Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Stříbrný smrček - choroba?, 22.10.2019
Já bych si tipnul, že je napadený sviluškou smrkovou. Proti sviluškám je běžně doporučovaný např. Nissorun, ale mám zkušenost, že už moc nepůsobí. Zkusil bych Floramite. To je novější preparát. Postřik bych provedl hned, a pak jednou dvakrát koncem... celý příspěvek >
Česnek 2019/2020, 21.10.2019
Mé poslední znalosti ohledně výsadby česneku: Hned po nákupu sadby namořit jednotlivé stroužky v Sulce proti roztočíkovi, který si v sadbě lebedí. Stroužky rychle osušit a i za delší dobu sázet. Kdo má ještě Rovral, tak po Sulce Rovralem namořit a... celý příspěvek >
Česnek 2019/2020, 21.10.2019
Dnes jsem vytřepal poslední zbyteček Rovralu a česnek namořil. Sázet budu o víkendu, nebo, jak počasí dovolí.
Presenta, 20.10.2019
Ne Presenta, ale Nancyská...
Česnek 2019/2020, 19.10.2019
Blíží se doba výsadby česneku. Někdy v minulosti jsem psal, že sázím s příletem havranů. A ti už jsou tady. Když přiletí havrani, odletí špačci. Bývá už chladno, letos to ale neplatí, i ti špačci ještě jsou. Tak možná na dušičky. Ale bývá to i... celý příspěvek >
Presenta, 17.10.2019
Nancyská i Presenta jsou na myrobalánu a byly sázeny v roce 2015. Takže nějaký ten rok potřebují, aby začaly plodit více. Mirabelka měla v minulých letech jen sem tam jeden plod, který nestihl dozrát, protože jsem se nemohl dočkat. Hladina spodní... celý příspěvek >
Presenta, 16.10.2019
Presenta byla letos výborná. Poprvé měla více plodů a stačila dozrát, aniž jsme ji snědli polozralou. Plody byly aromatické, sladké a hlavně šťavnaté. Nedozrálé jsou suché. Ale dost nedozrálých plodů předčasně opadalo a hodně plodů zlikvidovali... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 13.10.2019
Admirál jsem ošetřoval Wuxalem Ca a dobrý... Pihovitost mám jen na Goldenu. Letos měl plodů málo, a to znamená pihovitosti více. Vápníkem jsem ho nestříkal, příští rok asi poprvé budu. Ale stejně jde do moštu, protože ani do vánoc u mě nevydrží... celý příspěvek >
-3,2°C a jablká na stromoch, 8.10.2019
Jablka mrazík vydrží. Studené noci, slunečno a relativně teplo ve dne, mlhy, déšť, střídání teplot... to je pro vybarvení a chuť to nejlepší! Vloni byl podzim teplý, jablka nebyla moc vybarvená. Letos to je jinak, lépe.
Jadroviny 2019, 24.9.2019
Gold Bohemia rozdaná a skoro snědená, do konzumní zralosti se dostává Golden Delicious, hrušeň Konference už totálně přezrálá. Tak nevím, co zbyde na uskladnění. Idared zatím drží, Karmína také. O Admirálu začínám pochybovat, silně padá! Topaz zatím... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 31.8.2019
Každý den je stéblem nebo dřívkem odstraním, lepovou destičku ohnu lepidlem k sobě, promnu a zase odlepím od sebe. Tím se obnoví lepivá vrstva (zbytky obalečů, prach..).
Angrešt - žloutnou listy - co mu chybí, nebo co je špatně, díky za radu, 18.8.2019
Při troše fantazie by to mohla být antraknóza...
Zničené listy u mladých rezistentních jabloní, 12.8.2019
Ale rezistence se týká JEN strupovitosti a trochu i padlí!
Plevel na zahrádce - identifikace a likvidace, 7.8.2019
Tak nikdo netipoval... Je to nějaký druh poléhavého pryšce. Pryšec poléhavý, třeba.
Plevel na zahrádce - identifikace a likvidace, 4.8.2019 Obsahuje fotku
V květináči u T. fortunei jsem našel tuhle rostlinu. Na první pohled šrucha, ale není to šrucha. Ani zelná, ani jiná. Dopátral jsem se k opravdu zajímavému výsledku! Co to je? (Doufám, že ke správnému výsledku).
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika