Příspěvky uživatele - 150.232

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Identifikace dřevin, 13.1.2018
Prunus laurocerasus a Lonicera nitida (taky pěkně rozrůstavá potvora).
Do jakého sponu je vhodné sázet Barvínek - Vinca major?, 10.1.2018
Ano, omlouvám se, Lído. Moje zkušenost je s Vinca minor. Souvislý porost se mě nepodařilo napěstovat.
Do jakého sponu je vhodné sázet Barvínek - Vinca major?, 10.1.2018
Osobně s ním mám velmi špatné zkušenosti. Na světlejších místech přes něho ochotně prorůstá tráva. Radostně mohu prohlásit, že po deseti letech chemické války se mě ho konečně podařilo zbavit.
Rost na molitan do filtracie, 10.1.2018
Já osobně považuji kulaté plastové sudy za krajně nevhodné pro zhotovování filtračních nádob. Ať již pro problémy s průchodkami (do DN 50 lze použít rovné), ale hlavně z důvodů prostorové náročnosti. Navíc je vhodné, aby hloubka nádob (z důvodů... celý příspěvek >
Jezírková zahrada, 10.1.2018
K pochopení příspěvkú se nebudu vyjadřovat. Hříbalova zahrada je specifiká v tom, že se jedná o velký komplex zaměřený hlavně na rostliny. Stačí se na Googlu na jeho zahradu podívat. Z toho plynou i nároky na údržbu.
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 9.1.2018
Příspěvek s jedním obrázkem uložíte a po načtení si ho znovu otevřete na editaci. Pak můžete vložit větší počet obrázků. Osobně si myslím, že v průtoku (pokud je vhodně dimenzované potrubí) rozdíl nebude. Gravitační zapojení se doporučuje z... celý příspěvek >
Rost na molitan do filtracie, 9.1.2018
Celkově je myšlena dobrá, ale mám několik připomínek. Ta úplně zásadní je, že voda do filtrační nádoby přitéká ze spodu, aby ten největší kal zůstával hned u dna a šel jednoduše vypustit odkalovacím kohoutem ve dně nádoby. V samo-domo nádobách se to... celý příspěvek >
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 30.12.2017
Tak na takovou diskuzi se těším. Na to tema mám celkem radikální názor.
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 28.12.2017
Ten popis výměny vody v trubce je trochu zavádějící. V praxi je ve hře ještě mnoho proměnných (kromě již zmíněných ztrát i proměnlivý průtok vlivem zanáčení filtrace, sít a mřížek). Takže přesně se to předem stanovit nedá. Na jezírku je prima, že... celý příspěvek >
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 27.12.2017
Z 1" trubky by voda tryskal, ze 110 KG jen slušně vytékala. Ono bude hodně záležet na ztrátách. Viděl jsem (čerpadlové zapojení) v akci čerpadlo 8.500 l/h v 8.000 kubíkovém jezírku. Voda z vodorovného přepadu 110 KG, těsně nad hladinou, jen... celý příspěvek >
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 19.12.2017
Moc chytrá otázka to není. Pokud se začnete zajímat o tento druh čerpadel, tak zjistíte, že v tomto segmentu se skoro jiná nevyrábí. Ovládání je takřka vždy řešeno na kabelu. Kromě etremních situací nemá smysl s výkonem čerpadla hýbat. Také s tím u... celý příspěvek >
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 19.12.2017
Já mám řadu Aqua Forte DM taky vybranou na jarní výměnu čerpadla, takže mě to zajímá. Srovnával jsem si obě čerpadla na stránkách jednoho prodejce a tam jsou uváděné skoro stejné parametry množství, výtlaku a spotřeby. Cena druhého čerpadla je jen... celý příspěvek >
Teplota vody jezírka v zimě, 14.12.2017
To bude nějaká chyba v měření. I nyní mám na hladině kolem 4oC a v hloubce to málokdy klesne víc. 
Jak jste na tom s vláhou v zemi, 11.12.2017
Taky jsem na Plzeňsku měl nejmokřejší sezónu za poslední roky. Každý měsíc přes 80 mm (kromě září - 16 mm). Trochu sucha jen začátkem června.
Neznámá rostlina připomínající citrusy, 3.12.2017
Je divné to zimování ve sklepě. Většina stálozelených subtropických rostlin zvládne zimování v cca 5 stupních, ale obvykle potřebuje světlejší stanoviště. Jaká v tom sklepě bývá přes zimu teplota a jak je to tam se světlem (nějaká okna)? Tropické... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika