Příspěvky uživatele - vjk

Mšice na paprikách?, 12.5.2014
Postřiky na bázi oleje se mi ve vegetačním období neosvědčily. Ne že by neučinkovaly, ale většinou došlo k poškození nebo alespoň ke zpomalení růstu rostliny. Používám proto deltametrin (decis Mega). VJK
Stolní réva a Giberelin, 11.5.2014
Mirku, v posledním čísle Vinařského Obzoru píše P.Pavloušek, že po aplikaci giberelinu následující rok nevyrašilo 50% oček u stolních odrůd a 30% u moštových. VJK
Záhada s kořenovou zeleninou, 8.5.2014
Jsem na tom stejně. Mám petržel jako kukuřici. Tak velikou? Ne, tak daleko od sebe... VJK
Jak na jímku?, 8.5.2014
K takovéhle ploše bych já dal dva 200l sudy a zaléval konví, ale budiž. 1. Nádrž v zemi musí mít přepad, který je napojen na trativod. Podle toho, jaká je půda v místě trativodu, a celkové plochy střechy se určí délka trativodu, popř. se na konci... celý příspěvek >
Jak na jímku?, 7.5.2014
Jakou máte plochu střechy? VJK
Lis na ovoce, 4.5.2014
Tyhle lisy mívají jednu nectnost - závit je zcela zbytečně až do poloviny koše, takže ho musíte před lisováním něčím obalit. Nevím, koho to napadlo takhle řešit, přitom stačilo, aby závit končil s horním okrajem koše. VJK
Jak se pozná nedostatek železa - chloróza, popř. jaký existuje přípravek - hnojivo?, 3.5.2014
Záleží to vždy na podmínkách konkrétního stanoviště. Jestli je půda písčitá, hlinitá nebo jílovitá, kolik obsahuje humusu, jaké je původní pH, cílová hodnota, do jaké hloubky chcete pH upravit... Přesný recept proto neexistuje. VJK
Fazole Dalmatin, 2.5.2014
Spon je 40x5cm, keříčkové jsou. VJK
Sekačku Hecht s OHV motorom alebo B&S, 24.4.2014
Snažil jsem vám naznačit, že je to skoro jedno, který z motorů zvolíte. Pokud jste drobná žena, zvolil bych Hecht 5484 SXE 5 in 1 s motorem OHV - ten má elektrický startér. Ale jak říkám, je skoro jedno. 500m2 je takový větší květináč, to posekáte... celý příspěvek >
Ničenia plevela, 24.4.2014
Zatím ne, protože to v podstatě nemělo smysl. Letos možná zkusím Sencor v bramborách. VJK
Sekačku Hecht s OHV motorom alebo B&S, 24.4.2014
Mám mnohem horší čínský krám a sekám s ním mnohem větší plochu mimo jiné v sadě. Vytknul bych mu spoustu věcí, ale čínský motor kupodivu šlape a drží. Takže bych vybral to, co je vám srdcem bližší. Ten Hecht OHV má elektrický startér, což pro někoho... celý příspěvek >
Ničenia plevela, 24.4.2014
Přesně ve stejné situaci jsem byl před 3 roky - několik let neudržované políčko 15 arů. Políčko bylo navíc zanechané ladem v hluboké brázdě.  První rok jsem odstranil nálety, posekal a na konci léta aplikoval glyfosát. Na podzim mi místní farmář... celý příspěvek >
Rubinola, 5.4.2014
Květů mají také málo, nebo naopak dost? VJK
Čím zlikvidovat řepku?, 5.4.2014
Promiňte, ale já si to dost dobře neumím představit. Semeno řepky není sůl, aby se rozházela rozmetadlem a secí stroj seje jenom tam, kde se s ním jede. Řepka se navíc seje na konci léta, takže už na podzim jste jí musela v té trávě vidět.... celý příspěvek >
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 3.4.2014
Sulfur reaction in the soil is slow, and quick changes in soil pH should not be expected. It may take a few months or longer to change soil pH to the desired level because the process of sulfur oxidation (conversion of elemental sulfur to sulfate) is... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika