Příspěvky uživatele - 66.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Totální herbicid bez glyfosátu?, 30.4.2018 Obsahuje fotku
Letos jsem se pokoušel zničit plevel v předjaří pomocí černé fólie. Po třech měsících (leden až březen) rostl plevel pod fólií o něco bujněji než v okolí, protože mu bylo tepleji. Měl však o něco bledší barvu. Po odstranění fólie plevel silně zavadl,... celý příspěvek >
Je to plevel?, 30.4.2018 Obsahuje fotku
U nás nálet lípy vypadá jinak. Možná máte nějakou vzácnou zubatou odrůdu.
Rajčata 2018/2, 30.4.2018 Obsahuje fotku
V Třebíči mi rajčata v květináčích přežila chladnou noc v garáži. Ale bylo +3ºC. Sazenice mám vysázeny venku jen v Bulharsku (asi 70 ks). Tam bylo v posledních dnech ráno 15º. Jen málokterá sazenice (hlavně Startky) je však tak velká jako... celý příspěvek >
Použití netkané textílie, 30.4.2018
Myslím, že nejsem sám, komu to pomohlo. Začátkem dubna jsem měl zakrytá rajčata PE fólií a polykarbonátovou deskou. Venku byla ráno dvakrát jinovatka a teplota kolem nuly. Uvnitř bylo na teploměru zaznamenáno minimum na povrchu půdy +5,3ºC.... celý příspěvek >
Plané hrušně, 7.4.2018 Obsahuje fotku
Běžný letorost na Vysočině ještě neraší a dal by se použít.
Rajčata 2018, 11.2.2018 Obsahuje fotku
Vím, o čem mluvíte. Po pravdě jsem byl skoro vyděšen, když jsem se na víkend přijel podívat do ČR (na snímku). Ani roubování ani jiné zahradní činnosti se nedají dělat. Zítra se vrátím do teplých krajin. Na 30 let odpočatém místě jsem vykopal jámu... celý příspěvek >
Rajčata 2018, 10.2.2018
V Bulharsku byl leden podobný tomu českému, ale teď už je skoro jaro. Létají už i komáři. Příští týden (14.2.) bude jarní svátek „Zarezan“, který je však spíše tráckou oslavou vína než rajčat. V tomto termínu se stříhá réva. Zajímavé je, že se má... celý příspěvek >
Staré jabloně - zničená kůra, o co jde?, 27.1.2018
Na hmyz zabírají insekticidy. Protože se nedají přímo aplikovat pod kůru, musejí se použít systémové přípravky a ve vegetační době. Všiml jsem si tohoto poškození u jabloně se střídavou plodností. Myslel jsem si, že nemá smysl používat Mospilan, když... celý příspěvek >
Rez meruňky, 13.1.2018 Obsahuje fotku
Pro zajímavost - já mám meruňky v různých klimatických a půdních podmínkách a jejich kmínek měří asi od 50 do 110 cm. Jedna z nich, která má 80 cm, letos v květu při inverzi částečně omrzla. Takže se stalo to, že všechny plody (asi 10 kg) byly... celý příspěvek >
Jaký nůž na roubování?, 29.12.2017
Afer: není třeba se hned zlobit, když má někdo díky nepřesné formulaci úplně odlišný názor. Vysvětlil jste to úplně jasně. Pokud by vymizela argumentace zkušených zahrádkářů, byla by diskuse velmi chudá. Něco jako koukám z okna a nikdo nejde.
Rezistentní višně v České republice, 29.12.2017
Zdravá zakořeněná višeň nebo třešeň se dá na mladém výhonu (i na terminálu) snadno přeroubovat. Proto vám asi nikdo nebude radit stromek hned vykopat. Ačkoliv výška 1,5 m o zdravém pětiletém stromku nesvědčí. Nenarašenými rouby odebranými kdykoliv... celý příspěvek >
Jaký nůž na roubování?, 28.12.2017
Já jsem svůj poslední Mikov nožík zabrousil rychle sám levným diamantovým brouskem z nějakého čínského obchodu. Pak jsem teprve použil standardní brousky a obtahovák. Dnes je mi jen líto, že ten diamantový brousek už tam neprodávají. Myslím, že by... celý příspěvek >
Jaký nůž na roubování?, 28.12.2017
Ten Fiskars jsem si pod stejným názvem koupil asi ve stejném městě jako vy. Roubovat se s ním samozřejmě nedá hlavně proto, že to je žabka prodávaná pod nesprávným názvem. Žabky mají různé zakřivení. Toto je jedna z nich. Někdy ji používám na čisté... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - průběh, 26.12.2017 Obsahuje fotku
Ano, Lexan je obchodní název polykarbonátu. V létě jsem na něm nasušil meruňky a švestky. Do konce listopadu jsem pod ním měl plodící cukety. Když v noci mrzlo, spálilo to cuketám konečky listů, které se ho dotýkaly. Zeminu samozřejmě vyhnojím.... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - průběh, 26.12.2017 Obsahuje fotku
MHP, snad to nebude tak zlé. Myslím, že šlo jen o nedorozumění. Mě osobně ty nápady zajímají a inspirují mě k úplně jiným nápadům, které budu realizovat sám. Zaujala mě zmínka o zapuštěném skleníku i o řízkování rajčat. Až se v lednu vrátím do... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika