Příspěvky uživatele - 112.187

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zemina pro muškáty, 1.4.2019
Já pro muškáty používám, co kde najdu - zeminu ze záhonů, kompost, zbytky zahr.substrátů, a jsou spokojené. Rajčata a papriky samozřejmě pěstuji normálně na záhoně bez hnojení během sezóny. V květináči můžete úplně stejně, jen budou chtít během... celý příspěvek >
Usychajuce listy na odrezkoch v substrate, 29.3.2019
Pokud zakořeňuji cokoli jiného, tak buď to píchnu do země bez listů, případně s redukovanou listovou plochou na minimum, a nebo nechám ve vodě, dokud nepustí kořeny, a až pak umístím do zeminy.
Usychajuce listy na odrezkoch v substrate, 29.3.2019
Sice jsem se kořeněním révy nikdy nezabýval, nicméně odpovědět můžu obecně: je zcela logické, že když má něco listy, nemá kořeny, a omezíte tomu přísun vody, že ty listy začnou usychat, protože na jejich uživení jsou potřeba kořeny pro přísun vody.... celý příspěvek >
Vybíráme skleník, 22.3.2019
Přijde mi to spíš jako reklama na zmiňovaného výrobce... Samozřejmě, že nikomu se nic nestalo ani s polykarbonátem - pokud má někdo náhodou hliníkovou konstrukci, tak si ji připevní k zemi. A ostatní mají pozinkovanou ocel, která vám rozhodně... celý příspěvek >
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 20.3.2019
Co myslíte: pěstují se ovocné stromy ve městech, nebo spíš na vesnicích a mimo zástavbu?
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 20.3.2019
U nás předevčírem od 20:00 bylo -5, až do rána. Stejně tak může bývat ještě i během dubna. Tak jen nevěřícně koukám, co jste schopen dělat v půlce března - budete to provádět po nocích i během dubna? BTW podle ČHMÚ má v noci mrznout i celý příští... celý příspěvek >
Mladá třešeň, špatný řez, 19.3.2019
Z malých větviček žádný silný výhon nevyrazí. Zvolil bych ten můj druhý navrhovaný řez - zachovat ten ohnutý spodní výhon a vyrovnat ho do verikály jako terminál. Je o poznání živější a je velká šance, že po odstranění všeho ostatního, co jen... celý příspěvek >
Kompost (zapáchající) a sousedé, 19.3.2019
A pak to u nás vypadá, jak to vypadá. Vztahy mezi lidmi na bodu mrazu. Rozhodně bych nedoporučoval oplácet, hrát hru "oko za oko, zub za zub". To je cesta do pekel. Nejlepší je souseda ignorovat, pokud jde jen o slovní komentáře.
Mladá třešeň, špatný řez, 19.3.2019 Obsahuje fotku
... a nebo, pokud by to bylo možné, zvolit tento výhon a vytvarovat jej do svislé polohy (terminálu). Přijde mi (v délce jednoletého obrostu) vitálnější, než ten zvolený, který poskakuje každý rok jen po malých kouskách... To by ale chtělo... celý příspěvek >
Mladá třešeň, špatný řez, 19.3.2019 Obsahuje fotku
To, jak poroste, je hlavně o tom, jak stromek budete tvarovat! Přijde mi, že zde vůbec nebyl proveden žádný řez po výsadbě, ani další výchovný. Nikdo neradí, tak zkusím já, jak bych postupoval u svého stromku, i když nevím, jestli správně a... celý příspěvek >
Kompost (zapáchající) a sousedé, 19.3.2019
Kompost nesmrdí, smrk na zahradu (do zástavby) nepatří. Toto je ukázkový příklad nesnášenlivosti a špatných sousedských vztahů. Na jedné straně - jehličí a šišky přeci nejsou vůbec žádný problém. A na straně druhé - obtěžující kompost je výmysl... celý příspěvek >
Roubování, 14.3.2019
Nevím, jak vy, ale já si nedokážu přečíst odbornou knihu tak, abych si ji zapamatoval. VŽDY to je tak, že k problematice, která mě zajímá, se musím vrátit a podrobně nastudovat. Takže si stojím za tím, že než si přečíst vágní stránku o anglické... celý příspěvek >
Roubování, 14.3.2019
S tou literaturou souhlasím, co se týká nějakých rozsáhlejších a obecnějších znalostí. V tomto případě jste ale vedle - roubování je deterministická a algoritmicky velmi dobře popsatelná činnost, takže naopak perfektně poslouží právě jednoduchý... celý příspěvek >
Mandloň - opylení broskví, 14.3.2019
Ale to je přeci dotaz zakladatele tohoto vlákna!
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 13.3.2019
Já to dělám stejně jako p.Walter, nejspíš ze stejných pohnutek - chemii se snažím minimalizovat. Letos taktéž jeden postřik Kuprikolem, nicméně včerejším příspěvkem mě docela překvapil - vždy stříkám v podobném termínu jako on, ale letos už mám asi 2... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika