Příspěvky uživatele - 224.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Je to šarka?, 30.5.2016 Obsahuje fotku
Že by šarka na Katince?
Třešně zasychání plodů, 30.5.2016
Také mám každý rok spoustu takto neopylených u Kordie, přitom v blízkém okolí (do 40 - 50 m) je minimálně 8 kvetoucích třešní, ale hmyzí opylovači asi dávají přednost jiným druhům kvetoucím ve stejnou dobu. Částečně to řeším vroubováním jiné... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 26.5.2016
Tady jsme na 92 %.
Váš názor - minianketa, 25.5.2016
Kdybych měl vybrat pouze jeden strom, tak by to asi byla "místní" švestka, která se tu po okolí množí z odkopků a má blízko k Domácí. Není ani nejchutnější (i když...), ani největší, ani nejodolnější ba ani nejvýnosnější, ale je... nejlepší. Možná... celý příspěvek >
Nejpozdnější třešeň - Ladeho pozdní - zralost začátek září, 22.5.2016
Zimolez jsem letos sklízel již 7. května, ale i teď tam ještě pár plodů dozrává.
Jak vám letos kvetou jabloně?, 16.5.2016
Pane Petře, ve velkém asi ne - byla to jablka prodávaná v místní prodejně zahrádkářských potřeb, kam dodávají své výpěstky-přebytky zahrádkáři. Těšil jsem se na ty plody Cherry Cox, protože dneska se už moc nevidí, ale chuťově byly podprůměrné.... celý příspěvek >
Čím dezinfikujete nůžky?, 13.5.2016
Plamen.
Staré odrůdy, 13.5.2016
Jde o to, jestli chcete sehnat jablka (plody) nebo stromky, příp. rouby. S jablky to bude horší - něco seženete od drobnopěstitelů (zahrádkářů), některé odrůdy vyjímečně i od velkopěstitelů. Stromky i rouby se sehnat dají - rouby třeba od p. Bočka,... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 12.5.2016
Přiznám se, že pilatku na jabloni nějak zvlášť neřeším.
Mráz - malé plůdky broskvoní, 11.5.2016
Nikdy jsem se s tím zatím nesetkal. Přičítal jsem to nejprve neopylení květů. Na jednom stromku se v malé míře vyskytlo odumření konců ještě neolistěných větví (Monilia?). Shodou okolností to postihlo odrůdy se zvonkovitým typem květů.
Zrezivělé květy višně, 11.5.2016
Moniliózu by jste teď poznal podle odumírajících výhonů. Mráz je možný - tedy pokud v té době u Vás byl. Mě to připadá jako reakce na nějaký postřik. Po použití Horizonu se to občas objevuje. Stříkal jste něčím ještě před objevením těch rzivých... celý příspěvek >
Housenky na švestce, 9.5.2016
Letos je jich hodně. Vloni se pustily do meruněk - do listů i do zelených plodů. Řešil jsem to u malých stromků rozmáčknutím, u velkých Calypsem.
Jarne mraziky 2016, 29.4.2016
Ledové víno v dubnu... (omlouvám se za tu trochu černého humoru) Případný mráz ze soboty na neděli by se dal omezit zadýmováním s odůvodněním nutnosti dodržování tradice pálení čarodějnic :-).
Jak vám letos kvetou jabloně?, 29.4.2016
U Boskoopského se mi snad osvědčil letní řez - rodil 5 let po sobě bez výkyvů. Předloni jsem neřezal a vloni nebylo skoro nic. Naopak nemohu nějak sladit plodnost jednotlivých větví Kidd's Orange - kdysi špatně zapěstovaný strom - z jednoho místa 5-6... celý příspěvek >
Škůdce na jabloni, 27.4.2016
To červené zabarvení listů na listech jabloně vypadá na poškození mšicí jitrocelovou.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika