Příspěvky uživatele - Mimmo

Bulharská rajčata 2018, 13.2.2021
Milane, na webu je bezpočet prodejců s bulharskými rajčaty. Stačí si nastavit vhodný jazyk překladače a prohlédnout si je. Trh se bohužel mírně globalizuje. Staré odrůdy jsou postupně překonávány mezinárodním sortimentem. Zadej slova "domati" a... celý příspěvek >
Má tu někdo letité zkušenosti s Granny Smith?, 27.1.2021
On je taky rozdíl mezi jablky vypěstovanými na severní Moravě a v jižní Evropě. To, že babka Kovářová (Smith) za svého života neprodala ani jeden roub, přestože si za nabídnuté peníze mohla koupit nový dům, svědčí naopak o skvělé chuti a jedinečném... celý příspěvek >
Má tu někdo letité zkušenosti s Granny Smith?, 25.1.2021
Na Vysočině jsem si na jablka Granny Smith netroufl. Pěstoval jsem je v o něco teplejší oblasti v 210m s mírně alkalickou půdou na M9. Ale ani tam se nedala sklízet tak, jako ostatní jablka. Dříve než by po sklizni dozrála, začala by... celý příspěvek >
Papriky 2021, 18.1.2021
V letošním roce zimuji jen několik ostříhaných papriček z balkónu bez nutnosti chemické ochrany. Ve dvou květináčích. V loňském roce jsem je musel chemicky ošetřit, protože byly na zahradě. Smysl vidím v tom, že už začínají i bez svícení kvést a... celý příspěvek >
Papriky 2021, 17.1.2021
Milane, papriky přenesené před mrazy do interiéru jsou vždycky z venku infikované mnoha parazity (svilušky, mšice, molice, smutnice, kněžice...). Kdyby se mohly nechat přemrznout, paraziti by se potlačili. Jenže žádná paprika nevydrží mráz. Takže na... celý příspěvek >
Papriky 2021, 17.1.2021 Obsahuje fotku
Já jsem v prosinci vysil několik čerstvých semínek chilli papriček do perlitu. Už jsou přesazené v substrátu a docela rostou. V mrazivých dnech je více světla a rostlinkám to dělá dobře.
Kotvičník, 2.1.2021
Na kotvičník si většinou všichni vzpomenou až když zmrzne. Jeho vliv na tvorbu testosteronu je významný a prokazatelný (síla, svaly, spalování tuku a cholesterolu, libido, potence apod.). V zemích, kde kotvičník masově roste jako plevel, by ho však... celý příspěvek >
ULA, 2.1.2021
Na Vysočině mi ve 480m. obvykle plodí Bergeron, Veharda, Leala a Leskora. V r. 2020 mi v 520m. dokonce zaplodil i Goldrich, Leala a Leskora a u sousedů Pinkcot. Chce to však chráněné stanoviště poblíž domu nebo zdi. Ze všech meruněk, které mám, mi... celý příspěvek >
Pěstování ozimé zeleniny, 2.1.2021 Obsahuje fotku
Z venku pěstovaných mi jde dobře salát a česnek. Samovolně mi vyrůstá kořeninový fenykl a všudypřítomný plevel šťovík. Pažitka je nějaká zmrzlá. Musel jsem ji v truhlíku přenést do nevytápěného interiéru. Několik česneků pěstuji i hydroponicky na... celý příspěvek >
Meruňka Vesprima, 15.12.2020
Na seriózní komentář by to chtělo aspoň 10 stromků. A to asi nikdo nemá. Já si myslím, že patří spíše k odolnějším. Na druhou stranu, některé citlivější odrůdy mají atraktivnější plody. Takže doporučuji na jednu zahradu jen jeden stromek jako... celý příspěvek >
Ako naštepiť na starý vinič nové štepy, prosím o radu, 5.12.2020
Přečtěte si vlákno Preočkovanie starého vinohradu. Tam je podrobně vysvětleno několik možností.
Přemrznutí jablek, 3.12.2020
Trochu záleží i na rychlosti rozmrazování. Ale i při pomalejším rozmrazení přemrzlá jablka začnou brzy hnít. Pokud byla jablka ochlazena skutečně na - 6°C, je lepší vyrobit mošt, kvas, štrůdly apod. Rozkrojte několik jablek a uvidíte, jak vypadají... celý příspěvek >
Co na co roubovat, 22.11.2020
Broskev na podnož jabloně určitě nezkoušejte. Broskvoně chytají na broskvoň, meruňku, mandloň, broskvomandloň a mnohé slivoně. Švestkové odkopky však nepoužívejte. Bývají často zavirované šarkou.
Nejchutnější odrůdy meruněk, 10.9.2020
Odhaduji, že má pan Hlavatý v okolních zahradách stovky vhodných opylovačů.
J. H. Hale, 29.8.2020 Obsahuje fotku
I v Bulharsku už zraje J. H. Hale, přestože raní teploty klesají až někde k 15 st. Typický plod Hale je trošku kropenatý a kolem pecky je více červený. Ale na přetížených stromcích nebo u napíchnutého ovoce je rychlejší dozrávání části plodů zcela... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika