Příspěvky uživatele - 19.131

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda cabernet cortis, 2.1.2018
Johaniter jsme dlouho zvažovali. Kamarádi nám rozmluvili, prý dost hnije. Jaké jsou Vaše zkušenosti? Souvignier Gris byl loni velmi pěkný a vůbec nehnil.
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 23.12.2017
Včera jsme likvidovali poslední hrozínky odrůdy Romulus (Ny 15291). Jedná se o klasický americký labruskový bezsemenenný hibrid. Na tuto odrůdu jsou různé reference. Na mnoha místech jsem ho viděl, jak mu padají hrozny už ke konci vinobraní.... celý příspěvek >
Výběr stolních odolných odrůd, 13.12.2017
Ještě jsem chtěl zdůraznit, že Alden má kromě velké odolnosti proti houbovým chorobám také zajímavou chuť. Není to dříve zatracovaná liščina typická pro labrusky, ale velmi příjemná jahodová chuť. Druhá věc u této odrůdy je pomalejší start do... celý příspěvek >
Odrůda cabernet cortis, 11.12.2017
Cabernet Cortis 2017 u nás „jen“ 23 stupňů NM.  Přesto v modrých moštových nejlepší cukernatost.  Problém byl s velmi suchým létem, které následoval velmi mokrý podzim, kdy docházelo k ředění cukrů. Shrnuto a podtrženo. Cabernet cortin... celý příspěvek >
Řízkování a mšička révová, 23.11.2017
Roubované sazenice jsou vždycky lepší, nejen kvůli révokazu. Zejména se cení odolnost kořenů proti holomrazům. Ale pokud hospodaříte v Čechách, tak můžete klidně dál řízkovat. Stačí, když keře na zimu trochu nakopčíte. Na druhou stranu můžete... celý příspěvek >
Nej odruda a nej zklamání 2017, 23.11.2017
Asi máte vysazený stolní Mopr, který není špatný, ale u nás by bez ochrany neobstál. Doporučuji Vám doplnit stav některou z modernějších odrůd, protože choroby se mohou dostavit bez varování. Výborné aroma, lepší než Mopr má např. Prim (Palatina)... celý příspěvek >
Výběr stolních odolných odrůd, 22.11.2017
Pokud bude mít bredík letos sazenice, tak to nastudujte odrůdy na jeho webu. Má to pěkně řazené a nemá smysl to přepisovat do této diskuze. Z dalších dodavatelů bych doporučil pana Plačka nebo Krause. Mě se osvědčily odrůdy Talisman,... celý příspěvek >
Nej odruda a nej zklamání 2017, 20.11.2017
U mě byl jedničkou Talisman.  Letos na pergole před domem na jižní straně obrovské bobule a plné hrozny. Zobání začalo už v září, vydržel do listopadu bez praskání. Jako vždy byl výborný i Alden a Ajvaz.  Arkadia zmrzla, ale těch... celý příspěvek >
Odrůda cabernet cortis, 20.11.2017
Gratuluji. Litoměřicko a 25 stupňů. Co si ještě víc přát? Někdy si říkám, že nejenom blbě volíme politiky, ale i odrůdy. To co uvádíte jsou tak jasné výsledky a přeci budou někteří dále sázet rekordmany v kyselosti jako Svatovavřinecké nebo... celý příspěvek >
Odrůda cabernet cortis, 12.11.2017
Já mám s CC opačnou zkušenost.  Sazenice - 5O ks od velkododavatele z Moravy se mě ujaly na 100 % a tuhou zimu přežily bez problémů. Bohužel,  asi 18 keřů z 50 vysazených bylo něco jiného. Taky modrá odrůda - asi Acolon, ale nepasoval mě do... celý příspěvek >
Réva ve skleníku, 1.11.2017
Vždycky trochu žasnu, jak lidé v supermarketu koupí i úplně nevhodné odrůdy. Minule jsem v regále viděl Panonia Kincze - prý velmi vhodná pro naše podmínky i do nevinařských oblastí ... Pro skleníky máme původní české odrůdy Vitra a Pola.... celý příspěvek >
Odrůda Královna vinic (královna vinohradu), 1.11.2017
Čas běží a odrůdy zastarávají. Bavit se Královně vinic je jako rozbírat moderní trendy u automobilu Trabant.  Má to sice historický půvab, ale ...
Odrůda cabernet cortis, 26.9.2017
Letos je Cabernet cortis opět nádherný. Doufám, že již třetí ročník za sebou z něj vyrobíme víno v jakosti výběr. Klasické odrůdy po silných deštích začínají zahnívat, Cabernety se drží.
Vosy - jak na ně?, 25.9.2017
Díky za tyto dvě rady, které jsem letos použil v praxi: Pak mne napadlo, když se ochočily a na toto místo naučily je trochu dokrmovat.Do kilovky na med dám trochu cukru, kápnu do něj vodu nebo dám ždibec medu, za chvilku přijdu a sklenici... celý příspěvek >
Zarezanie do kmienka vinica, 19.9.2017
Rouby zabalit do mokrých novin, 2 - 3 vrstvy igelitu a občas je kontrolovat a znova namočit. V mojí ledničce balíček dám k zadní stěně, kde je nejnižší teplota. Trocha ledu nevadí, spíše naopak, ale bavíme se o ledničce ne o mrazáku. V... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika