Příspěvky uživatele - 6.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 21.7.2021
Míro, toho se právě trochu bojím. Dusíku dostatek a hodně vody, tentokrát ne mou vinou, ale to mne moc neutěšuje. Už zase jsou ty plody moc velké a tudíž nebudou na maximu chuti. Než začalo to deštivé období, byl jsem spokojený: vypadaly přiměřeně.... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 21.7.2021 Obsahuje fotku
21.7.21 Pytle stále studené. Molic ubývá. Start 1 dala 3 zralá rajčata chuti 8 a 7,5 (průměrná váha 35g), z nichž dvě byla prasklá. Má 8 vijanů, Start 3 již také začíná zrát, má 16 vijanů a Start 2 je nejvíc pozadu, ale i tam se objevila růžová... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 21.7.2021
Molic utěšeně ubývá, i nechráněné rostliny docela pěkně prosperují. Ty chráněné netkankou se zbláznily, nejspíš proto, že netkanka také zvyšuje teplotu uvnitř tunelu. Mám trochu obavy, že kapusta a zelí pod ní nemusí vytvořit pevné hlavy. Při... celý příspěvek >
Sezona 2022, 21.7.2021
Jestliže dramaticky redukujete počet listů na rostlině, jak píšete, připravujete se o část výnosu - rajčata jsou menší a méně - a hlavně o chuť, tedy cukr v nich. Samozřejmě, pokud nemáte k dispozici větší prostor, lze to přijmout. Rozumná... celý příspěvek >
Problem s rajcaty, 21.7.2021
Pro Petra L. Na obrázku je, podle mého soudu, typická Septorie, tedy septoriová skvrnitost rajčat. Váš postup, tedy postižené listy otrhat, pokud možno opatrně, aby se z nich dál nešířily spóry a zdravé rostliny či listy stříknout Acrobatem, který je... celý příspěvek >
Sezona 2022, 20.7.2021
Zcela určitě změňte způsob hnojení. Už po pikýrování jim je třeba dát hnojivo s dostatkem fosforu pro dobrý vývoj kořenů. A později méně dusíku, ale dostatek fosforu i draslíku. A to nemluvím o hořčíku a mnoha dalších důležitých "stopových" prvcích v... celý příspěvek >
Dozrávání sklizených zelených paprik VS dozrálé papriky na rostlině, 20.7.2021
Naprosto potvrzuji: "bílé" papriky sklízím, když dosáhnou přiměřené velikosti (v kontejnerech na balkóně menší, venku větší), tedy v konzumní zralosti. Slupnu je i se semeníkem, jsou křehké a výtečné. Zároveň tím ulevím rostlině.  U... celý příspěvek >
Ideální poměr živin N-P-K pro největší úrodu rajčat / paprik, 20.7.2021
Stando, díky. To je myslím vysvětlení jednak velice expertní a druhak velice užitečné. Ty formy jednotlivých prvků v hnojivech hrají velmi důležitou roli. Jsem rád, že můj instinktivní strach z použití draselné soli není tak úplně mimo mísu. A ještě:... celý příspěvek >
Ideální poměr živin N-P-K pro největší úrodu rajčat / paprik, 17.7.2021
Míro, já spoléhám na to, že se jim ta dávka nedostane ke kořenům najednou, což u zálivky není tak jisté. A také jsem si uvědomil, že otázku síry jsem nikdy neřešil. Ale teď jsem kuknul na projevy nedostatku síry a dospěl k názoru, že jím moje... celý příspěvek >
Ideální poměr živin N-P-K pro největší úrodu rajčat / paprik, 16.7.2021
Pépé, zajímavé by to bylo, ale nejspíš by to nám, malým zahrádkářům, moc nepomohlo. Ty velkoskleníky, pokud vím, většinou pěstují rajčata hydroponicky a mají na složení výživy počítačové řízení. A nejen na to: intenzita osvětlení, vnitřní teplota i... celý příspěvek >
Problem s rajcaty, 16.7.2021
Obrázek 1: Plíseň bramborová to nejspíš není. Na tu je jednak ještě brzo a druhak vypadá trochu jinak. Velmi podobně vypadají listy - jen několik na rostlině - mých odrůd, které jsou citlivé na nedostatek draslíku (Tomato a Garden... celý příspěvek >
Ideální poměr živin N-P-K pro největší úrodu rajčat / paprik, 16.7.2021
Míro, musím říct, že jsem nad tím nejmíň hodinu seděl a kalkuloval: koncentraci, kolik vody, rozložitelnost síranu (není zrovna rychlá), nebezpečí příliš vysoké dávky, atd. I počasí jsem vzal v potaz. A jestli je vůbec zásah nutný, když se to... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 14.7.2021
14.7.21 11.7. jsem zahájil pokus s „vyhříváním“. 5 pytlů, mírně perforovaných, 15l objem (10l využitelných), tj. cca 4 kila biohmoty v jednom. Čistá tráva, tráva s urychlovačem kompostu, piliny s urychlovačem kompostu (v obou případech 1 odměrka na... celý příspěvek >
Ideální poměr živin N-P-K pro největší úrodu rajčat / paprik, 14.7.2021
Míro, 0,2% se mi zdá slabé. A zlepšení u stávajících listů nelze očekávat, zásah se projeví nejspíš až u nových listů, případně těch, co ještě rostou. Příští rok ten draslík přidám preventivně, Cererit ho zase až tak moc nemá (11%). Stejně tak jako... celý příspěvek >
Rajčata z obchodu - zajíc v pytli, 14.7.2021
Má Váš manžel problémy s krevním oběhem a vysokých cholesterolem? Pak si myslím, že rajčata mohou trochu pomoci. Tedy lykopen jmenovitě. Množství lykopenu v rajčeti se u červených velmi zhruba pozná podle sytosti barvy, ale paradoxně některé... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika