Příspěvky uživatele - 220.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nejvhodnější líska / mandloň?, 15.2.2015
Lombardská krev v odrůdách lísek je výborná z hlediska opylovacích podmínek- jsou částečně samosprašné, vnímavé k pylu planých lísek a hlavně univerzální dárci pylu. Jenže Lombardská krev také s sebou nese větší citlivost k škodám hmyzem, ptáky a... celý příspěvek >
Nejvhodnější líska / mandloň?, 15.2.2015
Optimální je sázet keře podle vzrůstnosti od 3 do 4 m daleko od sebe. Štěpované lze sázet blíže a řezem je udržet štíhlejší. Méně vzrůstné sorty na kmínku by snad šlo sázet na 2,5 m od sebe (například Římský a Jeevův).
Nejvhodnější líska / mandloň?, 15.2.2015
To zhnědnutí a uschnutí nasazených plodů je povětšinou právě ten projev Monilie na lískách - pokud nepomůže řidší a světlejší koruna, pak je dobré použít Horizon do posledního postřiku proti nosatci. Červivost je odrůdově závislá. Odrůdy s tvrdou... celý příspěvek >
Kadeřavost - postřik dnes?, 14.2.2015
Teď o víkendu zkouknu černý rybíz a pokud to bude na postřik Sulkou, tak zbytek postřikovače půjde na nejdůležitější stromky z broskvoní. Na malé zahradě sice kvetiu sněženky a erantisy, ale jehnědy se zastavily ve stavu jak byly v lednu, červené... celý příspěvek >
Kdy ořezat vlašský ořech, 14.2.2015
Protože každá odrůda raší a roste jinak, je nejlepší určovat termín podle kvetení. S počátkem kvetení ustává hlavní tlak mízy a nastupující růst listí ji odvede tam, kde ji strom potřebuje. Časnější řez mnohem více slzí. Optimální je pak termín, kdy... celý příspěvek >
Jiná podnož než myrobalán, 14.2.2015
Širší meziřadí sekáte tou dvoububnovou sekačkou a počet stromů doháníte hustotou v řadách. Pokud dáte obdélníkový spon, budete mít jasno, kterým směrem jdou řady a který směr je napříč.  Pokud dáte řady orientované S-J, pak získáte i lepší... celý příspěvek >
Nejvhodnější líska / mandloň?, 14.2.2015
Vhodně zvolená odrůda mandloně dává spolehlivěji úrodu než líska. Navíc u mandloně není takový problém s opylením, jako opylovač se dají pěstovat i broskve. Mandloň je také méně náročná na chemickou ochranu - oproti broskvoním netrpí kadeřavostí. Ale... celý příspěvek >
Kamélie, 12.2.2015
Kamélie chce vlhké chladno a hlavně krátký den. Než jsem pochopil, jak důležitý je pro kvetení kamélií právě ten krátký den, tak mi poupata také sprchávaly. Stačilo, abych v druhé polovině zimní zahrady přisvěcoval sadbě přes noc 36W zářivkou a... celý příspěvek >
Jiná podnož než myrobalán, 12.2.2015
jj Blažek - pro myrobalán jsou vhodné méně přísné tvary a tomu by opravdu odpovídal spon 7×5m. Pokud však Kema nechce volně rosotucí vysokokmeny, pak pro čtvrtkmeny může na ten menší spon. Pokud bych zakládal sad modrého ovoce k pálení a pro... celý příspěvek >
Jiná podnož než myrobalán, 11.2.2015
Myrobalán se používá pro jednoduché generativní množení podnoží. Pecky jsou drobnější, nezaberou mnoho místa při stratifikaci, plody jsou drobné a matečný strom tak uživí mnohem větší množství plodů, potomstvo je vyrovnané a třídění je jednodušší než... celý příspěvek >
Jiná podnož než myrobalán, 11.2.2015
Když kouknu do sousedního Vašeho vlákna, pane Kema, tak si myslím že tam kde se dá pěstovat pšenice, si můžete dovolit jakoukoliv podnož. Asi bude tedy lepší vybírat podnož podle toho, co je na ní naroubováno. Dobrá afinita a doplňování vlastností ve... celý příspěvek >
Preco vyzera husqvarna 543xp ako cina?, 10.2.2015 Obsahuje fotku
To mi připomíná inzerát na čínu, co si ani na husqvarnu nemůže hrát. Nejdřív jsem dlouze přemýšlel, co mne na první pohled nejvíc praštilo do očí a pak jsem na to přišel - ta pila na obrázku nemá brzdu proti zpětnému vrhu...
Vavřín, bobkový list, 8.2.2015
Vyplatí se to, pokud si přivezete semínka z dovolené. Při ceně hotových rostlinek se výsev takto drahých semínek nevyplatí, zejména pokud nevíte, jestli daný prodejce má semínka čerstvá a klíčivá. V našich podmínkách se kvetení vavřínu a... celý příspěvek >
Staré šeříky - omlazení, 7.2.2015
Dejte fotky, ale většinou se zpětné sesazení opakuje tak, že nová linie "podle špagátu" se vede cca 10-15 cm nad předchozí. Z těch patek 10-15 cm dlouhých naroste dost jednoletých prutů. Část jich zaštípněte v létě a pokud budete mít štěstí na... celý příspěvek >
Jablon k domu, 7.2.2015
Přečetl jsem si Vaše přípspěvky do ostatních vláken diskuse a při úrovni Vašich znalostí je to nereálné. Osobně bych si něco takového na svou zahradu nevymýšlel (když už jste místo přísavníku po té fasádě neroztáhl víno) a na cizí zahradě by to byla... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika