Příspěvky uživatele - rosti&slavik

Uskladnění mrkve, 26.12.2013
Věřím, že v tomto teplém počasí by mrkev na poli rozhodně nezmrzla ani náhodou.Copak se asi stane s mrkví na poli v záhoně v lednu?až nastanou mrazy -18°C, bez sněhové pokrývky?Na to bych byl sám velmi zvědavý. Dočetl jsem se, že se pro... celý příspěvek >
Tvrdá voda ve studni (25 jednotek) - co s tim? (na zalévání), 26.12.2013
Blahodárná voděnka: Měkká voda- strukturovaná voda dokáže dokonale proniknout do našich buněk a zavodnit je. V případě tvrdé vody je to opačně. Do buněk proniká jen těžce, tělo ji nedokáže využít ani zcela vyloučit a zůstává tedy v mezibuněčném... celý příspěvek >
Hnojení stromů - stopové prvky, 26.12.2013
Ano, je to rovnice-106,3 mS/m=1063µS/cm. Na otázku,"jakým výpočtem se došlo k výsledku 499 mg/l nemohu odpovídat já, a nevím, jak k němu došli oni.Podle popsaného postupu jsem dospěl k hodnotě 850,4 mg/l rozpuštěných látek. Tvrdost vody... celý příspěvek >
Listovka, 26.12.2013
To bude nejspíš zase kontrolní otázka, na kterou když dovolíte,odpovím sám.Dusíkaté vápno je samozřejmě do kompostu vhodné, ale už méně rentabilní, protože do kompostu netřeba dodávat dusík, kterého je tam dostatek.Navíc je DV mnohem dražší, než... celý příspěvek >
Hnojení stromů - stopové prvky, 25.12.2013
vynásobíme–li hodnotu vodivosti osmi, dostaneme přibližnou hodnotu rozpuštěných látek v mg/l... Pokud počítám správně-vodivost je 106,3 mS/m x 8=850,4 mg/l
Hnojení stromů - stopové prvky, 25.12.2013
Nebyla by taková nadměrně železitá voda vhodná pro zalévání rostlin trpícími chlorozami?npř.réva, broskvoně?Rád bych věděl, zda je poddíl železa v přijatelné formě pro rostliny, nebo naopak je ve formě nepřijatelné, nebo je to v celku jedno. Četl... celý příspěvek >
Hnojení stromů - stopové prvky, 25.12.2013 Obsahuje fotku
Vodivost vody (mezní hodnota 125mS/m) Konduktivita je přibližná míra koncentrace elektrolytů ve vodě.To je iontově rozpuštěných látek, všech které voda potká v podloží a rozpustí, kromě plynů. Vyjadřuje tedy nepřímo obsah minerálních látek... celý příspěvek >
Příliš vysoký kmínek - přesadit hlouběji?, 25.12.2013
Vzdálenost od mateřské rostliny je dostatečná, abychom mohli předpokládat, že to není pravý odkopek od kořenů mateřského stromu s identickými vlastnostmi odrůdy, ale že je to jeho potomek vyrostlý z pecky, a tedy s potomek s podobnými, nikoli... celý příspěvek >
Skladování hrušek, 24.12.2013 Obsahuje fotku
Haloo, jsou tady nějací milovníci hrušek, kteří stále ještě mají kde sáhnout pro dobrou hrušku?Milovníci hrušek, a nebude jich asi málo, jistě budou mít ještě nějaké uskladněné, tak jako já, a udělají pro to někdy nemožné.Uznávám, že skladování... celý příspěvek >
Ochrana před škůdci třešní a višní, ale i jiné úrody ovoce, 23.12.2013
Drobné ovoce, jako npř. borůvky jsem nucen chránit rovněž.Máme dvě vzrostlé rostliny.Postavím okolo nich pevnou kostru ze skleníkových opěrných tyčí,oválného půdorysu na horním konci svázanou.Celá kostra má tvar indiánského stanoví.Kostru "obléknu"... celý příspěvek >
Ochrana před škůdci třešní a višní, ale i jiné úrody ovoce, 23.12.2013 Obsahuje fotku
Vraťme se k původnímu tématu.Mám Rivan na ptačce, takže také každoročně řeším, jak ochránit časné třešně proti náletům špaků.Jsou schopni během pár dnů urvat co se dá,a jen co přibyde červeně v  koruně, chodě si přiletíce na ně.Před pár léty... celý příspěvek >
Jabloň Ametyst, 22.12.2013
Ametyst (bohužel)zraje v době, kdy začínají padat, nebo uzrávat jiné kvalitní sorty.Například chuťově lepší Rubín už je ke konzumaci vhodný koncem září, Smiřické ještě dříve, navíc vydrží do zimy.I jiné kvalitnější zimní jablka začínají padat, a je... celý příspěvek >
Beforest, 22.12.2013 Obsahuje fotku
Dočetl jsem se, že odrůda byla zavlečena z Kanady do Polska někdy ve 30tých létech, a odtud se dostala k nám.Málokdo ji má,a zná.Doposud nemám info,zda je už registrována,nebo nikoli.Před pár léty tomu tak ještě nebylo.Vřele doporučím její... celý příspěvek >
Prosím o identifikaci tohoto stromu, 19.12.2013
...asi by to mohla být punčoška Lísky turecké. Podle Vaší podsunuté stránky všechny znaky ukazují na Lísku tureckou, jako původce punčošky.Liší se pouze barvou.Tady ta nemá tak zelenou barvu-je hnědá. Nikde ale nevidím oříšek, kde je?
Prosím o identifikaci tohoto stromu, 19.12.2013
Líska turecká by to mohla být?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika