Příspěvky uživatele - driver240

Rozkvétání 2019, 15.3.2019 Obsahuje fotku
Třinecko ještě spí a snad ještě chvíli bude, ikdyž \"no name\" meruňce se již začínají konce pupenů lehce růžovět a redhavence začínají zelenět terminální pupeny... uvidíme, jestli to obalené a nabílené kmeny zpomalí.
Krtek - a je to, 27.12.2018 Obsahuje fotku
S krtky až takový problém není, je relativně hloupý a chytí se do nožové pasti, super cat i do obyčejné pasti na myši vložené kolmo k chodbě. JÓ s velkými hryzci je to už vyšší dívčí, teď jsem chytil 3 do SUPER CATu, který se mi osvědčil nejlépe, ale... celý příspěvek >
"Nůžky se stranově převrácenými břity" alias pro leváky, 10.12.2018 Obsahuje fotku
Dnes přišly, nevypadají nejhůř :-D
"Nůžky se stranově převrácenými břity" alias pro leváky, 30.11.2018
Ano naprosty souhlas, kdysi jsem byl více "šetřivý", teď čím jsem starší radši koupím dražší pořádnou věc než mít deset nicaterek v šuplíku. Tady to přehození břitů mě napadlo kolikrát zrovna na štaflík na stromě... ale možná, že zjistím, že to byla... celý příspěvek >
Chovani vlastnich opylovacu - samotarske vcely (mason bees), 29.11.2018 Obsahuje fotku
Nic nepotěší více, než samotářky zabydlující Váš vlastně vyrobený domeček... ale pokud se chovu či jarnímu opylování chcete věnovat seriózně, zde posílám pár inspirací z Polska, které je bohužel (bohudík) 20 let před náma a kdo má v Polsku na zahradě... celý příspěvek >
"Nůžky se stranově převrácenými břity" alias pro leváky, 29.11.2018 Obsahuje fotku
Kdo hleda najde! Plašič na hryzce ze Slovenska jsem objednat zvládl, chovné plástve pro včely samotářky z Polska taktéž, ale "forbici per mancini" z Itálie je na mě už moc. Nakonec to vyřešila registrace na Amazonu a nůžky Darlac DP631... celý příspěvek >
"Nůžky se stranově převrácenými břity" alias pro leváky, 29.11.2018
Jojo to jsou ty moje z obrázku, ale právě že 1200,- za "doplňkové" nůžky se mi moc nechce dávat :-(Ale i tak děkuji...
"Nůžky se stranově převrácenými břity" alias pro leváky, 29.11.2018 Obsahuje fotku
Dobrý den, bez úspěchu sháním, zahradní nůžky se stranově převrácenými břity viz. obrázek. Mnoho firem nabízí nůžky pro leváky, ale kromě jinak ergonomicky upravených rukojetí, jsou to vždy klasické nůžky. Nebudu tady rozvíjet debaty o tom, že... celý příspěvek >
Nové odrody jabloni, 27.10.2018
Po poslední zkušenosti, kdy jsem vzal No-UV lihový fix a většina názvů mi po měsíci na plastové kartičce na slunci totálně vybledla přecházím inspirovánám Vašema fotkama na rytí a hliníkové ústřižky z plechovek. Zrovna je stříhám :-D Nejdřív se mi to... celý příspěvek >
Střih na vnitřní očko, 12.10.2018
Aprop. ještě vnitřní výhon pak vystřihnout kdy, v červnu? A vystřihnout normálně celou vnitřní část nad tvarovanou větví/očkem nebo tam nechávat nějaký čípek a střihat na dvakrát a la Zahn?
Střih na vnitřní očko, 12.10.2018
Ano takto bych to chtěl právě udělat, střihnout na vnitřní očko nad očkem, kterým chci "tvarovt korunku". No budu zkoušet jak se k tomu postaví strom :-D U nových pološvestek mám taktéž problém, že očka pod terminálem mi přerostla a to o dost právě... celý příspěvek >
Více odrůd na 1 stromě - kombinace letní/zimní odrůdy, 12.10.2018
Děkuji za reakci a z hlediska stromu je pro něj též lepší zimní + letní odrůda nebo jak jsem psal, na jeden strom strom jen zimní odrůdy a na další jen letní... mám na mysli rovnoměrnou výživu.
Více odrůd na 1 stromě - kombinace letní/zimní odrůdy, 11.10.2018
Dobrý den, na mém matečném stromě již čekají rouby na jaro, ale kvůli omezenému počtu stromů váhám, zda-li na jeden strom "nasázet" všechny zimní odrůdy a na další podzimní a letní a nebo bude lepší kombinace třeba brzká odrůda Julie, která si... celý příspěvek >
Střih na vnitřní očko, 11.10.2018
Dobrý den, na mnoha videích na youtube pan Jan Urbánek uvádí, abychom nemuseli dělat vyvazování větví do vodorovného směru, používá "fígl", že strmě rostoucí boční větve při výchovném řezu zastřihává na vnitřní očko, které vyrazí strmě vhůru, ale... celý příspěvek >
Favorita Morettini 3, 9.7.2018 Obsahuje fotku
U mě 390 m.n.m. začíná FM3 dozrávat až nyní. První úrody! Nádherná násada květu, nádherné kvetení a násada plodů značná. Něco jsem probral, ale na víc jsem neměl srdce :-(Co mě překvapilo, že pecky jsou malinké, takže,  "masa" je hodně. RH... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika