Příspěvky uživatele - 19.131

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Okousané květy, 13.9.2017
Možná to nebyla vosa, ale brouk z čeledi tesaříkovitých, kteří svým zbarvením vosu napodobují. Pokud to některá z našich druhů vos byla, tak určitě ji přilákal nektrar, zelené květy je nazajímají. Na kvetoucí révě se jinak může objevit spousta... celý příspěvek >
Peronospora, má cenu ještě letos stříkat?, 30.8.2017
Tohle je fyziologická záležitost,  postřik už nic nevyřeší.  V příštím roce můžete pomoci komplexním listovým hnojivem, ale starší hlavy už tak náchylné nejsou, tímhle trpí hlavně mladé sazenice s nedokonalou kořenovou soustavou. 
Peronospora, má cenu ještě letos stříkat?, 29.8.2017
Je to opravdu peronospora? Zachýchání listů od spoda u mladých sazenic není nic divného a v tuto dobu se jedná o fyziologickou záležitost, kterou už žádný postřik nevyřeší. Pokud to přeci je peronospora - bílý povlak ze spodní strany listu, pak... celý příspěvek >
Nestejnoměrné dozrávání, 29.8.2017
Kardinál má problémy s opylením, zvláště ve skleníku nebo při studeném jaru. Zkuste opylovače a štěteček, méně vyvinuté bobule odstranit cizelováním.   Nestejnoměrné vyzrávání je také charakteristická vlastnost Kardinálu, stejně jako praskání... celý příspěvek >
Bílo-narůžovělý letorost, 6.7.2017
Letorosty bez chlorobylu obvykle vyraší z místa, kde došlo k mechanickému, chemickému, mrkazovému nebo fyziologickému poškození části rostliny.  V letošním roce je běžné, že kmínky ponechané na mladých sazenicích vysazených v minulém roce... celý příspěvek >
Choroba révy Johanniter, 6.7.2017
Kromě nádorovitosti je foto zajímavé nadměrnou tvorbou kořenů na nadzemní části keře.  To bývá k vidění jen v době, kdy rostliny jsou díky častým dešťům pořád vlhké a letorosty i mladé dřevo se chovají, jako by byly zasazeny do půdy. V tomto... celý příspěvek >
Co mi ožírá letorosty?, 20.6.2017
Ještě jsem zapoměl na zobonosku révovou, ale ta obvykle napadá jen listy.
Co mi ožírá letorosty?, 20.6.2017
Takový požer je dost neobvyklý. Já bych tam nasypal něco na slimáky /u nás ta banda žere i jablka na stromě/, a pak bych to postříkal nějakým insekticidem /Mospilan/. Samozřejmě, výše doporučená mechanická ochrana netkanou textílií je nejlepší a... celý příspěvek >
Zmrzla nebo ještě po raší?, 6.6.2017
Letos v zimě byly extrémní mrazy. - 20 je problém i pro starší keře. Mladé sazenice, které nebyly ukryty v půdě,  jsou mnohem náchylnější. I v této době bude dobré kolem sazenice udělat růvek /něco jako krtinu/, aby sazenička byla v teple a... celý příspěvek >
Réva ve skleníku, 15.5.2017
Nechci Vám vnucovat svůj názor, zvláště, když nevidím poškození na vlastní oči, ale jen na základě dlouholeté praxe vím, že ve skleníku a u určitých odrůd bývá poškození od svilušek velmi časté. Na fotkách se mě zdá, že vidím v listech světlé... celý příspěvek >
Réva ve skleníku, 14.5.2017
Teplo to nebude. Vícekrát se mi stalo, že jsem v letních vedrech nechal omylem skleník zavřený a réva přežila i teploty na 50 stupňů. Tyto příznaky přimínají poškození od svilušek.  Podobně se projevuje i poškození herbicidey, ale... celý příspěvek >
Réva ve skleníku, 13.5.2017
Ano pomohlo. Jedná se o korelaci mezi nadzemní a kořenovou částí rostliny. Pokud nadbytečné letorosty odstraníte, budou mít kořeny méně práce zásobovat letorosty s hrozny.  Třetím rokem a ve skleníku si můžete dovolit nechat i více hroznů.... celý příspěvek >
Modrá vinná réva ke konzumaci, 9.5.2017
Vostort je super, jediná vada na kráse je špatná regenerace po jarních mrazech /zjištěno teprve v loňském roce/. Pak ještě vyžaduje trochu redukovat nadměrnou plodnost, jinak slábne růst i kvalita hroznů. Besy je u mě dobrá a to na několika... celý příspěvek >
2 výhony, 8.5.2017
Pokud chcete jen 1 kmínek tak je to O. K. Větevní kroužky, které na sazenici zbydou po odstranění přebytečných výhonů jsou důležité pro regeneraci kmínků po silných zimních mrazech, kdy je třeba obnovit kmínky. V okolí řezných ran se totiž... celý příspěvek >
2 výhony, 8.5.2017
V tuto dobu je lepší výhony zahrnout jemnou zeminou. Ve středu ráno má mrznout. Navíc v jemné zemině se výhony lépe vyvíjejí, protože je tolik nemohou napadat roztoči. Během 14 dnů stejně růvkem prorazí na světlo a pak rychle porostou /tyčka - opora... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika