Příspěvky uživatele - 137.210

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Durancie, 19.9.2018
Prvních pár plodů uzrálo snad po třech letech, ale byly malé a nedobré.Opravdu kvalitní úroda byla snad po šesti nebo sedmi letech, už si to přesně nepamatuju.Chemicky ošetřuju na podzim mědí (dezinfekce, ochrana proti bakteriozam),na jaře dalšího... celý příspěvek >
Durancie, 19.9.2018
Ano, každému chutná něco jiného.Hanitu a Č.rodnou jsem zrušil.Durancie mám na myrobalánu ze tří zdrojů (Kubáček, Zíbal a Pešek).Rozdíly jsou jak ve velikosti plodů tak i chuti a ani jeden strom nepodrůstá.Největší a nejchutnější plody Durancijí jsou... celý příspěvek >
Durancie, 18.9.2018
Právě že na jídlo jsou vynikající, pravda nejdou od pecky, ale jsou tak bombastické že včechno to oplodí vysaju do mrtě.
Durancie, 17.9.2018 Obsahuje fotku
Durancie po dvou letech odpočinku (vymrzla v květu) se mimořádně vyvedla. Spolu s Bystrickou muškátovou byly a ještě jsou bezkonkurenčně nejkvalitnější.Dnes naměřena cukernatost 29-31 Brix.
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 17.9.2018 Obsahuje fotku
Domácí švestičky Letos zaplodily jako nikdy, pár větví se polámalo a některé se ohly až k zemi.Slimácí je ožírají v leže.Sklizeno mám tak zhruba 60% plodů.na stromech je ještě nějakých 6 metráků a to mám poslední dva prázdné sudy.Díky šiléné nadůrodě... celý příspěvek >
Těchobuzická, 17.9.2018
Hmm, tak to mi prodali asi něco jiného, moje Těchobuzické shnily před 14 dny z 80% a chutí nepřípomínaly ani Domácí ani ryngle.Větve se lámaly u Domácích a Durancijí.
Choroba sliviek, 16.9.2018
Myslím ši že není, ikdyž švestky na vyvážené hnojení reaguji velmi pozitivně.Moniliová hniloba je letos rozjetá celkem slušně, nenasitný hmyz a ptácí naklovávájí (nabodávájí) zralé plody ve velkém a děšť a vítr pak spóry houby rozšiřují na další... celý příspěvek >
Fellenberger, 16.9.2018 Obsahuje fotku
Nazdar Milane, pěkná slivečka, já už mám Vlašky obrané.Na stromcích ješttě visí pár plodů které nepopadaly.Fellenberg (Vlašku) považuju za jednu z nejkvalitnějších odrůd.V mých podmínkách si kromě vynikající chuťi vážím i toho, že ze všech odrůd je... celý příspěvek >
Pozdní slivoň Presenta, 11.9.2018 Obsahuje fotku
Presenta letos zraje zároveň s Domácíma a Duranciema. Sladká je celkem slušně, ale chuťově za nima pokulhává, navíc je jako magnet na monilovou hnilobu.Cukernatost 25 Brix.
Sabinovská, 11.9.2018
Sabinovská = Maďarská,"stejné chyby stejné známky"
Haroma, 10.9.2018 Obsahuje fotku
Včera jsem obral poslední Haromy, pro jejich výbornou chuť se po nich jen zaprášilo, zbyly na mě jen tři kousky.K naprosté dokonalosti ji chybí trošku víc aroma, cukernatost 24 Brix.Lepší jsou letos jen Bystrické a Durancie.
Bystrická slivka, 10.9.2018 Obsahuje fotku
Bystrická velkoplodá - náhodný semenáč původem z Maďarska, růst bujný, plody stredí 30 - 45 gramů vynikající, silně aromatické.Letos jsou švestičky menší a víc zakulacené, cukernatost 27 Brix.
Bystrická muškátová nebo Čerčinská?, 10.9.2018 Obsahuje fotku
Bystrická muškátová - náhodný semenáč nalezený v Maďarsku, růst i plodnost je střední, plod malý až střední 18 -22gramů.Ovšem chuťově je to nepopsatelná pecka + ta muškátová nádstavba, cukernatost 28 Brix.Budu muset zaúkolovat Milana aby se mi... celý příspěvek >
Hybrid švestkomeruňka, 9.9.2018 Obsahuje fotku
Nebo kvalitní broskvoň,ty jsou a ž na pár vyjímek samosprašné.Hlavní příčinu neplodnosti těch kočkopsů bych viděl v opylovacích poměrech.Na obrázcích přikládám pár poznatků odborníků, kteří se této problematice věnují.U mezidruhových kříženců bude... celý příspěvek >
Hybrid švestkomeruňka, 8.9.2018
Zdravím, nějak tyhle "kočkopsy" nemusím, ale Melitopolski jsem si před pár lety pořídil.Byla to chyba, bohatě kvete, ale plodnost je mizerná, citlivá k mon.úžehu a hnilobě snad ještě víc než meruňky a chuťově mě taky nenadchla, takže je na seznamu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika