Příspěvky uživatele - 44.75

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Udržení výšky smrku střihem, 14.1.2014
Těm, kteří mají podobný problém s udržením požadované výšky solitérních okrasných jehličnanů (ale i listnáčů) vzrůstných kultivarů, navrhuji následující alternativu: vysaďte okrasný stromek na určené stanoviště a udržujte jej citlivým sezónním řezem... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 10.1.2014
Bude to běžná realita, ovšem to jablko už nebude mít tvar jablka na které jsme nyní zvyklí, bude hranaté (praktický tvar z důvodu transportu). Ani nebude růst na stromě (péče o stromy není efektivní) a bude se jmenovat "Amaroun". Jinak vše... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 10.1.2014
Koukám, koukám, kolik se nám zde sešlo virtuálních šlechtitelů nových odrůd.  A téměř všichni by dokázali poradit, jak ono kýžené jablko vypěstovat. Já bych taky rád jezdil v lepším autě, než které mám a divím se tomu, proč tým vývojářů... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 9.1.2014
Jestli je autokratický způsob tím nejlepším způsobem, jak zlákat potomky pro svůj koníček, tak to si nemyslím. Řekl bych, že je to ten úplně nejhorší, kontraproduktivní.
Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?, 9.1.2014
Chybu jste neudělal nikde. To je konstrukční nedostatek této pasti při jejím použití na krtky. Krtek totiž, když hloubí své nory, tak má problém, kam s přebytečnou zeminou a proto využívá všechny možnosti, jak se jí zbavit. Past Supercat má uvnitř... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 8.1.2014
"Kiež by sa zobudili aj šťachtiteľské ústavy a pustili sa do práce". No, tohle je jsou, myslím, hodně troufalá slova...
Klejotok, 8.1.2014
Vyjádřil jsem se neobratně, zkratkovitě. Tím "náhlým vznikem klejotoků, jsem myslel ten případ, kdy strom (v tomto případě třešeň) stará odhadem 20 let, doposud zdravá, od určité sezony začala trpět projevy klejotoku. Třešeň byla trvale nehnojená.... celý příspěvek >
Klejotok, 8.1.2014
"Dle mojí zkušenosti je klejotok důsledkem infekce po řezu provedeném v nesprávnou dobu". Jak si v takovém případě vysvětlit nenadálý vznik klejotoků například u staršího nestřihaného stromu na němž nejsou patrné žádné defekty a zranění,... celý příspěvek >
Klejotok, 8.1.2014
To je zajímavý názor, že příčinou vzniku klejotoku u broskvoní může být (nedokonalý) řez. Vždyť broskvoně se běžně řežou "jako žito" s kompletní obměnu plodonošů. Na internetu jsou k dispozici instruktážní videa o sezónním řezu, kdy více než půlka... celý příspěvek >
Klejotok, 8.1.2014
Klejotok je důsledek stresu, čili nespokojenosti stromu s prostředím a podmínkami svého růstu, nejčastěji s podmínkami půdními, jak již bylo zmíněno výše. Trochu bych byl opatrný to řešit pouze změnou podnože za podnož více tolerantní k vyššímu... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 7.1.2014
Připojím vlastní, možná kacířský názor. Opakovaně zde zaznívají stesky po starých odrůdách, které ze sadů a zahrad mizí, přičemž za viníky tohoto stavu bývá nejčastěji označován masivní tlak komerce a producentů nových odrůd, kteří se snaží... celý příspěvek >
Štafle na svažitý pozemek, 5.1.2014
Abych se přiznal Petře, vámi doporučovanou vázací techniku a její běžné užití v běžné praxi si tak nějak představit nedokážu. Po stromech toho mám nalezeno od mládí už celkem dost a tak vím co to znamená, "viset na větvi". Vy doporučujete... celý příspěvek >
Štafle na svažitý pozemek, 4.1.2014
Jenže "práce v koruně" nazahrnují jen řez, ale také (hlavně) sběr ovoce.
Réva ze semínka - pecičky, 4.1.2014
Podobný tvar listů má mnoho odrůd.
Štafle na svažitý pozemek, 4.1.2014
Díky všem za tipy a rady. Zaujal mě ten typ Krause Tele Vario, ovšem trochu bych měl obavu o jeho boční stabilitu na nezpevněném terénu kdy hrozí zaboření do půdy, protože ty jeho opěry nemají příliš velkou rozteč. Chtělo by to vyzkoušet, případně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika