Příspěvky uživatele - m3f

Co vaše réva? (2014), 28.9.2014
Tak to je krásné Shodou okolností jsem včera dopoledne mluvil se známým, a cukernatost révy se pohybuje okolo 15-16°, mnohdy dokonce i 14°. Stejně si ale myslím že to na množství kvalitního vína s původem z jižní Moravy mít vliv nebude . Když... celý příspěvek >
Záchrana rajčat, 27.9.2014 Obsahuje fotku
prohlížel jsem dnes to nadělení, a zas tak moc popraskaných tam není...
Co vaše réva? (2014), 27.9.2014 Obsahuje fotku
Sklidil jsem ještě jakž-takž nějaké slušné střapce, bohužel ty lépe vypadající odrůdy nejsou moc k jídlu, nejsou zralé (Regina, Jupiter (Rhea), i Kodrjanka!!!, Matilde). Dobře zralý je Aročnyj, Talisman, Novyj Vostorg Krasnyj, méně Vostorg Krasnyj.
Záchrana rajčat, 25.9.2014
To,  že rajčata byla u mne totálně zdecimována mokrem, je prostě neodiskutovatelný fakt, na fólii, bez fólie i v květináčích. Spousta odrůd nepraskala, "pouze" zčernala a schnila. Zdechla u mě, zdechla u sousedů, zdechla prostě všude okolo.... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 22.9.2014 Obsahuje fotku
Čau Wimpi, přikládám pár ukázek toho co by asi ani Teldor neukočíroval. Jsou to střapce od baráku, kde je relativně spodní voda "až dole ve sklepě". Odrůdy Arkadia, Lora, Afrodita. Ne tak moc, ale takhle nějak vypadají hrozny i v mnohých vinohradech.... celý příspěvek >
Záchrana rajčat, 22.9.2014
Nad chorobami a suchem se vyhrát dá, nad vodou téměř nikdy. U mne letos sezona venkovních rajčat skončila již před koncem prázdnin. A je jedno zda rostliny byly mladé, staré, na záhoně nebo v květináči. Všechny byly plísní černé jak uhel a popraskané... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 22.9.2014
Provzdušnění, méně střapců, lepší přístup k hlavě a ke střapcům. Mám to vždy celkově hodně přehustěné, blbě se v tom orientuje. Letos jsem tak měl Arkadii a moc se mi to líbilo. Bude o dost méně střapců, ale budu jim moci věnovat větší péči. Stejně... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 22.9.2014
Réva plesniví a hnije, nemá sladkost, mnozí se ani do vinohradů nemohou dostat, všude jsou jezera vody. V naší lokalitě jsou po pár letech opět sklepy pod vodou díky zvednuté hladině podpovrchové vody (já osobně měl ve sklepích v baráku 2cm vody).... celý příspěvek >
Melouny 2014, 21.9.2014 Obsahuje fotku
To by měl být Princ Artur, nebyl úplně nejsladší, ale patřil k nim, rostl ve foliáku. Zrovna konzumuji jeden z rodiny Crimsonů (viz snímek) sklizený včera venku. Nejlepší se mi jevil ten ze 22.8., odrůdu bohužel nevím, váha asi 10 kg, zajímavá křehká... celý příspěvek >
Melouny 2014, 21.9.2014 Obsahuje fotku
S kocem letošních prázdnin skončila i sezona většiny pěstovaných plodin na zahradě. Voda, trvale padající shůry, má neskutečně devastující účinky. Musím konstatovat, že tohle prostě nepamatuji, loňské průtrže nebo dřívější záplavy jsou proti tomu jen... celý příspěvek >
Nemoc revy, 13.9.2014
Révu Vám napadla plíseň a zlikvidovala listy. Ošetření je nutno provádět průběžně, ale pokud je takové počasí, tak jako vládne v této parodii na léto, tak nepomůže ani postřik svěcenou vodou. Ošetřoval jsem několikrát, profíci ošetřijí stále (já... celý příspěvek >
Réva - draslík x hořčík, 10.9.2014
Takhle u mne vypadá většina odrůd po letošní parodii na léto. Odolné neodolné, hraje to všema barvama, tedy to, co ještě není na tabák a zůstaly na tom nějaké listy, bohužel. Réva, i když je ošetřovaná postřikem ve velkém (vinohrady profíků), prostě... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 7.9.2014 Obsahuje fotku
I já sklízím tuto odrůdu. Mrazíky nebyly, plíseň a padlí se mi nakonec podařilo celkem ukočírovat, pytlíky proti hmyzu fungují. Pak ale přišlo další léto, při kterém deště zlikvidovaly 50-100% úrody (dle odrůdy), tomuhle se ubránit nelze. Prohlížel... celý příspěvek >
Stolní réva a Giberelin, 26.8.2014 Obsahuje fotku
Na snímku je porovnání velikosti a tvaru bobulí bezsemenné Afrodity, která byla ošetřena giberellinem (vpravo) s neošetřenou. Oba střapce jsou z jedné hlavy. Zatím sbírám zkušenosti a dá se říci, že již dnes mám vytipovány nějaké odrůdy kde... celý příspěvek >
Sklizeň 2014, 24.8.2014 Obsahuje fotku
Sklidil jsem většinu melounů a zatím spokojenost.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika