Příspěvky uživatele - 6.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 24.7.2021
Ach jo, Vladimíre, musím to přepočítávat, aby to bylo srovnatelné. Beru to tak, že bažanti to mají vždycky horší než mazáci. Start 1: od země 18, 29, 40, 63, 86, 107, 127, 147 a pak 162 cm (předposlední pouze květy, poslední poupata). Ovšem není... celý příspěvek >
Sezona 2022, 23.7.2021
Každé "zkonění" je pozitivní v tom, že o něm začneme přemýšlet a tím zjistíme, jak to funguje a příště je líp. Je trochu tristní, že to příště je až za rok, ale s tím se nedá hnout. Mám už jich za sebou tolik, že by se s nimi daly dláždit ulice. A... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 23.7.2021
Vladimíre, pozdě. Už to mám změřené mezi sebou a všechny. Byl to vopruz. Bohužel jsem nechal výsledky na chalupě. Co si pamatuju je, že současný stav je 9; 15 a 20 vijanů. Start 1 je cca 150 cm vysoký (podobně jako ostatní), poslední dva vijany mají... celý příspěvek >
Sezona 2022, 22.7.2021
Vladimíre, ta chuť je výborná právě proto, že nehnojíš moc. Přesně tuhle strategii aplikuju na svých 60 řízků: žádné přilepšení, co si ze stávající půdy vydolujete, je vaše. A jen jeden stonek. A vzdálenosti také jen kolem 40 cm. Předpokládám, že... celý příspěvek >
Problem s rajcaty, 22.7.2021
Petře, Septoria přezimuje především na zbytcích uschlých listů či jiných částí postižených rajčat. Pokud si pěstujete sazenice doma, je téměř nemožné se všech těch mikroskopických úlomků zbavit. Já navíc pěstuju rajčata doma přes zimu, takže ta... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 21.7.2021
Dobrý nápad. Nojo, ale jak určím "definitivní velikost"? Ze zkušenosti vím, že lesklé plody jsou už jaksi "hotové" (a dozrají i mimo rostlinu), ale také to, že často ještě rostou. Vladimíre, já změřím vzdálenosti do 6tého (případně jen páteho)... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 21.7.2021
Míro, toho se právě trochu bojím. Dusíku dostatek a hodně vody, tentokrát ne mou vinou, ale to mne moc neutěšuje. Už zase jsou ty plody moc velké a tudíž nebudou na maximu chuti. Než začalo to deštivé období, byl jsem spokojený: vypadaly přiměřeně.... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 21.7.2021 Obsahuje fotku
21.7.21 Pytle stále studené. Molic ubývá. Start 1 dala 3 zralá rajčata chuti 8 a 7,5 (průměrná váha 35g), z nichž dvě byla prasklá. Má 8 vijanů, Start 3 již také začíná zrát, má 16 vijanů a Start 2 je nejvíc pozadu, ale i tam se objevila růžová... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 21.7.2021
Molic utěšeně ubývá, i nechráněné rostliny docela pěkně prosperují. Ty chráněné netkankou se zbláznily, nejspíš proto, že netkanka také zvyšuje teplotu uvnitř tunelu. Mám trochu obavy, že kapusta a zelí pod ní nemusí vytvořit pevné hlavy. Při... celý příspěvek >
Sezona 2022, 21.7.2021
Jestliže dramaticky redukujete počet listů na rostlině, jak píšete, připravujete se o část výnosu - rajčata jsou menší a méně - a hlavně o chuť, tedy cukr v nich. Samozřejmě, pokud nemáte k dispozici větší prostor, lze to přijmout. Rozumná... celý příspěvek >
Problem s rajcaty, 21.7.2021
Pro Petra L. Na obrázku je, podle mého soudu, typická Septorie, tedy septoriová skvrnitost rajčat. Váš postup, tedy postižené listy otrhat, pokud možno opatrně, aby se z nich dál nešířily spóry a zdravé rostliny či listy stříknout Acrobatem, který je... celý příspěvek >
Sezona 2022, 20.7.2021
Zcela určitě změňte způsob hnojení. Už po pikýrování jim je třeba dát hnojivo s dostatkem fosforu pro dobrý vývoj kořenů. A později méně dusíku, ale dostatek fosforu i draslíku. A to nemluvím o hořčíku a mnoha dalších důležitých "stopových" prvcích v... celý příspěvek >
Dozrávání sklizených zelených paprik VS dozrálé papriky na rostlině, 20.7.2021
Naprosto potvrzuji: "bílé" papriky sklízím, když dosáhnou přiměřené velikosti (v kontejnerech na balkóně menší, venku větší), tedy v konzumní zralosti. Slupnu je i se semeníkem, jsou křehké a výtečné. Zároveň tím ulevím rostlině.  U... celý příspěvek >
Ideální poměr živin N-P-K pro největší úrodu rajčat / paprik, 20.7.2021
Stando, díky. To je myslím vysvětlení jednak velice expertní a druhak velice užitečné. Ty formy jednotlivých prvků v hnojivech hrají velmi důležitou roli. Jsem rád, že můj instinktivní strach z použití draselné soli není tak úplně mimo mísu. A ještě:... celý příspěvek >
Ideální poměr živin N-P-K pro největší úrodu rajčat / paprik, 17.7.2021
Míro, já spoléhám na to, že se jim ta dávka nedostane ke kořenům najednou, což u zálivky není tak jisté. A také jsem si uvědomil, že otázku síry jsem nikdy neřešil. Ale teď jsem kuknul na projevy nedostatku síry a dospěl k názoru, že jím moje... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika