Příspěvky uživatele - 78.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Major, 7.11.2012
Nedá se asi všeobecně říci, že odrůdy mají vyšší kvalitu v oblastech svého vzniku. U některých to zdá se platí, je známo že třeba Coxova prospívá v Anglii mnohem lépe než tady. Ona západní Evropa má sice mírnější klima, ale léta bývají méně teplá a... celý příspěvek >
Mechelenská, 5.11.2012
Těžko říci zda lepší, vždy je to o nějakém poměru mezi úrodností, chutí, odolností... Ono i u starýc odrůd byla nabídka zimních hrušní velice široká, stačí se podívat do Vaňka, kde je Pařížanka asi na 60. místě. Dodávám že ve Vaňkovi je popsáno 100... celý příspěvek >
Major, 5.11.2012
Nevím jak Vy, ale já už jsem těch po všech stránkách dokonalých jablek přesycen. Vše je dokonalé, vzhled, chuť, odolnost, člověk už ani nemá z pěkné úrody radost, protože to je rok co rok to samé. Proto jsem rád že ještě existují nedokonalé... celý příspěvek >
Mechelenská, 5.11.2012
Děkanka Robertova, neboli spolková má být snad nejchutnější hruška ůbec, jakkoliv samozřejmě tohle hodnocení vždy bude relativní. Ale její jakost má být výjimečná. Odrůda je vhodná jen do dobrých poloh, tedy Mikulov bez problémů. Problémem je prý... celý příspěvek >
Idaret, 5.11.2012
Dle zmíněných příspěvků se dá tedy opravdu soudit, že Idared do vyšších poloh spíše ne. Možná že podobně jako Jonathan by výrazně lepší jakosti dosáhl na Slovensku či u Balatonu. Jakkoliv Jonathan tu chuťovou kvalitu u mě udělá každým... celý příspěvek >
Mechelenská, 4.11.2012
Nikoliv, šlechtěním se zatím nezabývám, protože vím, že by to za mnoho nestálo. Snažím se spíš znovuobjevit zapomenuté odrůdy, anebo lokální typy ovoce. Věřte nebo ne, ale ne vše co je dobré je nějak podchycené, popsané... Ale zpět k Mechelenské. Je... celý příspěvek >
Idaret, 4.11.2012
Inu strupovitost je samozřejmě achilová pata Idaredu, skladovatelnost zdědil po rodičích Jonathan a Wagenerovo, což má být taky chuťovka, mohl by ji někdo tady zhodnotit? Chuť Idaredu je určitě specifická, snadno rozeznatelná, pro mě dost osvěžující,... celý příspěvek >
Idaret, 3.11.2012
Jen do mě... Úroveň tématu se snad nesníží, jestli je jedno písmenko napsané jinak než by mělo být a znalec se nepozná podle toho jestli zná přesný název odrůdy.. Bohužel musím konstatovat že tihle hnidopyši téhle diskusi neprospívají, pokavad tedy... celý příspěvek >
Idaret, 3.11.2012
Co dodat? Zdá se že k této profláké odrůdě bylo řečeno už vše, nicméně musím říci že letos mě tato odrůda překvapila velice dobrou chutí, aromatičtější než bývá zvykem. Přestože dobrých jablek je v tomto období spousta, opravdu jsem si na něm... celý příspěvek >
Lucasova, 3.11.2012
Petr z Pardubic mi opět šponuje chuťové buňky jak je jeho zvykem. Musím říci že jeho popisy chutí jsou mimořádné, skoro se mi chce říct až nadčasové. Jen tak dál. Bohužel musím říci že Lucasovu jsem nikdy nechutnal a pořádně ani neviděl, tady na... celý příspěvek >
Mechelenská, 2.11.2012
V letošním roce hrušně dosáhly opravdu výjimečné jakosti. Ze zimních hrušek si začínám pochutnávat na staré klasice Madam Verté, ale letos je pro mě ze zimních jednička méně známá odrůda Mechelenská. Tady na Opavsku se ale poměrně často... celý příspěvek >
Jabloň pro těžkou půdu, 2.11.2012
Jabloně mohou mít na těžkých půdách problémy s netkriovou rakovinou, na to pozor. Dá se to vyřešit odolnou odrůdou a bujnou semenou podnoží. Citlivější odrůdy doporučuji štěpovat v korunce, aby se rakovinné rány neobjevily na kmeni, s tím se potom... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 2.11.2012
Na to jsme opravdu zapomněli, spojení hub a vyšších rostlin, neboli mykorrhizu. Je to důležité spojení, díky kteréme mohou systémy velice efektivně fungovat. Těžko říci zda je alelopatie u růžovitých výraznější než u jiných čeledí, nebo zda je to... celý příspěvek >
60 let stará jabloň - určení odrůdy, 2.11.2012
Taky už ve starách pomologiích se upozorňuje na to, že je to spíše jablko hospodářské než stolní. Pěkné velké plody, odolná odrůda. Chuťově opravdu pouze dobré. Ovšem samozřejmě odrůda zde vyfocená kardinálem není, důvody proč, shrnul už Miloš... celý příspěvek >
Fantastická Konference, 1.11.2012
Inu s Libovickou máslovkou jsem ještě neměl tu čest, Gyotova je výborná, je to taky semenáč Williamsovy. O Salisburyho se píše že netrpí strupovitostí a je vhodná do vyšších poloh, bohužel aspon tady na Opavsku trpí strupovitostí velmi, jakkoliv... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika