Příspěvky uživatele - 65.50

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vzdálenost stromů - opylovačů, 6.1.2012
Samozřejmě blízkost včel je požehnáním pro ovocný sad. Ale myslím, že jejich blízkost nebude naprosto nezbytná, příroda to měla vymyšlené dřív, než se mlsní lidé rozhodli chovat včelstva.    Ostatně uvidíme. Náš kraj postihla letos... celý příspěvek >
Hnojení ovocných stromů, 6.1.2012
Dolní konec je otevřený, ale v podstatě zaslepen naprosto neprostupnou jílovicí, která se nachází již poměrně blízko pod drnem. Když jsem ještě vyvrtával otvory (bod 2) a lil do nich rozkvašený trus, musel jsem počkat 2 i více dní než se... celý příspěvek >
Hnojení ovocných stromů, 6.1.2012
Horní konce vyčuhujících hadic jsou trochu problém. Mám je uzavřené víčky z plastové střešní krytiny. Manželka, která mé nadšení pro hnojení stromů nesdílí, mi občas některou vezme sekačkou, třebaže vykukují jen kousek a těsně u kmene.... celý příspěvek >
Nedaří se kořenové zelenině, 6.1.2012
Pomoci může výsev kořenové zeleniny do vyvýšených hrůbků. U mě po zavedení hrůbků vyrostly mrkve a petržele mnohem větší, ale ujímavost semen byla o to horší.
Hnojení ovocných stromů, 6.1.2012
Moje stromy nemají vesměs ani ty mísy nebo jen prvních pár roků po výsadbě. S hnojením do otvorů mám proto zkušenosti bohaté. Používám 3 způsoby: 1. zahrocenou 1"trubku, nahoře s držadlem tvaru T a ve výšce kolen navařený nášlap. Do těžké půdy... celý příspěvek >
Hnojení ovocných stromů, 5.1.2012
Způsob, jak se neforemná hromada zbytků změní ve vonící sypkou prsť, považuji za jeden z největších přírodních zázraků. Nemoci být u toho, cítil bych se dost ochuzen. A že to rostliny umí ocenit...
Stanovina na altánek a houpačku, 5.1.2012
Můžete-li, dejte kontakt všem. Plátno nad houpačkou se mi skoro rozpadlo za 2 roky (a to bylo přes zimu schované), takže taky budu hledat nové. Osobně bych netrval na nepromokavosti. Chránit má spíš jen před sluncem, když prší s větrem,... celý příspěvek >
25 odrůd jabloní, 4.1.2012
To je nepochybně pravda.. Já jsem naopak ten první případ. Místo Granny Smith si pochutnám na Rubinole. Zbylé peníze a čas, nemaje přístřešek, pak věnuji sklence Rýnského ryzlinku 2009
Zakalená slivovice, 4.1.2012
Někteří pěstitelé doporučují přidávat do kvasu živnou sůl pro kvasinky. Jejím základem je, tuším, fosforečnan amonný. Kdo ji nemá, řeší to přidáním trochy kombinovaného hnojiva, např Cereritu. Jestli by toto stopové množství dokázalo nějak... celý příspěvek >
25 odrůd jabloní, 4.1.2012
Souhlasím, že to, co umí vypěstovat pan Vlastimil je hodno obdivu. Považuji se za dost velkého nadšence, ale takové nadšení, přístup a schopnosti nemám.  Skutečně,  klobou dolů.     Drtivá většina  amatérských... celý příspěvek >
Nova čierna Merunka z ruska, 4.1.2012
Odolnost proti suchu je v kontinentálním klimatu Ruska a Ukrajiny velmi důležitá vlastnost.  My se toho ale nemusíme obávat. V celé ČR snad není lokalita. kde by meuňky výrazněji trpěly suchem. Osataně meruňky jako ovocný druh snášejí sucho snad... celý příspěvek >
25 odrůd jabloní, 4.1.2012
Pane Paĺo, rozdíl mezi Břeclavskem a Ostravskem není dán roztdílem sever-.jih, ale zejména nadmořskou výškou, konkrétní mikroklimatem, půdou, atd.   Nejvhodnější ovocnářskou lokaliítou Česka je Zahrada Čech, tedy nejsevernější oblast kolem... celý příspěvek >
25 odrůd jabloní, 3.1.2012
Ano, to jste popsal skoro přesně. ČR se svojím úrodným Polabím a moravskými úvalmi. Jenže většina území ČR se nachází mimo tyto regiony, stejne jako Slovensko není jen Žitný ostrov.   Jistěže jsou rozdíly mezi severem a jihem. Ale na tak malém... celý příspěvek >
Glejotok na maliníku?, 3.1.2012
Ostříhání konečků lednoletých výhonů, které na podzim přinesly plody, je, myslím, správné. Tyto úseky by letošní léto již neplodily.    Jinak jsem trochu zmatený v pojmech. Stromečky, větve a větvičky, to u malin neznám. Taky větve (?)... celý příspěvek >
Ktoré odrody sú vhodné na vypestovanie semenáčov?, 3.1.2012
Tento názor lze dočíst takřka ve všech starších zahradnických publikacích. Ty vznikly obvykle opsáním ješte starších publikací. Vycházely z tehdejší praxe, kdy se pěstovaly odrůdy dlouhého vývoje - Blenheimská, Boskoopské, Kardinál ž., Boikovo,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika