Příspěvky uživatele - 167.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubované sazenice modrých moštových PIWI, 8.11.2018
Mohl bych poprosit o několik řízků Cantora? Oplátkou mohu nabídnout Solaris a Cortis. Děkuji katoo
Třešeň Tamara, 3.11.2018
Zdravím zahrádkáře  1. Chtěl bych vyzkoušet další odrůdu třešně a to Tamara, zaujala mě svou udávanou velikostí a výbornou chutí.  Mám tady odrůdy Burlat a Halku. Burlat mě sklamal náchylností k pukání po dešti, navíc mi letošní... celý příspěvek >
Doporučte moštovou červenou odrůdu vinné révy PIWI, 26.10.2018
Pěstuji jak Solaris, tak Cortis. Vše zatím v počtu do 10 hlav. Solaris jsem letos vysázel 50 dalších. Solaris letos sklizený 7.září, cukernatost 23°Bx, ale byly rozdíly v umístění keřů. Ty u zdi byly již přesušené do rozinek. Naopak ty ve volném... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 3.10.2018
Ten prut zakrátíte na výška kmínku + délka tažně. Třeba výška kmínku 80cm a délka tažně 60cm (podle počtu oček). Tak jsem to aspoň dělal já, jak to dělají ostatní nevím, ale bude to podobné. Třeba v literatůře se zakrátí ten šlahoun na budoucí výšku... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 4.8.2018
Dnešní měření cukernatosti: Solaris 21°Bx, Somerset Seedless 19°Bx, další jsem už neměřil, ale Garold je k jídlu, Galahad ho bude následovat.
Chybějící konce révy, 30.7.2018
Z toho co píšete moc moudra nečekejte. Přidejte fotku a napište kde a kdy jsou vysázeny, jestli je pozemek chráněny před zvěří atd... Prostě jste podal málo informací k nějaké pomoci 
Čím je réva napadená?, 24.7.2018
Řekl bych, že se jedná o padlí.  Bylo by dobré uvést o jakou odrůdu se jedná. Pokud stříkáte proti padlí mědí (která je spíše na plíseň), vysvětlovalo by to ten nezdar. Příště bych zvolil spíše Kumulus jako kontaktní fungicid nebo třeba nový... celý příspěvek >
Plodové myrobalány, 20.7.2018
Tak jsem změřil cukernatost malvazinky a ukázala hodnotu 16,5 °BX. Nevím jestli je to moc nebo málo, nemám s čím porovnat. Slupka je ale měká a kyselinka celkem ustoupila. Příjemná chuť i konzistence, pro mě lahodné.
Co Vaše réva 2018?, 20.7.2018
Jako první jsem dnes měřil cukernatost u Solarisu, už nyní má 15°BX Stoláky jako Galahad, Garold ještě ani neměřím (jsou tvrdé).
Plodové myrobalány, 19.7.2018
Letos zaplodila poprvé (nepočítám těch nekolik spadlých plodů v minulých letech). To je u 30-ti letého stromu skoro unikát. Zásluhu má na tom asi letošní jaro a to že kvetlo všechno a skoro v jednu dobu. Prostě neměla v minulých letech... celý příspěvek >
Náhlý úhyn vinného keře, 18.7.2018
U mě to byl hlodavec, koukěte na kořeny 
Rez hrušňová - vím jak na ní, 29.6.2018
Pane Vysloužile, ošetřoval jsem proti rzi před květem a pak po odkvětu. Počasí při aplikaci bylo bez deště. Až nyní se žačaly ukazovat ložiska rzi. Proč tomu tak letos je netuším, minulý rok bylo jaro mnohem horší a rez se neukázala. Dnes... celý příspěvek >
Rez hrušňová - vím jak na ní, 28.6.2018
Zdravím, na jaře jsem stejně jako minulý rok ošetřoval proti rzi přípravkem TALENT. Minulý rok bez rzi, letos před týdnem se mi na třech hrušních začaly ukazovat rezavé fleky. Nemám doma nic jiného než SYLLIT 65WP. Má smysl nyní ještě ošetřovat?... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 25.6.2018
Feromonové lapače myslím účinkují na několik stovek metrů, nevím jestli by nedošlo k efektu nahromadění obaleče na jedno místo. Ale je to jen moje amatérská teorie 
Opylovač třešně, 13.6.2018
Trefně napsáno pane Vyslouzil  bohužel s hořkou koncovkou. Pamatuji u nás cestou do nemocnice aleje jabloní, celý kilometr po obou stranách samé jablka, krása. Jsou tam i nyní, bohužel už né tak vitální, nové se taky... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika