Příspěvky uživatele - 92.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez ovocných stromů, 3.3.2020
To, co píše pan Ondřej o nevhodnosti zmlazovacího řezu za květu je zajímavé, rád se nechám poučit. V ovocnařině panuje řada dogmat, která se tradují a nikdo neví proč.  Je pravda, že řezat do stromu za květu pocitově není moc příjemné, nehledě... celý příspěvek >
Trojica najlepších, 19.2.2020
Plody jsou veliké, úrodnost spíš nižší, chuť nic moc.
Sekání trávy - kompostér?, 12.2.2020
Co se Vám nevleze do kompostéru, nechte na hromadě vedle něj. Časem možná zjistíte, že ten kompostér nepotřebujete.
Vrúbľovanie - marhule, 12.2.2020
Moje zkušenosti v podstatě kopírují to, co píše Petr z H. Roubování anglickou kopulací v předjaří mi dává taky lepší výsledky než letní očkování. V profesionální praxi se samozřejmě očkuje, protože ve velkém to má mnoho výhod - je to technicky... celý příspěvek >
Meruňka - choroba, 4.2.2020
při pozdějším řezu nemocné větve ten Váš ošidíte o litry tekutiny, které může využít i k hojení rány... Jen aby meruňka nepoužila ten uspořený litr tekutiny k tvorbě klejotoku...
Užovka a zmije na zahradě?, 4.2.2020
Není praktičtější pořídit si kočku?
Užovka a zmije na zahradě?, 4.2.2020
Dobrej nápad. A čím chcete ty hady přilákat?
Ptačí jeřáb / jeřáb sladkoplodý - má někdo na zahradě?, 29.1.2020
Určitě je lepší pěstovat jeřáb sladkoplodý, už proto, že má jedlé plody. Nejsem si jistý, jestli je to ideální ovocný strom právě do Polabí, jaká je jeho odolnost suchu, nevím. Předností jeřabin je, že snáší i horské polohy, ale hiodně jich roste i v... celý příspěvek >
Získaní odkopku z koruny, 29.1.2020
Je-li terén přírodní - zatravněný s volným přístupem srnců, pak snaha eliminovat myrobalán, aby nebyl velký strom, je trochu kontroverzní. Menší stromy trpí ožerem i vytloukáním víc. Myrobalán je vitální podnož, která si nejlépe dokáže poradit s... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 28.1.2020
Podle mě suchý mour (nezvlhlý a nezapařený) by se sám vznítit neměl. Jestli se to stává, nevím. Pokud to víte vy, napište.
Roubování, 28.1.2020
Pokud je podnož jednoletá (jako ten roub), pak je kopulace vcelku spolehlivá a jednodušší. Pokud je podnož víceletá, pak bych volil plátkování nebo sedélko. S kozí nožkou až tak dobré zkušenosti nemám.     Záleží taky na tom, o jaký... celý příspěvek >
Odrůda Katinka, 28.1.2020
Zdeňku, nijak nebezpečné to není. Z časových důvodů řežu slivoně taky často jindy, než se má. Ocituju to, co jsem napsal asi před 2 měsíci v jiném vlákně. Před pár lety jsem navštívil švestkové sady firmy R. Jelínek ve Vizovicích. Průvodce nám... celý příspěvek >
Založení kompostu - trava, hnuj, hlína, sláma, 22.1.2020
Sečení trávníku v lednu nepovažuji za rozumné. Zvýšíte riziko jeho vymrznutí, zejména když přijdou mrazy a nenasněží. Nechcete-li mít v létě mokrou plsť, neřeší to zimní sečení, nýbrž provzdušnění, hnojení a vertikutace. Samozřejmě až na jaře.
Hrušně - vysadit či ne?, 15.1.2020
ke zvoleným odrůdám a podnožím (Rajka a Topaz na A2, německá Büttnerova červená na ptačce, Karešova na mahalebce, a JOJO a Jofela na myrobalánu, hrušně by byly na semenáčích a Kawkavzské) by stromy (vysokokmeny) měly mít větší odolnost, a když i... celý příspěvek >
Hrušně - vysadit či ne?, 15.1.2020
bych rád šel cestou ekologickou a extenzivní, tudíž bez chemie, a krom řádného založení koruny v prvních cca pěti letech bych poté na stromy sahal jen minimálně Tady je těžká rada, protože většina lidí má zkušenosti jen tam, kde pěstuje, možná... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika