Příspěvky uživatele - 94.12

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak se zbavit včel?, 14.9.2009
Nu, jestli tomu rozumím, včely vylétají pod zářivkou do kuchyně. Moc se mi to nezdá, kde potom mají matku, kde staví dílo a kam ukládají zásoby? Že by v podlaze bytu v nástavbě? A jak se dostanou ven, když v kuchyni zavřete okno? Zkoušeli... celý příspěvek >
Kdy sázet švestku?, 14.9.2009
Golden slivku sázet nezkoušejte, není to stromek, je to alkohol.
Odrůda Helena, 14.9.2009
S Vaším jménem to s pravou švestkou nebude dělat dobrotu    Ale vážně. Elena je pozdní slivoň, v tuto dobu u nás ještě není úplně zralá. Pravé švestky se prodávají téměř v každé školce (obvykle pod názvem Domácí, příp. Hamanova, aj.), ale... celý příspěvek >
Jabloň - jakou podnož?, 14.9.2009
Melrose i Bohemia rostou poměrně bujně, Golden středně až slaběji, Idared slabě. Logicky by ty bujnější odrůdy potřebovaly slaběji rostoucí podnož M9, J-TE-E, aj.    Je otázka, jestli není škoda 6leté stromy měnit za jiné, zda by... celý příspěvek >
Výběr odrůdy, 14.9.2009
Jestli se u Vás dařilo Velkopavlovické, bude se dařit nejspíš jakékoli odrůdě. Zůstal bych ale u ní. Kvalitou plodů se málokterá vyrovná. Tedy,  z těch, co jsem ochutnal.
Kdy sázet švestku?, 14.9.2009
V tuto dobu mají stromky ještě listy, tak je skutečně dobré počkat. Ale nic by se nestalo, stromek by po zasazení listy nejspíš shodil nebo byste je odstranil při výsadbě. Pokud máte stromky již koupené ze školky a jsou odlistěné, je asi lepší... celý příspěvek >
Jaký druh švestky na slivovici?, 14.9.2009
Jistěže, je to otázka názoru a vkusu. Dobrá meruňkovice je vzácnější, žádanější i dražší. Díky poptávce jsou bohužel na trhu i přecukřené takymeruňkovice.
Sláma jako mulč, 10.9.2009
Jahody se podkládají slámou hlavně proto, aby se neznečistily zeminou. Svým poměrem C: N může sláma při rozkládání živiny z půdy, konkrétně dusík, odebírat.  Podobně, jako kůra, piliny či hobliny. I tak může být cenným zdrojem organické... celý příspěvek >
Viac odrod na jednom strome, 10.9.2009
Na tuto otázku není jednotný názor.   Když naroubujete na jeden strom odrůdy s různou dobou zralosti, bude to výhodnější pro pěstitele. Nespletete se, kterou odrůdu zrovna češete, otrháním letních jablek provedete jakousi probírku, takže ty... celý příspěvek >
Vodní gril, 10.9.2009
Nevím, je-li dotaz adresován na mě, již v předešlém příspěvku jsem uvedl že nemám v grilu teploměr, takže nevím. Prostě dřevo hořelo, voda vařila. Voda i rošt se dá umístit pouze jediným způsobem.     Myslím, že v nízké teplotě kolem... celý příspěvek >
Sláma jako mulč, 10.9.2009
Počasí by mělo být výjimečné. Hlavně nesmí foukat vítr. Pokud tedy nemulčujete celým balíkem.
Lze dávat sušené švestky do kvasu?, 10.9.2009
To si tak úplně nemyslím. Ostatně, můžete to vyzkoušet a ty usušené nezralé ochutnat, jestli zesládly, možná ano. Často padají nezralé švestky vinou šarky. Taky červavé, což až tak nevadí, vlivem červa rychleji uzrávají a jsou sladší než zdravé... celý příspěvek >
Pálení z hrušek - vedení kvasu, 10.9.2009
Nechci se přít a nechám se poučit, s kyselinou sírovou v mači zkušenost nemám. Ale síření sudů i vína oxidem siřičitým či pyrosulfitem patří k obvyklým postupům ve vinařství již stovky let. Slouží k podpoře ušlechtilých a potlačení divokých kmenů... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 10.9.2009
Pokojové teploty jsou teď všude, jinak to nejde. Můžete-li dát kvas do teploty nižší - tak 15o, prospěje mu to.
Šarka, 10.9.2009
Jsem na tom stejně jako Rony. Zaráží mě letos nápadné fleky šarky na listech Toptaste. Plody ještě neměla.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika