Příspěvky uživatele - 91.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rozkvétání broskvoní, 13.3.2020 Obsahuje fotku
Když už jsme u toho rozkvétání broskvoní, přidám tu dnešní fotky.
Hurmikaki, tomel japonský, 13.3.2020
Dejte květináč do tepla a až seženete vhodný roub, naočkujte Forkertem vybrané větve. Něco se určitě chytne. Zbytek časem vyřežete. Po vyrašení to nechte stále v květináči a vysaďte do volné půdy až na jaře 2021. Dá se i roubovat kopulací a do... celý příspěvek >
Výběr stromků ke vchodu, 8.3.2020 Obsahuje fotku
Aniž bychom znali půdní a klimatické podmínky, typovali jsme různé dřeviny, ale ne jejich tvar. Myslím, že tvar by měl být přísněji formován a že by kmen měl mít nejlépe aspoň 1,5 metru. Bujný neřezaný kotel vytvoří korunu, která zabere prostor i... celý příspěvek >
Výběr stromků ke vchodu, 7.3.2020 Obsahuje fotku
Mě to až tak neděsí, protože tuším, že to bude v létě vypadat asi takhle. (Nehodící se vymažte, chybějící přimalujte).
Rašení pod čočkou mobilu, 7.3.2020 Obsahuje fotku
Tsunami už odkvétá. Je tady odpoledne hodně včel. Na meruňkách se včera pásli i "kolibříci" (dlouhozobka - motýl patřící k lišajům) a různé mušky. Dalšími meruňkami v pořadí, co u mě rozkvetly, jsou Magic cot, Goldrich, Aurora a Farbaly. Farbaly je... celý příspěvek >
Výběr stromků ke vchodu, 7.3.2020 Obsahuje fotku
Dneska jsem viděl jedno možné řešení s dřevinami, které snadno obrážejí. Možná se vám to bude líbit. Možná ne.
Roubování, 6.3.2020
Já občas roubuji sedélkem, ale mám čtyři kouzelné nože Mikov. Ale vážně. Každý máme určitý odpor k některým postupům a když je nemusíme provádět, upřednostňujeme postup, na který jsme si zvykli. Já třeba velmi nerad dělám kozí nožku. Díval jsem... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 5.3.2020 Obsahuje fotku
Taky si myslím, že to snad dopadne dobře. Vzpomínám si, že mi ošlehl zahradu extrémně silný mráz před dvěma lety (tuším 1.3.2018). Teplota vzduchu krátce klesla až na -21°C a hodně pupenů meruněk už bylo pootevřených. Ty se rozpadly na prach. To... celý příspěvek >
Rašení pod čočkou mobilu, 4.3.2020 Obsahuje fotku
Raně kvetoucí meruňky (Tsunami a Magic cot) jsou u mě v plném květu. Myslím, že už nemohou zmrznout. Podle místního zvyku nosím od 1.3. marteničky, které chrání stromy i lidi před mrazem a různými nemocemi. Podle mých zkušeností chrání i proti... celý příspěvek >
Výběr stromků ke vchodu, 4.3.2020 Obsahuje fotku
Líbily by se mi dvě moruše zapěstované do tvaru brány. Jedna by byla samčí a druhá běloplodá samičí. Tak by se daly zapěstovat i vrby nebo lípy. Samozřejmě, sloupové jabloně by byly zapěstovány dříve.
Rašení pod čočkou mobilu, 3.3.2020 Obsahuje fotku
Zatím mi nic nezmrzlo, přestože jsem v pátek ráno naměřil na silnici před zahradou -2ºC. 
Rašení pod čočkou mobilu, 27.2.2020
Goldrich nepatří k úplně nejranějším meruňkám, ale skutečně kvete velmi brzy. Potřebovali bychom teď 10 týdnů bez mrazu a pak ještě půl roku.
Rašení pod čočkou mobilu, 27.2.2020 Obsahuje fotku
Zatím to smutné není. Snad něco přežije. Mně se už dneska několik květů otvírá a prvně v životě jsem stříkal proti monilii v únoru.
Rašení pod čočkou mobilu, 26.2.2020 Obsahuje fotku
Dnes jsem viděl první letošní kvetoucí strom (magnolii). Pupeny na ostatních stromech se otvírají, ale ještě nekvetou.
Pěstování rajčat v interiéru - třetí sezóna, 26.2.2020 Obsahuje fotku
Vilma*** nasadila několik plodů a hodně květů. Snad už bude v březnu něco k jídlu. Zatím ochutnávám jen plody z Aztéka**, který nebyl tolik ostříhán. Rostliny, které původně rostly na zahradě a byly ve styku s patogeny jsou na vyhození. Na rajčatový... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika