Příspěvky uživatele - 146.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Žluté slivoně, 28.7.2016
Špendlík už týden sbírám po zemi, chuť skvělá. Tipala je ještě jak šťovík.
Zababčené mladé jabloně, 27.7.2016
Zababčit není správný výraz. Prostě nepřirůstají, výhony zamýšlené jako kosterní větve prvního patra mají pár centimetrů. Merkur kvetl, vše jsem ale vylámal.
Zababčené mladé jabloně, 26.7.2016
Dobrý večer, na podzim jsem vysadil Merkur, Admirál, Sirius a Roselu na M26. Bohužel na jiné podnoži jsem nesehnal a u mne v sadu nejsem schopný časté umělé zálivky. Takže se stalo co jsem očekával - stromky zababčily. U většiny byla korunka... celý příspěvek >
Tipala, 26.7.2016 Obsahuje fotku
Po loňské pauze se může Tipala přetrhnout, Přetrhával jsem přetrhával, ale málo, skoro se mi to polámalo. Čekal jsem silný opad po nájezdu obaleče, který u této odrůdy na rozdíl od jiných nepřišel. Vzhledem k množství plodů se nejspíš špičkové chuti... celý příspěvek >
Lokální šarka, 26.7.2016 Obsahuje fotku
Tak nejvíce postižený strom půjde hned. 
Obaleč švestkový - 1. generace, 24.7.2016
No ještě nevím, letošní úroda měla být první. Stromek jsem sadil před třemi roky.
Lokální šarka, 23.7.2016
No takže zas nevím jestli hned nebo po úrodě. Asi si hodím korunou :) Jak už jsem se ptal, je možné, že šárka ovlivňuje kvalitu plodů, i když jsem v minulosti nepozoroval její projevy na listech a plodech? Je mi totiž divné, že někdo Valjevku... celý příspěvek >
Obaleč švestkový - 1. generace, 23.7.2016
Možná je to jen náhoda nebo má vliv poloha v sadě, ale některé druhy byly pro obalece mnohem více atraktivní jak jiné. Odhad počtu zasažených plodů: Gabrovska 100% Hanita 90% Haganta 70% Královna Viktorie 70% TopTaste 60% Valjevka... celý příspěvek >
Lokální šarka, 21.7.2016
S Valjevkou nejsem spokojen, už dříve jsem uvažoval, že je nahradím. Plody jsou málo cukernaté a jen slabě aromatické, dokonce Stanley mi dává chutnější plody. Je možné, že je to právě kvůli šárce? Dříve jsem ale fleky na listech... celý příspěvek >
Williamsova - ten pravý požitek pro chuťové buňky, 21.7.2016 Obsahuje fotku
Mě Williamsov červená trochu zklamala, oproti zelené má u mě slabší chuť. Sadil jsem je zároveň, ale červená je o dost větší a dozrává o něco později. Letos jsem ji více protrhal, tak snad se dočkám té pravé chuti.
Hrušeň Dicolor, 21.7.2016
Na těch fotkách je pár trochu protahlejsich, ale většina plodů je banatych. Fotky dost zkresluji. Stromek je v jižním cipu sadu u plotu a svítí na něj od rána do večera.
Hrušeň Dicolor, 20.7.2016 Obsahuje fotku
Pane Ivane, na fotce to vypadá, že je máte větší. Na jaké podnoži ji máte a jak zalevate? Moje na semenaci jsou drobnější, ale už celé červené.
Aronie - černý jeřáb moravský sladkoplodý, 20.7.2016
Pravda, při pohledu na první fotku je jasné, že nejde o stromek černého jeřábu (Nero). Ten má stejné listy jako keř na druhé fotce. A koupil jste opravdu černý jeřáb nebo jeřáb moravský sladkoplodý (červený)?
Aronie - černý jeřáb moravský sladkoplodý, 20.7.2016
Sadili jsme stromek i keř Aronie zároveň před pár lety a oba měly několik plodů již druhým rokem. Oba mám na slunci.
Voda zo strechy - bude závadná?, 20.7.2016
Tak to já z toho přírodního azbestu udělám dětem ještě domeček na zahradu. A že jsem se nezeptal tady na fóru, než jsem použil protiradonovou hydroizolaci při stavbě domu. Vždyť Radon je taky čístě přírodní!
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika