Příspěvky uživatele - 38.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zastavené kvašení u rybízového vína, 25.8.2016
Jaký další postup s rybízovým vínem?
Zastavené kvašení u rybízového vína, 22.8.2016
Taky jsem letos zkusil kvasinky určené pro révu(ryzlinkové), bo mi zbyly. Ty tedy frčej. Ale standartně používám Vinka kvasinky za 10korun z drogerie. Po namnožení fungují též excelentně. Vzhledem k ceně cukru a práce s celou akcí vynaloženou je... celý příspěvek >
Zastavené kvašení u rybízového vína, 22.8.2016
Asi neporadím nic jiného, než v ostatních případech. Mám ale dotaz. Co vás, a nejste jediný, moitvuje k nepoužívání kvasinek. Cena a dostupnost to být nemůže. Naopak výhoda řádně namnožených kvasinek je neodiskutovatelná. Minimálně v tom, že... celý příspěvek >
Příliš velká hustota vína po dokvašení, 15.8.2016
Koupit obyčejné kvasnice Vinka, řádně namnožit a nechat překvasit. To je nejlevnější co s tím udělat. Další už by záleželo na změření např. alkoholu cukru, kyselin atd. GB PS: Plus opět vřele doporučuji tisickrát osvědčenou brožuru... celý příspěvek >
Příliš velká hustota vína po dokvašení, 8.8.2016
what is it víno podle receptu na internetu??? Evidentně nedošlo k řádnému kvašení. Příčin může být několik. 1.Kvasinky 2.Namnožení kvasinek před použitím 3. Nedostatečná výživa kvasinek(ž.sůl) 4. Cukr 5. Teplota 6.... celý příspěvek >
Jak odpeckovat 100 kg třešní?, 26.7.2016
Na tento názor bych dal pozor. Sám jsme teď nechal po dobu macerace 2 dny višně i s peckami, ale u některých druhů ovoce může docházet k uvolnňování jedovatých látek z pecek.  Minimálně to pak může být na pěkný bolehlav.
Scvrkávání bobulí, 26.7.2016
a nemůže jít prostě o vláhový deficit?
Kroucení všech nově narostlých lístu, 26.7.2016
zkusil bych postřik proti roztočům, ale ruku do ohně bych za to nedal
Smysluplný počet hlav révy, 13.6.2016
Pokud budete chtít pěstovat víno při RH vedení, je třeba aby mezi sazenicemi bylo cca 1,2m. Při vertiku lze méně. Nicméně pomněte, že se stejně uvádí zatížení keře v jednotce počet oček/m2. Takže do důsledku řečeno, můžete plochu zatížit konstantním... celý příspěvek >
Zelene prace, 24.5.2016
Jestli něco patří, nebo nepatří mezi zelené práce je formální záležítost. Pro informaci, ano patří. Jestli a v jaké míře to děĺat je věcí individuální dle stavu keře a požadavku pěstitele, či odrůdy. Pokud budu chtít založit na kordónu nový čípek,... celý příspěvek >
Odstranění révy, 28.4.2016
No obecně se zde často psalo, jak je réva citlivé na herbicidy, takže by s tím nemusel být až takový problém. Osobně mám jednu zkušenosti s hlavou, kterou jsem cvičně a hodně nešikovně dal vedle dveří garáže. Manželka ji po 3 roky vždycky těmi dveřmi... celý příspěvek >
Roubování na místě, 8.2.2016
Dobrý den všem. Mám dotaz k roubování, či očkování. Mám zasazenou So4 na stanoviští. Loni už tam vyrostl výhon do 2 metrů, bo jsem neměl čas tím něco dělat. Letos bych ji rád narouboval Vostorgem, který roste vedle. A teď dotazy nemám... celý příspěvek >
Domácí víno z ananasu, 15.1.2016
jj máte pravdu s tou teplotou. Kvasím i révu a tam to funguje. GB
Domácí víno z ananasu, 14.1.2016
jo to už je lepší.  Kvasinky je lepší nachat 2-3 dny namnožit viz pdf p.Valenty Pokud maté možnost a už to takhle pěkně jede, tak se to dá klidně dát do nějakých 17+-2°C. Bude to sice kvasit déle, ale zato lépe a s menším úbytkem na... celý příspěvek >
Domácí víno z ananasu, 14.1.2016
No to ještě přitlačte 1. kvasinky jste prostě nasypala, nebo nechala nějak rozmnožit 2. za jak dlouho to začlo kvasit 3. teplota (stačí okolní) 4. stav ovoce (zralost, sladkost/kyselost)
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika