Příspěvky uživatele - 26.152

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mráz - malé plůdky meruněk, 22.4.2019
Tady mrazíky skoro totálně odepsaly Karolu a Tsunami, hodně VP, Leskoru, Velboru i Bergeron, z poloviny Veselku. Jediná, která nějaké mrazy vůbec neřeší, je Lenova.
Postřik proti mrazu, 15.4.2019
Včera na zahradě bylo ráno mínus 4,1 °C, tak uvidím až o víkendu, ale v práci jsem dnes našel sežehnuté květy třešní se zahnědlou čnělkou a semeníkem. Žádná opatření už neplánuju, nechám to na přírodě.
Lipnická švestka, 14.4.2019 Obsahuje fotku
Lipnická vloni poprvé "zaplodila" - donosila jeden plod, letos jsou tam jen asi čtyři květy. Roste opravdu dost bujně s typickým obloukovitým nasazováním větví, a to ji mám na podnoži Wavit.
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 13.4.2019
"Na klik" jsem několik let řezal jeden Biogolden na M9. Později jsem si tento způsob řezu trochu upravil po svém.
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 13.4.2019
Včera ráno tady ve 2 m nad zemí mínus 2,6 °C a takový zvláštní pohled, když sněží do rozkvetlých stromů .
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 11.4.2019
Dal jsem na zelená poupata Spintor a po týdnu ošetření zopakoval Mospilanem. Pravda je, že květů je po loňské nadúrodě málo.
Rozkvétání slivoní, 11.4.2019
Je to tady zajímavé - dopoledne lyžování na sněhu a odpoledne o pár kilometrů níže práce mezi kvetoucími stromy. Ale raději bych to lyžování vyměnil za plusové noční a ranní teploty v následujících dnech.
Stratifikace peckovin, 9.4.2019
Tady v okolí starého stromu ZR lezou z trávy malé semenáčky. A dost chutnají sojkám.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 6.4.2019
Nemile mě překvapil velký opad květů u Leskory a Tsunami. Jestli vlivem špatného opylení, nedávných mrazíků nebo nějaké houbovky... Čert ví. Budu opět čekat, co tam nakonec zůstane.
Rozkvétání 2019, 2.4.2019
Snad dnešní mínus 3 °C květy zvládnou.
Moniliový úžeh peckovin 2019, 29.3.2019
A fungují i některé neschválené :-).
Moniliový úžeh peckovin 2019, 27.3.2019
Tak Horizon jsem vloni skoro dodělal a tady v okolí už žádný nesehnal, prý končí a tak musí vystačit Signum (příp. Talent). Horší je to s termínem aplikace - při rozkvětu jsem to díky dešti nedal.
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 24.3.2019
Není to moc brzo? Nebo už máš zelený poupě, Petře?
Rozkvétání 2019, 17.3.2019
Tady v sousedství (Žatec) jsem dnes viděl květy na meruňce a kvetoucí myrobalán. U mě zatím bílá košilka u Tsunami.
Velkopavlovická, 15.3.2019 Obsahuje fotku
Stále řeším každoroční malou násadu květů u VP. Na "divných" plodonoších jen sem tam květní pupen. Výživa je v pořádku. Podobně se tu chová ještě Velbora.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika