Příspěvky uživatele - 183.140

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Clingy, 10.5.2014
No, přiznám se, tenhle jsem ještě nevyzkoušel, ač je to stará odrůda. u mne zatím zůstávají Cling 83 a Romea.david
Harbritte snad nikdy nezklame, 8.5.2014
Velmi zajímavé. U nás (260m) je také poměrně teplo, Harbritte mám zhruba 10 letý strom, zbylé jsem z důvodu napadení šarkou vykácel.Je poměrně bujně rostoucí, jež je v porovnání s ostatními (např. Halehaven, redhaven, Royal Glory)... celý příspěvek >
Jubileum, 8.5.2014
No. přiznám se, tohle již delší dobu sháním. Poku by jste Petře věděl, kde je k mání, rád ji zakoupím a vyzkouším. Althanovu mám na různých podnožích, nejlepší chutově a odlučitelností je na broskvoni (BVA 2), tam je sladší a pevnější než na... celý příspěvek >
Broskvoň Symphonie, 3.5.2014
Zdravím, já považuji symfonii za lepší než Suncrest, hlavně kvůli odolnosti na zimní mrazy v pupenech. suncrest v tužší zimě rád namrzá. kvalitativně-symfonii hodnotím o něco málo lépe v chuti než suncrest. U suncrestu se mi... celý příspěvek >
Broskev diana, 3.5.2014
Květ má zvonkovitý.d
Broskev diana, 2.5.2014
Pokud se týše Earliglo, má květy zvonkovité, a dianu jsem letos vykopal, je z Elberty a je to na ní dost vidět- špatně vybarvuje(často polozelená), při studenějším roku velmi pozdě a špatně zraje. Strom rovněž trpěl klejotoky a bakteriozami, chce... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 18.4.2014
To je zvláštní, ještě jednou jsem se díval, Vp je celá fuč, zrovna tak prakticky karola, naopak snad něco bude na tom hargrandu a orangeredu, ještě je daleko hodnotit, co bude mít násadu. Bergeron je plod sem tam, jinak taky fuč, a s tou monilií jsme... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 18.4.2014
Zdravím, tak u nás včera ráno -1,5-2°C.Ukazuje se, jak praví pan Petr, extremní citlivost půdků meruněk na slabé přímrazky-u nás je většina sklizena.Něco málo snad najdu na Hargrandu, karola prakticky v tahu, zrovna tak některé arné hybridy, goldrich... celý příspěvek >
Topking, 25.3.2014
Zdravím, tak s tím opadem po dozrání souhlasím, není to jen ročníková záležitost. Jinak ta lehká trávovitost se objevila, ale pokud plody skutečně dozrají, spíš jsou lehoučce natrpklé, ale dost sladké. Spolu s Toptastem soudím že by nebyly asi špatné... celý příspěvek >
Sloupovitá švestka Imperial - řez, 7.3.2014
Konečně je tady adekvátní informace jakpak se to s touto tzv. sloupovitou švestkou má. Tak to chodí, když se vydávají vzpřímeněji rostoucí odrůdy ovocných stromů za sloupovité- základ většiny tohohle sloupovitého byznysu, krom jabloní. Rafinovanější... celý příspěvek >
Rouby - prodej, 5.2.2014
To je pravda, taky mám tu zkušenost s hálčivci, přesto tvrdím, že zrovna Sempra testuje velké množství matečných rostlin každoročně, takže tam bych se viróz rozhodně nebál. Testovat musí, mají to v rámci uznávání. Rouby od nich chodí svěží a ujímaly... celý příspěvek >
Gabrovská pro slivovici, 21.1.2014
Asi tak, toptaste je na samém konci září-aspoň u nás, toptaste je to na 100%. david
Hrušeň písečná - sortiment a uskladnění, 19.1.2014
Zdravím, tak pozoruji, že v těch čínských hruškách je asi pěkný chaos. Mám Hosui (Kumoi) ještě teď ve sklepě, nevadne, hnědorzivé plody, chuť nasládlá, se slabou rumovou příchutí, neurazí. Vodnaté plody bez chuti měla snad jen Njisseikki, jež zraje... celý příspěvek >
Šarka švestek, 14.1.2014
Ano, ty jsou skutečně zajímavé. Ze zkušenosti mohu potvrdit, že Betinka je vcelku spolehlivá, a poměrně chutná a barevná, rozhodně lepší než řada odrůd meruněk v sortimentu. A s tou tolerancí to vypadá rovněž dobře, má sytě zelený zdravý list. david
Šarka švestek, 12.1.2014
No, to je sice pravda, ale je nutno vidět problém i jinak- i v těchto plodinách se např. glyfosát ukládá, např. u soji v semenech. před časem vyšel v Zemědělci fundovaný článek o rizicích GMO plodin odolných hebicidům, od prof. Kůdely z VURV Ruzyně,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika