Příspěvky uživatele - 100.59

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivoně - určení nemoci, 3.7.2018 Obsahuje fotku
a copak to škodí na mém Toptaste? Na žádné okolní slivoni podobná poškození nejsou, vypadá to jako nějaké požery.
Nejranější odrůdy slivoní, 1.7.2018 Obsahuje fotku
čačanská raná dozrála, málem jsem to propásl. Vypadají pořád takové narůžovělé a najednou měknou. Letos jsou plody zcela zdravé bez postřiků.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 26.6.2018
Jak to tedy v praxi funguje? Máte pocit, že srovnatelně s "tvrdými" pesticidy? Podle uvedeného napadne virus vylíhnuté housenky, ty se pravděpodobně ještě zavrtají, poškodí plod (?), ale uhynou. Na další generaci nelze použít z dúvodu rizika... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy meruněk II, 24.6.2018 Obsahuje fotku
Po dvou dnech přeháněk labutí píseň zralé Ledany - většina zralých plodů praská
Hrušeň Dicolor, 24.6.2018 Obsahuje fotku
Mě tedy plodí o106 od prvního roku po výsadbě, zato, potvora, neroste. Vyžene 2-3 výhony a to je vše, chybí listová plocha. Snad ji přetěžuji na slabé podnoži, nebo bude problém někde mezi roubem a kořeny
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 24.6.2018
Novým způsobem boje proti obaleči jablečnému je v ČR možnost použití biologického preparátu na bázi granuloviru (CpGV) s názvem Carpovirusine. Ten se aplikuje podobně jako klasický požerový larvicidní insekticid. Po požití ošetřených částí listů a... celý příspěvek >
Jak zvýšit sladkost angreštu?, 24.6.2018
Porovnám-li zahrady v 220mnm a v 525mnm, pak na podhorské je za přznivého slunečného počasí výrazný rozdíl např. u révy - Chrupky. V letech, kdy pod horama dobře vyzraje je chuť velmi kořenistá, sladká, bobule menší, na slunci s tmavším líčkem. V... celý příspěvek >
Jak zvýšit sladkost angreštu?, 23.6.2018
Nepochybně každá huba ráda něco jiného, ale u mě vedle Niesluchowského neuspěje prakticky nic - rezistenty jako Karát, Darek ap. jsem buď zlikvidoval nebo vymístil na periferii. Krom Niesluchovských jsem ponechal jakýsi červenavý Noname a Zlatý fík,... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 23.6.2018
Pane Kuky, ačkoliv se úplně nestotožňuji s maximalistickým využitím pesticidů proti všemu, co navštíví mé výpěstky, vím přesně o čem mluvíte. Většina mých sousedů chce něco pěstovat, když už k domku pořídili zahradu, ale přitom na ní nechce pracovat... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy meruněk II, 21.6.2018 Obsahuje fotku
Letos v ostravských podmínkách za 1* Ledana famózní, stačil 1 postřik po odkvětu Signum. Plody v běžných letech u nás dosti trpí monilií (zde i švestky) v řádu desítek % plodů, letos bio postřik síra a při zaměkání draselná soda Vitisan (přidává... celý příspěvek >
Dřevo do destilátu, 21.6.2018
Za mě dubové třísky v destilátu mají subjektivně znatelně pozitivní efekt na jemnost chuti. Případně akát. Naopak u vína barique moc nevítám, dá se jím přebít lecjaká nedokonalost vína a někdy přebije i dokonalost vína
Ochrana hroznů proti ptákům, 20.6.2018
Vypadá to profesionálně, na kolikpak taková síť přijde?
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 19.6.2018
Reldan jsem zatím nepoužil - krom smradu mi není jasná skutečnost, že chlorpyrifos obsahující organofosfáty byly zakázány a chlorpyrifos-metyl je tatáž molekula chlorpyrifosu na kterou je pouze navíc navázáno cosi, co je posléze jako celek... celý příspěvek >
Sklizeň česneku 2018, 18.6.2018
Zkušenost mám podobnou, dokonce jsem si před pár lety s touto sadbou přitáhl hnilobu, které se nyní na záhonech nedokážu zbavit. A to česnek mořím, hnojím, zalévám, pleji a půdu dezinfikuju dusíkatým vápnem. Ještěže mám druhý záhon v Beskydech a ten... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 15.6.2018
no, ta myšlenka s atb zní zajímavě, ale nějak se tomu zdráhám uvěřit. Jistě u lidí imunitě jejich časté podávání neprospívá, ale nevím, jestli je mechanismus působení fungicidů srovnatelný. A jestli něco jako imunitní reakce na strupovitost existuje.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika