Příspěvky uživatele - 61.187

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jabloň (mošt), 15.10.2018
Když vám nevadí šrotování velkých jablek, potom všechny vaše ostatní požadavky by mohla splnit odrůda Angold. V požadovaném termínu sklizně bude v moštu z ní jistě i nějaká ta kyselinka.
Bluma cukrářská, 14.10.2018 Obsahuje fotku
V knize Moravské ovoce od Fr. Suchého, je popsána Cukrová veliká. Kopii stránek přikládám.
Cerv uvnitr vetve, 14.10.2018
Mám stejný problém, příčiny a protiopatření zde.
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 13.10.2018
Nehodlám dělat advokáta odrůdě Sirius, ale neochutnáváte příliš brzy pane KUKY? Je to přeci pozdně zimní odrůda, se skladovatelností do Dubna. Do konzumní zralosti se dostává teprve koncem Listopadu až začátkem Prosince. V této době obsazuje první... celý příspěvek >
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 12.10.2018 Obsahuje fotku
Žlutoplodé odrůdy jsem sklízel před dvěma týdny, abych je mohl ukázat na místní zahrádkářské výstavce. U Opalu, Orionu a Heliodoru se jedná o plody z první sklizně. Opal a Heliodor příjemně překvapili líbivým vzhledem, z nevzhledných Orionů nedělám... celý příspěvek >
Vienská, 11.10.2018 Obsahuje fotku
Pěstování Vienské na kdouli se nedoporučuje, protože při své plodnosti na ní brzy přestává růst a hyne. Viz přiložená stránka z Vaňkovy Lidové pomologie.
Čím hnojit na podzim na malou zahrádku, 11.10.2018
Granulovaný hnůj je lepší než nic a navíc si nezaplevelíte záhonky. Hnojí se s ním na podzim. Je ovšem potřeba vycházet z potřeb pěstovaných druhů zeleniny. Např. pro cibuli a mrkev je hnojení hnojem nevhodné. Takže malá zahrádka se hnojí stejně jako... celý příspěvek >
Desert, 10.10.2018
Arbia, Malenovice u Zlína.
Určení odrůdy ze starého sadu v Č.Středohoří, 7.10.2018
Okolo kalichu nevidím vůbec žádné zajímavé vybarvení, stopečná jamka vypadá jako nahnilá.
Honeycrunch, 3.10.2018
Dnes jsem se konečně dostal k ochutnání plodu z první úrody. Výsledkem je naprostá spokojenost s touto odrůdou. Tvrdá, křupavá nažloutlá dužina, výrazná, ale přitom stále příjemná sladkost a příchut´ podobná jako u kupovaných Jonagoldů a jeho... celý příspěvek >
Určení staré odrůdy, 3.10.2018 Obsahuje fotku
Obracím se na znalce starých odrůd s prosbou o pomoc s určením odrůdy. Strom je údajně nejméně stoletý, občas jsou z něj odřezávány přerůstající, zlomené a staré větve. Strom stále bohatě plodí jablka jako na přiložené fotografii. Jablka jsou... celý příspěvek >
Red Delicious, 2.10.2018
Miloši, jistě že stanoviště, výživa, závlaha a probírka plodů, svůj vliv na velikost jablek mají. Dříve jsem o existenci RD v naší obci nevěděl, zato Starkrimson se tu vyskytuje poměrně často, avšak vždy menší velikosti. Proto jsem byl letos tak... celý příspěvek >
Red Delicious, 2.10.2018 Obsahuje fotku
Red Delicious se u nás objevil na výstavce zahrádkářů. Překvapil mne slušnou velikostí, na rozdíl od údajně příbuzného Starkrimsona, kterému ani letošní velmi teplé počasí v našich podmínkách nestačilo a zůstal menší a podle mne nedozrálý. Takže mám... celý příspěvek >
Heliodor, 29.9.2018 Obsahuje fotku
400 gramový Heliodor si nedovedu vůbec představit. Nekrmíte stromek vydatnými polévkami se zásmažkou? U mne zřejmě nebude nikdy tak velký. Vzhledově je to skutečně vydařená odrůda...
Nadejny nahodny semenac - postup, 27.9.2018 Obsahuje fotku
Z jablek v mém příspěvku z 22.7. se vyklubalo jablko s bílou nehnědnoucí dužinou, převládající chuť byla citronová kyselost. Na počátku zralosti byla dužina šťavnatá, do poloviny září však dužina všech jablek zmoučnatěla. Žádný stres, nenechám se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika