Příspěvky uživatele - 232.120

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy papriky do skleníku, 23.4.2017
V našem malém skleníčku(6 skel cca 2x3m)umí teplovzdušný ventilátor uhájit teplotu 4°C.Je nastaven na 1kW a mezi hvězdičku a 1-ku.Vysazené papriky včetně dalších v kelímkách + jinou sadbu tam máme už asi od kraje dubna, jak bylo moc hezké počasí.
Použití dřeva na uzení nebo grilování, 12.2.2017
Pane Josefe.Děkuji Vám za identifikaci a prosím ještě o posouzení vhodnosti použití/nepoužití ke grilování při našem způsobu-tedy nechat shořet a používat jen žár s uhlíků(předchozí náš příspěvek.J a Olí
Použití dřeva na uzení nebo grilování, 12.2.2017
Děkuji Vám za odpovědi a jen bych chtěl ujistit, že ty tisy(je-li to ono)byly pořezány z důvodu reorganizace místa, kde rostly.(v areálu zkrachované firmy u již zbořeného objektu, kde bude stát do budoucna něco jiného-a několik nepřekážejících tam... celý příspěvek >
Použití dřeva na uzení nebo grilování, 12.2.2017 Obsahuje fotku
Pokus o lepsi obrazek.
Použití dřeva na uzení nebo grilování, 11.2.2017 Obsahuje fotku
Dobrý den.Omlouvám se, jestli můj dotaz nepatří přímo sem.ale věřím, že mi někdo ze zkušených poradí.Tak tedy my grilujeme zásadně na přírodním dřevu po vyhoření-tzn. na žhavých uhlíkách již bez plamene.Konkrétně na roštu zavěšeném na háčcích, s alu... celý příspěvek >
Rajčata ve stavebních vědrech, 10.2.2017
Zřejmě to nebude blábol a o to víc je to štrašnýýý J.PS,:Já tedy pěstuji sazenice taky v substrátu, ale jelikož mám léty odskoušeno, že samotný kupovaný je příliž lehký, míchám ho ještě s vlastní přesátou pěknou zeminou a přimíchávám písek, popel i... celý příspěvek >
Paprika Rodrigo, 22.10.2016
Už se dál nehodlám dohadovat o náročnosti paprika versus rajče.Jen dva momenty a to je u paprik počáteční odchov-všichni víme, že se musí začít hodně brzo(leden, max únor) a zajistit jim teplotu při vzklíčení min.okolo 24°C a to rajské nepotřebují.Ty... celý příspěvek >
Paprika Rodrigo, 20.10.2016
Mám to přesně obráceně, než pan Vladimír.Naší prioritou jsou papriky(souhlasím s názorem, že to jsou vlastně takové princezničky) a rajčata je skoro plevelná rostlina, která prakticky roste sama.Jasně - tyčková rajčata se musí vyvazovat a vyštipovat,... celý příspěvek >
Jak zpracovat nezralou papriku (větší množství), 16.10.2016
Odrůdy polopozdní a pozdní dozrávají ještě i říjnu a necháváme je i dýl, právě abychom se nemuseli potýkat s problémem co s nimi(malé, zelené,hořké plody)Na tématu papriky 2016 máme vyfocen dosběr těch pěkných.J a Olí
Papriky 2016, 16.10.2016 Obsahuje fotku
Ještě z jiného pohledu
Papriky 2016, 16.10.2016 Obsahuje fotku
Nechci zakládat další téma a jen se posunu v čase na konec sezóny.Tak jako každým rokem, kdy se urodí mám velkou radost, že se dařilo a tak přidám fotky.Tento poslední dosběr jsem provedl okolo 5.10.,kdy byla předpověď teplot do mínusu a tak jsem... celý příspěvek >
Paprika Rodrigo, 16.10.2016 Obsahuje fotku
Na toho Vašeho rodriga to nedosáhne, ale dá se říct, že konkuruje náš letošní rekordman sonar.Velmi velké jsou i papriky samurai(tzv.lamio odrůda)
Jak zpracovat nezralou papriku (větší množství), 14.10.2016
Tento problém už máme dávno za sebou a vyřešený.Dle mého názoru je důležitá prevence, tzn, mrňavé zelené papriky na konci sezóny pokud možno vůbec nemít.Docílí se toho vyštipováním květů a malinkatých plodů již někdy cca koncem srpna/zač, září.Máme... celý příspěvek >
Mrkev zavařování, 15.9.2016
abychom si nenosili písek s hlínou do kuchyně, máme zavedenou užitkovou vodu(samospádem, jelikož máme zahrádku do kopečka) až nad kompost, kde si všechno zhruba očistíme od natí a pak to předmejeme v kýblíčku.A je to, J a Olí PS,:Jde to i v zimě, kdy... celý příspěvek >
Twist Off, 20.8.2016
Mohu potvrdit, že se vyplatí víčka nedotahovat úplně, ale jen z lehka. Po vytažení ze zavařovací lázně (u nás je to při větším množství -16x 0,7litru  -z pračky romo). Přehodím sklenici vlhkým hadříkem složeným na více vrstev, ale vymáchnutým ve... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika