Příspěvky uživatele - Vinšálek

Topaz nepřekonaný, 19.4.2016
Také si myslím, že pokud bych Topaz neměl zkonzumovaný, že by už v těchto dnech nebyl v dobrém stavu. Tedy letos by to bylo zcela určitě. Jinak, po včerejší konzumaci, bych já přeci jenom chuťově posunul Sirius malinko před Admirál. Nadále však... celý příspěvek >
Žluté jablko, 19.4.2016
Kvalitní žlutoplodá odrůda je i Sir Prize. Pokud na něho koncem léta nestříknu vápenatý postřík, jako na sousední odrůdy, načervenalé líčko nemá. Jedním z rodičů byla tetraploidní odrůda Doud Golden Delicious. Je, zatím, spolehlivě rezistentní... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 19.4.2016
U nás, u Dvora Králové, v půl šesté ráno -0,9°.  Horší to vidím na čtvrtek. Co se týče předpovědních modelů, tak nejčastěji u mě vychází Aladin. Ale o minulém víkendu mu to nevyšlo a naopak úplně přesně se trefil Medard. V dlouhodobém... celý příspěvek >
Nové výhonky pri starych pńoch, 16.4.2016
U výhonků slivek může být problematický jejich zdravotní stav (šarka). Proto se obecně nedoporučuje je štěpit, ale raději je ze zahrady odstranit.
Vyvázání a rozepření větví, 16.4.2016
Záleží i na tom, jestli je to letorost či dvouleté dřevo. Já, protože nemám drátěnku, používám při nové výsadbě kolíčkování, v dalších letech uvazuji na letorosty závažíčka. Jak kolíčky, tak závažíčka se musí odstranit nejpozději za 3 týdny. Potom... celý příspěvek >
Pilatka švestková, 14.4.2016
Ten mix by se použít asi dal.  Proti Monilii laxa by se však mělo ošetřovat na počátku květu a proti pilatce na jeho konci. Zolone jako organofosfát vykazuje " cnock down efect ".Tato kombinace může také být škodlivá pro včely. Já už jsem... celý příspěvek >
Pilatka švestková, 13.4.2016
Pilatka švestková i žlutá je vosička velikosti asi 0,5cm. Na obrázcích však nepoznám nic. Ošetřuje se v době, kdy je asi 80% korunních plátků opadlých. Pokud použijete Calypso, můžete i o něco dříve. V případě Reldanu je dobré tuto zásadu... celý příspěvek >
Nemocná nektarinka, 10.4.2016
Té nektarince dáváte docela slušně na frak. Na otázku vám už paní Lída odpověděla.
Odrůda jabloně do vyšších poloh, 10.4.2016
Myslím, že zkusit kamčatské borůvky, by stálo za to.  Určitě to tam bude menší riziko než jabloň. Pokud tam máte mizernou půdu, vylepšete ji přidáním kompostu, či zahradnického substrátu. Kamčatská borůvka je keř nenáročný a přitom velmi... celý příspěvek >
Rozkvétání slivoní, 10.4.2016
Také bych jí nehádal 30 let. Pěkný strom. Jinak budka pro sýkorky má mít menší otvor, aby se tam neusadili vetřelci.
Opravný řez Admirálu na M9, 9.4.2016
Pane Hlavatý, upřímně blahopřeji.
Merkur, 9.4.2016
Na kolměji rostoucích konárov rodí dobře spurtypové odrůdy. U mě to je, třeba,Starkresa. Jestli si to dobře pamatuji, tak na takovýchto konároch rodíval i Spartan.
Topaz nepřekonaný, 9.4.2016
Topazy mi už dávno došly. V těchto dnech se v rámci rodiny opět začínáme dohadovat, jestli je v současné době chuťovou jedničkou Sirius nebo Admirál. Podle mě mají nyní výbornou chuť obě odrůdy. Rodina je v tomto rozdělena přibližně na půl. Tajně... celý příspěvek >
Nemoc?, 7.4.2016
Paní Štěpánko, není nezbytně nutné úplně všechny napadané větvičky odstraňovat. U některých by pomohlo nožem(dobrá je žabka) opatrně odříznout napadené pletivo až na zdravé dřevo. Tato místa pak lokálně postříkat Championem v koncentraci 0,8%... celý příspěvek >
Nemoc?, 6.4.2016
V podstatě uvažujete správně. Už při současném řezu uvažovat o tom příštím. Napadené větvičky se nemusí vždy odstraňovat celé, stačí ta část, která je napadena nejvíce. Silnější větve je nejlépe odstranit či sesadit na nížší rozvětvení v létě, hned... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika