozbe peronospóry, keďže posledný týždeň bol chladnejší a relatívne aj vlhký. Na niektorých strapcoch sa už objavujú prvé príznaky, no zdá sa, že sa ďalej nešíri.... celý příspěvek >
Zalistky na buducom tazni, 13.7.2019
Ja by som nechal len jeden výhon a tomu by som priebežne odstraňoval zálistky. Koncom zimy (ak dorastie) by som ho zastrihol vo výške budúceho kmienka. V prípade, že nedorastie, rezal by som do nevymrznutého dreva. Nechať 2 výhony sa mi zdá zbytočné.... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 13.7.2019
Mňa Peter na tej Vašej VP irituje to sýto červené líčko. To moja a ani žiadna VP v okolí nemá. Ak nejaké líčko je, tak skôr rozmyté, nevýrazné. U nás sa už VP pomaly zbierajú, no my sme teplá oblasť. Tipoval by som to na odrodu z novšieho šľachtenia.... celý příspěvek >
Zalistky na buducom tazni, 13.7.2019
Ja som toho názoru, že minimálne do výšky budúceho kmienka sú zálistky nežiaduce. A tiež sa stotožňujem s názorom, že je lepšie v prvom roku najskôr vypestovať kmienok a následne v ďalšom roku z vyrašených očiek nad drôtom zapestovať ťažne, ktoré by... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 12.7.2019 Obsahuje fotku
Pridám sem zopár aktuálnych fotiek ako dôkaz, že aj pri rozdielnych pestovateľských podmienkach, no s podobným systémom ochrany a agrotechniky, sa dajú dosahovať slušné výsledky. Na obrázkoch sú nerezistentné odrody viniča pestované za domom v... celý příspěvek >
Zalistky na buducom tazni, 12.7.2019
Presne tak ako je napísané vyššie. Ešte doplním, že v budúcom roku strapce určite nenechávať, najskôr v tom ďalšom ponechať nejaký jeden na ochutnávku.
Úroda meruněk 2019, 12.7.2019
To je škaredá rana. Nám sa podobne pred 2 rokmi pod ťarchou úrody tiež zlomila celá haluz. Strom to našťastie rozdýchal a už stihol prázdne miesto miesto vyplniť novými konármi.
Goldrich meruňka, 11.7.2019
Všetci mi len chute robíte, aj ja už chcem, aby mi ten môj zarodil. Tentokrát som nenechal nič na náhodu a namiesto pseudopodpníka Rubira som zvolil myrobalán. Dúfam, že sa dočkám pravidelnej a hlavne dlhoročnej úrody.
Nedostatek živin?, 11.7.2019 Obsahuje fotku
Mne sa zdá, že sú strapce napadnuté peronospórou. Vzhľadom na doterajšie jedno preventívne ošetrenie kontaktnými fungicídmi a priebeh počasia by to bolo aj dosť pravdepodobné. To, čo je napadnuté sa už zachrániť nedá, no môžete skúsiť zachrániť aspoň... celý příspěvek >
Kapková závlaha, 11.7.2019
Závisí od toho, aké stromy, resp. na akých podpníkoch tam budú pestované. Z dlhodobého hľadiska sú semenáče vhodnejšia voľba, no treba mať na to aj priestor. Ak má niekto k dispozícii menší pozemok a chce tam mať z každého rožka troška, so semenáčmi... celý příspěvek >
Kapková závlaha, 10.7.2019
Nevidím v tom žiadny problém, ak máte zdroj vody. Kvapková závlaha patrí k najefektívnejším zavlažovacím systémom. Bežne sa používa v profi sadoch bez ohľadu na to, či sa nachádzajú alebo nenachádzajú v zrážkovom tieni. Pri plánovaní je potrebné... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika