Příspěvky uživatele - 61.187

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 27.10.2018
Nepleteš se Miloši s tou krátkou skladovatelností? Jak K.Kamenický, tak i např. R.Pešek z Bojkovic, uvádějí konzumní dobu Listopad až Březen... a to podle mne krátkou skladovatelnost jaksi vylučuje.
Evercrisp, 27.10.2018
Hernajs, tak znovu jsou nejméně 20 let přede mnou. Nápad na stejné křížení jsem měl totiž před nedávnem No nic, provedu křížení Opal x Honeycrisp a Honeycrisp x Opal a to nejlepší, co z tohoto křížení vzejde, to bude určitě ještě větší pecka, než je... celý příspěvek >
Akane - perla podzimu, 27.10.2018
K mému velkému překvapení se Akane objevilo v naší zahrádkářské moštárně na přelomu září a října. Všichni jsme se podivovali tomu, že někdo chce použít tak krásná jablka na moštování. Ze zvědavosti jsem si vyžádal jedno jablíčko k ochutnání, ale jeho... celý příspěvek >
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 26.10.2018 Obsahuje fotku
Letos vysadím vlastní roubovanec Gaskoyneho šarlatového. Jsem jako očarován jeho vzhledem a pábitelskými popisy našich ovocnářských průkopníků: „Půvab tohoto jablka nelze porovnati s ničím podobným. Proto také každý, kdo se s ním seznámil, váží... celý příspěvek >
Vhodne odrody jabĺk na pálenku, 26.10.2018
K tomu co napsal pan Rafael bych přidal odrůdu Panenské české. Podle mého názoru je mošt z Panenského nejvhodnější surovinou ke kvašení na víno a na pálenku. S pozdravem Pomáhat a pálit, Jiří II
Odrůda Admiral, 25.10.2018 Obsahuje fotku
Náchylnost Admiralu k hořké pihovatosti je známá a šlechtitelé tuto špatnou vlastnost nijak netají, viz přiložená charakteristika odrůdy. Proslýchá se, že z tohoto důvodu neměla být tato odrůda vůbec uvolněna pro veřejnost. Stalo se tak až na přání... celý příspěvek >
Česnek 2018/2019, 25.10.2018
Pozdravuji vás také a hlásím, že 600 stroužků (zájemců o můj česnek z okruhu známých přibývá, nestačím uspokojovat jejich poptávku, žádnému z nich se nechce ohýbat hřbet až k zemi) bez moření jsem dosázel minulé úterý, těsně před avizovanou vichřicí.... celý příspěvek >
Briliant, 24.10.2018
Nevíte pane Fialo, jestli se můžeme na Briliant těšit i ve vyšších a chladnějších polohách nebo jeho pěstování bude výsadou jen teplých oblastí?
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 23.10.2018
Nic ve zlém pane Janste, ale jablka na snímku mi Idared nepřipomínají ani náhodou. Jedině že by to byla nějaká jeho barevná mutace, se změnou tvaru a lepší chutí (Najdared?). Mutace neznám osobně, zato Idared jsem pěstoval a nechci nikdy více... celý příspěvek >
Najkrajšie jablko roka 2018 na Slovensku, 17.10.2018
Překvapující je pro mne nejpočetnější odrůdové zastoupení Idaredu. Vzpomínám, že nejlépe vybarvené plody vypadaly celkem pěkně. Jedl jsem ho pouze tehdy, když když nebylo jiné jablko. Ale přislazený a ochucený v závinu se uplatnil skvěle.
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 17.10.2018 Obsahuje fotku
Letošní pěstitelská sezóna mi potvrdila, že teplo v jarních měsících bez mrazivých zvratů je to, co mým stromkům chybí nejvíc a co jim sám bez pomoci přírody nemůžu dát. Byla to paráda. Všechny odrůdy mám sklizené. Sklízel jsem postupně podle toho,... celý příspěvek >
Najkrajšie jablko roka 2018 na Slovensku, 17.10.2018
Tak to musela být na soutěži velká konkurence odrůd. K největšímu úspěchu posílám velkou gratulaci.
Odrůda hrušně na Valašsko, 16.10.2018
Na sušení a na výrobu povidel je vhodná hrušeň Charneuská.
Najkrajšie jablko roka 2018 na Slovensku, 16.10.2018
Se kterými dalšími odrůdami jste soutěžil, pane Hlavatý? Druhé místo rozhodně není fiasko i když jste pochopitelně zklamán, po dřívějších vítězstvích. Ten Jonathan na snímku vypadá opravdu úchvatně.
Juici, 15.10.2018
It looks good!
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika