Příspěvky uživatele - 236.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ukončení destilace + ředění, 30.12.2018
Objem vařáku není úplně zajímavá info. Doporučuji odebrat 1 - 1,5% úkapů objemu z nasazaného lutru, u jablečného či calvadosu 2% v průběhu 20 min. při mnimálním příkonu energie do vařáku. A konec podle chuti, souhlasím. PŠ
Cukr nebo med?, 29.12.2018
Bouřlivé kvašení není žádoucí, protože enormní vývoj CO2 odnáší vůně budoucího destilátu, platí to hlavně pro třešně, višně a meruňky. Bohužel je často velmi teplo, takže snížit teplotu kvasu je dost obtížné, ale namraženými PET lahvemi to... celý příspěvek >
Zapach dymu, 29.12.2018
Jestli se kvas přim 1D připálil, nepomůže Vám skoro nic, záleží na tom, jak mnoho se znehodnotil. Pokud jen málo, mohl byste zkusit následující pokus. Do 1 litru destilátu nalijte polévkovou lžíci mléka. Okamžitě se vysráží mléčná... celý příspěvek >
Švestkový kvas - bílá plíseň, 24.12.2018
No vysazený, nevím, možná, že máte i pravdu. Víte, já prostě nesnáším, když někdo ze čtenářů tohoto portálu dělá trdla slovanské, prostě vím svý. PŠ
Švestkový kvas - bílá plíseň, 23.12.2018
To nejste sám, mně se to děje taky. Úplně stačí do vypnuté blány PE folie klepnout, voda spadne a už povrch kvasu vidíte. PŠ
Švestkový kvas - bílá plíseň, 23.12.2018
Pane Rafaeli, výměnou destilátů demonstrujeme jenom ukázku toho, kam jsme to dotáhli v kvalitě výrobků, nic jiného. A exhibicionismus je něco jiného, to jste nezvolil vhodné cizí slovo, zde se na veřejnosti nic nepředvádí. Jinak i já Vám přeji hezké... celý příspěvek >
Švestkový kvas - bílá plíseň, 20.12.2018
Lít nějaký olej do meziprostoru mezi plovoucí víko a stěnu nádoby... Souhlasím s Vámi, věru prasárna!! Ale proč jste to doporučoval a ptal se? A proč jste se divil, že to neznám? Ostatně, proč máte takový strach ze vzájemné konfrontace destilátů,... celý příspěvek >
Švestkový kvas - bílá plíseň, 19.12.2018
Myslím, že jste se jaksi "zapomněl" vyjádřit k mé výzvě, protože jedině vzájemnou konfrontací se můžeme (te) něco dozvědět. Aplikaci oleje nikomu ze čtenářů nedoporučuji, to víte azeotropie je svinstvo a nic s tím nenaděláte. Žádný olej není tak... celý příspěvek >
Švestkový kvas - bílá plíseň, 17.12.2018
...zalilo se to třeba olejem... Mám tomu rozumět pane Rafaeli tak, že to i dnes doporučujete? To je skoro na úrovni Vašeho tvrzení o výskytu nitroglycerinu v kvasu nebo lízání modré skalice, s podobnými pitomostmi toto vlákno už... celý příspěvek >
Švestkový kvas - bílá plíseň, 12.12.2018
Upřimně řečeno, do kterého kvasu se nedostává vzduch? No snad jen do těch co mají objem 50 l a jsou v PE konvích, tam bych tomu i věřil. Ale ve dvoustovácích, které jsou zatažené sponkou na jakémsi těsnění, ani náhodou. Podle mě je daleko lepší tyto,... celý příspěvek >
Aroma slivovice, 12.12.2018
Jinak mi přijde pomalý, neekonomický, hůř regulovatelný a stavebně náročnější. Svatá slova. A co hůře, obtížněji se odebírají úkapy, protože u hustých kvasů, např. jablečných je gradient teplot mezi stěnou a středem dosti výrazný. A jablečné... celý příspěvek >
Jblkový kvas (druhák), 10.12.2018
Souhlas. A jestli se primární kvas opravdu připálil, nečekejte žádný zajímavý destilát.Jablečný kvas je pohříchu velmi často hustý, pokud se použije enzym, zlepši se to, ale přesto doporučuji tyto kvasy před zpracováním ředit přímo v kotli. Pokud... celý příspěvek >
Aroma slivovice, 5.12.2018
Je to tak. Švestky u nás v Čechách nemají proti těm Moravským, hlavně těm z Horňácka šanci. Je to tím, že Bílé Karpaty mají spoustu letního slunce a také to podloží dělá divy. Nicméně proč končite 1D při 30%. Okrádáte se o vyšší složky vůně, ale... celý příspěvek >
Kvas ze švestek, 5.12.2018
Určitě bych s obojím počkal až do konce února. Ideální teplota pro kvas je 16 -  17 °C.PŠ
Kvas ze švestek, 3.12.2018
Ale z jakých švestek? Pokud je to švestka domácí, co tak trpí šarkou, tak to klidně nechte do konce února, destilát získá krásnou peckovou dochuť, jsou to velmi ceněné destiláty na soutěžích, ale až tak po třech letech. Kvas je velmi stabilní. Ovšem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika