Příspěvky uživatele - 6.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ideální poměr živin N-P-K pro největší úrodu rajčat / paprik, 14.7.2021
Míro, to je jasné. 6 - 12 - 36 je jednoznačně hnojivo vhodné pro pozdější období kvetení, tvorby plodů a zrání. Líbí se mi na něm ten vysoký obsah draslíku. Už druhým rokem pozoruju na Tomato a Garden Berry, že se u nich objevují typické příznaky... celý příspěvek >
Ideální poměr živin N-P-K pro největší úrodu rajčat / paprik, 13.7.2021
Ne, to rozhodně ne. Fosfor je potřeba po celé vegetační období rostliny. Ovlivňuje růst, tvorbu květů a plodů a i zrání. Důležité je, aby byl dodáván ve vstřebatelné formě. Ovšem jeho nedostatek postihne rostlinu asi nejvíc v době rozvoje kořenového... celý příspěvek >
Ideální poměr živin N-P-K pro největší úrodu rajčat / paprik, 13.7.2021
Míro, 15-5-30 se mi stále zdá v téhle době moc dusíkaté. S tímhle poměrem budou plody sice veliké, ale ne té nejlepší chuti (zvlášť při deštivém počasí, které máme teď). Tohle téma je hrozně důležité, protože složení hnojiva se musí měnit podle... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 12.7.2021
Také jsem si toho všiml. Teď abych byl na pochybách, zda je držím na uzdě já či deštivé počasí. Přiznám upřímně, že je mi to tak trochu jedno: pohled na volně rostoucí nechráněné zelí, kapustu a kedlubny, které viditelně prosperují, molice nemolice,... celý příspěvek >
Mšice zrušit, 12.7.2021
Ano, je to tak: ani "nejmodernější věda" není záruka, stále máme spoustu věcí, které ani ona neví, a stále platí některá moudra našich předků. Mám s tím také své zkušenosti. A tak přijímám a odmítám rizika podle své intuice, kterou se ale snažim... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 12.7.2021
Evi, to vím naprosto jistě, žes nechtěla lidi naštvat. Ale mně už přijde fádní Tě pořád jen chválit, tak jsem si trochu zavtipkoval. Vždyť už mě znáš. My tady u nás máme docela deštivo, nezaléval jsem - tedy kromě okurek a cuket - už snad 3... celý příspěvek >
Mšice zrušit, 10.7.2021
Také jsem to nikde netvrdil a rozhodně Vás nenapadal. Není třeba se bránit. Tohle jsou většinou obecné diskuze a tak jsem jenom upozornil na to, co by mohlo hrozit. Jakékoliv chemické postřiky se nakonec do půdy dostanou, nelze tomu úplně... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 9.7.2021
Evi, Ty nás chceš všechny rozplakat, ne? Nebo aspoň přebarvit na zeleno závistí. My tu počítáme červenající rajčátka na kusy a ty sklízíš kila. Ale u mne máš s tím zelenáním smůlu: však se taky dočkám. Takže jako vždycky: máš můj nehynoucí... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 9.7.2021
Miloši, Red Zebra jsem ještě neměl, ale myslím, že nejde o žádnou "degeneraci". I obyčejné Tomato/Garden Berry či Nelinka mohou mít vijany 30 - 50 cm dlouhé. Ty moje to už některé mají teď. Zaštipovat je je škoda, protože když je rostlina silná a... celý příspěvek >
Mšice zrušit, 9.7.2021
Musel jsem si to vyhledat, ale odpovím Vám. JAR obsahuje benzisothiazolone, což je biocid, tedy "zabíječ života". Slouží jako dezinfekce. Je ho tam sice velice málo, ale je tam. Tatáž látka v trochu silnějších koncentracích také slouží jako pesticid.... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 9.7.2021
Ty venku se mi zatím daří držet na uzdě. To, že bych se jich úplně zbavil, považuju za nemožné. Ovšem mám za to, že boj s molicí skleníkovou je poněkud složitější, protože i ve skleníku přezimují. Takže Vy už s tím máte zkušenosti a venku ten... celý příspěvek >
Mšice zrušit, 9.7.2021
To by mohlo fungovat. Jen otázka: co používáte jako bezpečný a účinný odmašťovač? To odstranění oleje je důležité pro průduchy na listech. Milan HP
Koňský hnůj, 8.7.2021
Obo, díky za dobrou zprávu. Ano, asi je opravdu nutné přidat cokoliv, co obsahuje dusík v amoniakální formě. Ověřování jsem sice ještě nezačal, ale už se to blíží: tráva začala v deštích znovu růst. Milan HP
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 8.7.2021
Nemáte strach, že uzavřením průduchů v listech olejem dojde ke zhoršené výměně jak vody, tak CO2? V horkých dnech by to mohlo znamenat i vadnutí rostliny navzdory dostatečné zálivce. Olejový film nejspíš zabraňuje molicím, tedy i larvám, sát z... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 8.7.2021
Tak to je nedobrá zpráva, Waltře. Je pravděpodobné, že pronikly těmi oky, protože kdyby dokázaly podlézt krytí, měl bych je taky. Ale i tak si myslím, že jich bude dramaticky míň, než kdybyste to nechal bez ochrany. No a bělásek už mi tam taky... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika