Příspěvky uživatele - 142.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2017, 25.12.2016 Obsahuje fotku
Roku 2017 hodlám ve skleníku pěstovat následující cherry odrůdy: Tomatoberry, Sladkaju Děvočku, Nasťu Sl., Finik O., Mandat, Sweet 100 F1 a Datlo. Ve skleníku budu mít ještě dvě rostliny Stupického, dala jsem si úkol, je zavčas ukončit a ev.... celý příspěvek >
Rajčata 2017, 24.12.2016
V lednu vysévám semena rajčat pro řízkování. V únoru semena pro pěstování ve skleníku s dubnovou výsadbou. V březnu pro venkovní výsadbu v květnu. J. 
Rajčata 2017, 23.12.2016
Popis vzniku nové odrůdy vypadá logicky správně, ale dle mne to tak nefunguje. 1. Tato jednoduchá metoda selekce by se používala v praxi, pokud by fungovala. 2. Dle zákonů genetiky hybrid je proto natolik výkonný, protože má jiné geny od otce... celý příspěvek >
Biologická ochrana rajčat proti plísni, 29.11.2016
Sama se snažím jít cestou odolnějších odrůd. Zkoušela jsem Philovitu F1, ta v našich podmínkách odolávala plísni roku 2014 asi o měsíc déle než běžné odrůdy. V posledních dvou letech jsem dále zkoušela Ferline F1, plíseň se však do mrazů neobjevila,... celý příspěvek >
Gabrovská se Bulharům povedla, 20.11.2016
Okolo zahrady se motám od svých asi deseti let a něco si již pamatuju. V době mého dětství se šarka na Domácí běžně nevyskytovala. Dříve se sázely vlastní odkopky, takže rozšíření bylo o něco těžší. S nákupem školkařských výpěstků zavirovaných... celý příspěvek >
Gabrovská se Bulharům povedla, 20.11.2016
Top Hitu máme jeden strom starý asi pět let, který plodí. Loni jsme zasadili další koupený stromek na podnoži Julien, ten téměř neroste, u nás jsou dva suché roky po sobě, této podnoži to moc nevyhovuje. Máme omezenou možnost zálivky (tahat kýble... celý příspěvek >
Gabrovská se Bulharům povedla, 19.11.2016
Bydlím v JZ části Vysočiny v 500 m.n.m. Na zahradě máme ještě Najbolju, Hanitu, Hagantu, Top HIT, Presentu, Vlašskou švestku a jeden strom původní Domácí švestky, který zde rostl, ještě než jsem se přivdala. Dále máme nějakou žlutozelenou kulatou... celý příspěvek >
Gabrovská se Bulharům povedla, 18.11.2016
Gabrovské máme pět stromů v zatravněném sadu za domem. Dospělé stromy nezaléváme ani nepřihnojujeme, přihnojoval by se trávník, což netřeba. Stromům je asi 2O let. Dva jsou zakoupené ze školky, tři jsem si naroubovala na odkopky něčeho, co vyrůstalo... celý příspěvek >
Kde sehnat Admirál na silnější podnoži, 23.10.2016
Rouby Admirála mám zamluvené na jaro 2017. Naroubuji si je sama na semenáče jaderničky, které má zasazené můj tatínek. U nás v zatravněném suchém sadu, kde podložím je buď jíl nebo zvětralá skála, se jabloně ani jinak pěstovat nedají. Rakovina je též... celý příspěvek >
Rajčata 2016, 17.10.2016
Letošní úroda rajčat byla ohromná, poslední plody z venku jsem klidila včera, byly lehce popraskané po posledním dešti. Do té doby jediné venkovní rajče neprasklo. Plíseň se dosud neobjevila, stejně jako minulý rok nemohu posoudit odolnost papírově... celý příspěvek >
Rajčata 2016, 7.8.2016
Jak chutná Cider?
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 7.8.2016
Prohlédla jsem fotky tazatele z 7.8. a dle mne jde o jasnou plíseň bramborovou. Pěstuji rajčata a brambory po léta a to je pro mne zatím jediná choroba, které se obávám. Různé jiné skvrny na listech ignoruji. U nás již začíná na bramborách, které... celý příspěvek >
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 6.8.2016
Některý rok s nepříznivým průběhem počasí je infekční tlak plísně tak silný, že nepomůže ani postřik svěcenou vodou. Leto je rozložení srážek po republice nepravidelné, to vede v některých oblastech k výskytu plísní, jinde mají suicho. U nás naštěstí... celý příspěvek >
Je toto plesen?, 3.8.2016
Na prvním obrázku jsou jasné příznaky plísně bramborové. Na druhém je nevidím jasně vyjádřené. Okamžitě bych postříkala něčím systémovým. Možná Vám to pomůže zastavit nadcházející suché počasí. J.
Choroby rajčat - nevíte, co to je?, 27.7.2016
Loni jsem to ve skleníku neměla, předloni toho bylo plno. Letos je to opět. U kamarádky ve dvou sklenících ve stejné obci se čerň nevyskytuje. Nevím, čím to je.  J.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika