Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zničené listy u mladých rezistentních jabloní, 2.8.2019
No jo. Píšu to v mobilu a prd na to vidím...
Zničené listy u mladých rezistentních jabloní, 2.8.2019
Zajímavé! Do vyhledávače se musí dát marssonia, se dvěma es. = Diplocarpon mali. A zrovna Topaz a Robinola i Golden Del. jsou citlivé. Jinak v okolních zahradách stromy sem tam žloutnou. Ale spíš suchem.
Zničené listy u mladých rezistentních jabloní, 2.8.2019
Mně tohle dělá Golden del. v průběhu srpna, začátkem září. Jak kdy. Myslím, že stromy jsou popletené (sucho, horko) a chtějí už zazimovat. Nakonec podzim se blíží...
Moniliový úžeh peckovin 2019, 1.8.2019
Kdyby byly ucpané cévní svazky, tak by nebyly na koncích režných větví zelené letorosty. Sem tam. Ty listy jsou zdravé, svěží. Ještě mě napadlo, že jak byla ta horka (cca před třemi týdny), tak třešeň byla nápadně zvadlá. Sousedovic taky, ale výrazně... celý příspěvek >
Moniliový úžeh peckovin 2019, 31.7.2019
Pane Hlavatý, je to velmi pravděpodobné. Koukal jsem i na google. Zítra udělám pár řezů. Každopádně je po třešni.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 31.7.2019
Já jsem v HK stříkal v půli července a od té doby se lapli sem tam jeden či dva samečci za tři dny. Známí (taky okolí HK) se před týdnem vrátili z dovolené a mají 70 % jablek červivých. Stříkali proti první generaci, proti druhé ne (chtěli, až se... celý příspěvek >
Moniliový úžeh peckovin 2019, 31.7.2019 Obsahuje fotku
Fotka
Moniliový úžeh peckovin 2019, 30.7.2019
Napadla mně ještě P. syringae...
Moniliový úžeh peckovin 2019, 30.7.2019
Hnědozem na spraši asi jeden metr, pod ní postupně štěrkopísek. Hladina spodní vody asi 4-5 metrů. S tím suchem se mně to nezdá. Strom je v rohu zahrady a oba sousedi dost zalévají. Nakonec já taky.
Moniliový úžeh peckovin 2019, 30.7.2019 Obsahuje fotku
Tak takhle dopadla třešeň Stella stará asi 10 - 15 let. Před týdnem začala vadnout, tak jsem zaléval... a nic. Letos přeplodila jako nikdy předtím, tři čtvrtiny úrody zůstaly na stromě, fest hnily a opadaly. A chytly to větve a listy. Komplet celý... celý příspěvek >
Kroucení - svinování spodních listů rajčat, 20.7.2019
Jo, jo. Pro rajčata jsou nebezpečné herbicidy typu stimulátoru růstu na dvouděložné plevele, které používají i trávníkáři. Posečená ošetřená tráva se pak může dostat i do městských kompostáren, které kompost levně prodávají i zahrádkářům - a je... celý příspěvek >
Kroucení - svinování spodních listů rajčat, 20.7.2019
To je celkem běžná kosmetická vada. Moc vody, málo vody, ukládání škrobu do listů, odrůda... I sláma ale může obsahovat herbicidy!
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 15.7.2019
Dnes jsem zopakoval postřik Integrem. Padlí není, strupovitost také není, živočišní škůdci také ne. Takže pro letošek, pokud nenastane nějaká kalamita, končím s postřiky! Jo, a vzal jsem současně i slivoně (Presenta, Stanley a Nancyská).
Listy rajčat, 14.7.2019
Plíseň bramboru to není. Spíš septorióza. Možná i bakteriální infekce. Použil bych měd (Champion, Kuprikol). Fungují obecně univerzálně. Dále třeba Acrobat či Rodomil. Mancozeb v nich má podobné účinky. Listy se musí postříkat hlavně zespodu.... celý příspěvek >
Listy rajčat, 14.7.2019
To svinování listů snad způsobuje ukládání škrobu do listů, pokud má rostlina tendenci růst a brání se jí v tom vyštipováním. Pak tu energii ukládá do zbylých listů. Jsou odrůdy k tomu náchylnější a řešním může být vedení na dva výhony. Mně to letos... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika