Příspěvky uživatele - Jiří 1968

Čo to je zo slivkami?, 3.8.2019
Nikde nejsou vidět léze bakteriálního původu.Stromky stačilo vyplet, olámat kořenové výmladky, občas pořádně zalít a určitě by neuschly.
Jakou pozdní odrůdu broskvoně?, 3.8.2019 Obsahuje fotku
Pan Richter v tom má trošku "hokej",tady je jeho popis z roku 2004.
Jakou pozdní odrůdu broskvoně?, 3.8.2019 Obsahuje fotku
RH+28, velké světle růžové květy, velké plody, vsadil by jsem na Suncrest.Foto jsem si s prominutím zapůjčil z jiného vlákna.
Jakou pozdní odrůdu broskvoně?, 2.8.2019
Cresthaven nemá růžovité květy a Diana nikdy nebude mít tak tmavě červené plody.
Aroma meruňkovica, 2.8.2019
Pořád to bude jen vínovica, znehodnocená meruňkovým aromatem.
Meruňka Forum, 1.8.2019 Obsahuje fotku
Pokus dostat z meruňky Forum co nejvyšší cukernatost se nezdařil.Plně vyzrále, téměř rozteklé plody měly jen 21 Brix a vytratila se i ta příjemná vůně i chuť.
Meruňka Rakovského, 1.8.2019 Obsahuje fotku
Meruňka Rakovského na broskoňové podnoži GF 406 letos zaplodila jako nikdy předtím.Meruňky jsou spíš menší 40 - 55 gramů, hůř vybarvené, dužina nevláknitá, středně tuhá u popadaných plodů "marmeládové konzistence" středně šťavnatá, velmi sladká s... celý příspěvek >
Moniliový úžeh peckovin 2019, 1.8.2019 Obsahuje fotku
Připojil bych se k názoru pana Hlavatého.Můj typ - tracheomykózy - vaskulární onemocnění dřevin způsobené celou řadou hub, především Ophiostoma a Verticillium.Je dokázana jednoznačná spojitost choroby s poruchou vodního režimu, nedostatek vody a... celý příspěvek >
Maďarská nejlepší (Hungarian Best), 31.7.2019
Stromek jsem koupil v některém "hyper - super marketu",nejspíš v Baumaxu.Na popisce byla uvedena jako země původu Maďarsko.
Bergarouge, 31.7.2019
Bergarouge má pevnější dužinu, v chuti je jakoby sladší, ikdyž cukernatost je přibližně stejná (kolem 19 Brix).Bergeron mi příjde trošku meruňkově dokonalejší, ale to bude asi tím, že je Bergeron mou nejoblíbenější odrůdou.
Bergarouge, 31.7.2019 Obsahuje fotku
Nejúspěšnější kříženec Bergeronu, Bergarouge postupně dozrává, meruňky jsou letos i přes neskutečné sucho docela velké 70-95 gramů.Dužina je pevnná, přiměřeně sladká, slušně aromatická, vynikající.Chuťově lepší než Bergeval a Shamade.
Maďarská nejlepší (Hungarian Best), 31.7.2019 Obsahuje fotku
Tato fantastická odrůda by si zasloužila většího rozšíření než většina novošlechtění.Osobně bych jí pojmenoval "Hungarian Fest",pro její obrovskou plodnost, meruňky jsou namáčkány v hroznech jako réva, na větvích drží jako "přikované"(od doby po... celý příspěvek >
Kuresia, 30.7.2019 Obsahuje fotku
Kuresii mi rozklovali ptáci, zbyly mi jen 4 meruňky.Dužina je tuhá, málo šťavnatá, sladká se zvláštní kořenitou příchutí, průměrná.
Meruňka Bergeron, 29.7.2019 Obsahuje fotku
Bergeron na Valašsku dozrál o více jak 20 dnů později než Balkáně, Meruňky jsou střední velikosti (cca 50 gramů).Chuť typicky meruňková, vynikající.
Strepet, 28.7.2019 Obsahuje fotku
Strepet se na Wavitu konečně trošku rozplodila.Meruňky jsou letos výrazně aromatické s vysokým obsahem cukrů (25 Brix).Mám v plánu si pořídit rouby turecké odrůdy Sekerpare a arménské Shalah a pokusit se v budoucnu pokořit magickou hranici 30... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika