Příspěvky uživatele - 45.252

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rakytník Botanika - sklizen oklepáním nereálná, 27.8.2017
Zmrzlý rakytník jde oklepat každá odrůda! Proto jsem taky psal o tom uřezání větví a dále se samozřejmě strkají do mrazáku, ale to nejde u jednoho keře- nebude pak úroda příští rok. Na Sibiři ho prý sklízí takto zmrzlý přímo zatřepáním keře, je možné... celý příspěvek >
Rakytník Botanika - sklizen oklepáním nereálná, 24.8.2017
Mám rakytník Botanika, který se dle oficiálních informací vyznačuje tím, že v době zralosti jde oklepat na plachtu a tak snadno sklidit. Hlídal jsem zralost a nyní již cca 10% plodů je přezrálých (při snaze o utrhnutí 10% se snadno rozmáčkne- jsou... celý příspěvek >
Sklizen česneku 2017, bídná velikost na 50% - 60% průměru, 9.7.2017
Proboha, to je ještě pravý česnek nebo cibule?? 26cm obvod... není lepší tradiční český česnek, než nějaký chutově slabší nebo méně trvanlivý z Východu, at už čína nebo širšího "ruska", nebo naopak z jihu, španělska atd... Ten náhled s tím, že... celý příspěvek >
Sklizen česneku 2017, bídná velikost na 50% - 60% průměru, 6.7.2017
No dobře sucho, ale předloni? bylo ještě větší sucho a česnek byl +/- normálně průměrný... ledaže, je už půda KO totál a pokud bude další nebo přesdalší rok podobný, čeká nás "Sicílie" nebo rovnou Sahara. Já si to neumím stále vysvětlit, ale je... celý příspěvek >
Sklizen česneku 2017, bídná velikost na 50% - 60% průměru, 6.7.2017
Tak jsem sklidil česnek, ač nat se zdála v květnu a červnu krásná, zelená a vysoká... tak bídnou sklizen nepamatuji za 50let... palice jsou tak na 50-60% velikosti minulých let. Tak do 5% mají aspon průměrnou velikost let minulých. 20% je naopak... celý příspěvek >
Černání okrajů listů 2., prosím odkaz na atlas chorob Mendelu?, 14.6.2017 Obsahuje fotku
A rozhodně to není poškození rzí, rez na listech samozřejmě sem tam je, ale to tmavé zaschnutí okrajů listů rez nedělá...
Černání okrajů listů 2., prosím odkaz na atlas chorob Mendelu?, 14.6.2017 Obsahuje fotku
Zasílám jako zakladatel tohoto vlákna fotky postižené hrušky Dicolor. Zajímavé je, že jsou poškozené hlavně ze severu, takže úpal těžko... výše uvedené odkazy nefungují nebo nejsou na tu původní encyklopedii chorob a škůdců.
Černání okrajů listů 2., prosím odkaz na atlas chorob Mendelu?, 6.6.2017
Prosím o odkaz na e-atlas chorob a škůdců ovocných stromů od mendelovy univerzity, tuším "Lída", dávala ho před cca 8 lety do vlákna "Černání okrajů listů", ale už tam ani jeden odkaz nefunguje a googl nepomohl. Objevilo se mi masivní černání jen... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 12.4.2017
Dnes asi udělám druhou aplikaci Horizon, merunky dokvétají, Bergeron již odkvetl. Otázka je jak bude Horizon účinkovat při dnešní teplotě 11C-12C...?
Kdy postřik proti kadeřavosti?, 26.3.2017
Včera jsem aplikoval Syllit na broskvon a před cca 2-3 týdny Kuprikol. Oblast stř. Morava, 300M. Na vrcholových růstových pupnech už je sem tam vidět pukající pupen s listy.
Nehezké drny v trávníku, 25.3.2017
Na posledních fotech to je obludně sterilní  "trávník" alá podnikatelské baroko a satelitní poušt... evokuje to nepůvodní cizí kulturu golfových chemických pouští kde nic přirozeného nežije, vč. normálních lidí...
Lze zakopat strom?, 25.3.2017
Zbytek kmenu zahrnout můžete, ořech bude roky pomalu tlít a postupně v případě původně objemného kmene a kořenů vznikne dosti rozsáhlý propad zeminy...
Půdopokryvné trvalky pod stromy, 25.3.2017
Skvělý a zcela pokryvný je tzv. barvínek brčál, kvete na jaře krásnými 2cm kvítky a to hojně. Celý rok má mrazuvdorné listy.
Vydrží kvas ze sladu?, 15.3.2017
Hodně záleží jak kvalitně byl ječmen klíčen a poté šrot zcukřen = konečný vysoký obsah zkvasitelných cukrů = vysoká alkoholovitost kvasu, která jej dokáže spolu s panujícím chladem zakonzervovat. Obecne se obilné kvasy kvasí spíše při vyšší teplotě... celý příspěvek >
Housenky pod kurou jabloně, 15.3.2017
Neměla by jste ještě více rozostřený snímek larvy...? at můžeme ještě více hádat... staré jabloně dost často napadá jeden z druhů kůrovce, pozná se to podle více chodbiček pod kůrou a jdoucch i do dřeva do max průměru chodbičky 2mm
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika