Příspěvky uživatele - vyslouzil

Pomůcka pří výběru jádrovin, 12.1.2021
Tak, jako ne vždy s p.Mičurinem souhlasím, v případě měsíčníku Zahrádkář mu dávám za pravdu. Stal se spíš volnočasovým časopisem pro ženy s oblibou v kytičkách. Prostor pro zahrádkáře pěstující ovoce se zúžil na sotva desetinu obsahu. Po této stránce... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 10.1.2021
.Víte, šlo hlavně o to ukázat jak byli kdysi zahrádkáři informováni.Dnes si musí vystačit s charakteristikami jako překonané, zastaralé,... Informovanost zahrádkářů je dnes stonásobně lepší než v 70. a 80. letech. Stačí kliknout a víte všechno,... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 9.1.2021 Obsahuje fotku
Monografie Ing. Dvořáka opravdu patří k tomu lepšímu, co bylo ve své době na toto téma napsáno. Některé kapitoly jsou skutečně nadčasové. Při vší úctě k autorovi publikace, ty tabulky, které sem kopíruje pan Polehla, patří k nejslabším pasážím knihy... celý příspěvek >
Určení jablka dle fota, 30.11.2020
Při vší úctě k Vašim znalostem starých odrůd, pane inženýre, nevyřešil. Odrůd jablek se u nás pěstuje přes 7 a půl tisíce, poznat je přesně podle fotky plodů a stromu je nemožné. A to dokonce ani u tak dobře poznatelných odrůd jako jsou Zvonkové,... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 8.9.2020
Kdybyste ocitoval celý odstavec a ne jen jednu větu, musel byste přiznat, že menší náročnost se týkala tepla a počasí.. A na to skutečně Admirál příliš náročný není. Už dlouhé roky šlechtitelé kříží historicky nejpěstovanější odrůdu Zlatý... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 8.9.2020
Mohu Vám ušetřit hledání. Text, co jsem poslal do redakce je tento. O bezproblémové odrůdě tam není ani slovo. Chápu Vaši zlost z vlastního pěstitelského neúspěchu, ale nepravdivě obviňovat druhé, je zbytečné. Admirál Po první úrodě jsem... celý příspěvek >
Co mi létá na hrušni?, 4.5.2020
Muchnice. Neškodí.
Angold a Goldstar na semenáči, 3.5.2020
Ano, obě tyto odrůdy pěstuji už roky, a to právě na semenáči. Musím říci, že každá se chová dost jinak.Výsledky pěstování obou odrůd jsem mohl dokonce porovnat se stromkem pěstovaným na slaběji rostoucí podnoži. Výsledky jsou popsány na fóru zah...... celý příspěvek >
Stromky neraší, 1.5.2020
Sromky vykopat, kořeny zastřihnout do živého dřeva, všechny ponořit celé na 1-2 dny do sudu s vodou a vysadit znovu.
Bebeco, 1.5.2020
Na Bebecu jsem našel pár plodů, co přežily mráz. Ale všechny jsou na přiroubovaných větvičkách jiných odrůd. Potvrzuje to zkušenost předešlých let - do našich podmínek šunt.
Jak se postarat o staré jabloně?, 28.4.2020
Souhlasím, že u starého stromu je vhodné řezat spíš méně. Žádný řez neudělá ze starého a nemocného stromu mladý a zdravý, naopak často může příliš radikální řez vést k jeho záhubě.   Na rozdíl od Ing. Fidly bych asi suché větve odstranil, už... celý příspěvek >
Poškozený kmen, 25.4.2020
Přivázat ke kůlu.
Slivka Katinka - začínajúci problém?, 23.4.2020
Nic to není. Zahojená ranka.
Zkrácení velké třešně - řez, 23.4.2020
Stejně dobrý čas je i v době sklizně. Navíc třešně oberete na zemi, což je trochu pohodlnější.
Mladé broskvoně - fleky na letorostech, 18.4.2020
Monilie
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika