Příspěvky uživatele - 180.133

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaké dřeviny k secesní vile?, 25.4.2008
Není od věci zalistovat ve starých zahradnických knížkách z oné doby. Mám pár ročníků časopisu Zahrada Ing. Vaňka, jsou tam návrhy zahrad, které dělal tehdejším továrníkům. Jsou ale i jiné knihy, kde toho je dost popsáno. Základní principy ale... celý příspěvek >
Výmladky švestek po celém sadu, 23.4.2008
Na té odolnosti k suchu určitě něco bude. Existují ale i selektované myrobalánové podnože, které tolik nepodrůstaj. Jsem četl, že lze podrůstání částečně zabránit výsadbou do větší hloubky. K tomuto účelu ale musí být stromek už připraven ze... celý příspěvek >
Výmladky švestek po celém sadu, 23.4.2008
No některé myrobalány ani tak moc nepodrůstají (MY-BO-1) je ale otázka, jestli je to ještě myrobalán. No a ta odolnost je dost subjektivní, pokud nemáte srovnávací materiál.  Co třeba Wagenheimova, ta snad jako podnož taky něco vydrží. Které... celý příspěvek >
ostření, 23.4.2008
Myslím, že kvality tohoto vosku zde byly řešeny. To je ale vyjímka. Standardní běžné vosky by neměly mít negativní vliv. Mezi řeznou plochou roubu a podnoží nesmí být nikdy žádná mezera. Když roubuju za kůru, používám radši Titla
ostření, 23.4.2008
To zamazávání smysl má. Když se roubuje klasicky za kůru, vznikne mezi roubem a odchlíplou kůrou taková nepěkná mezera. ta nesmí vyschnout. Zamazávání je nutné. Stejně tak okraj řezné rány se lépe zavaluje, když hojivé pleivo neodschne.  Pokud... celý příspěvek >
Jaké vápno do kompostu? A hlavně kolik?, 22.4.2008
No nevím, Kompost je cený svou biologickou aktivitou (mikroorganismy, žířaly ap. S kompostem vracíte do půdy život. Pokud ale ten život chcete zlikvidovat, tak s páleným vápnem se vám to jistě povede. Je také dobré si uvědomit, jak funguje půdní... celý příspěvek >
Houba na jehličnanech - poradí někdo?, 21.4.2008
Rez hrušňová _ nejlepší bude vykácet hrušně v okruhu dvou kilometrů. Taky by šlo ostříhat napadené větve než vylítaj spóry. Nebo zlikvidovat tu chvojku.
jaká to mohla být odrůda jabloně?, 21.4.2008
Ještě mě napadla Rederova reneta Co se vám tvarově nezdá na Kdánském hranáči? On totiž vůbec nemusí být hranatý. podle obrázků z pomologií nelze nic určovat. Co ojínění plodu?
Identifikace vrby, 21.4.2008
Z tohodle se druh dá identifikovat jen těžko. Této poruše se říká fasciace.
jaká to mohla být odrůda jabloně?, 21.4.2008
Ohraničený flek je způsobený tím, že v tom místě byl k plodu přitlačen list či větev. Odrůd jablek je více než si myslíte. Klidně to mohla být třeba nějaká Mičurinova odrůda. Ten rád do křížení použival M. prunifoliaI a jiné. Jeho výpěstky měly... celý příspěvek >
jabloně na malém prostoru, 20.4.2008
No ono to s tou agrotechnikou nebude tak horké. Řez nevyžadují žádný. Jejich sloupovitý vzrůst je dán hormonální rovnováhou, kterou useknutím vrcholu narušíte.
jaká to mohla být odrůda jabloně?, 20.4.2008
Taky mě napadl ´Gdánský hranáč´. Odkud jste? Třeba by pomohlo nahlédnutí do tzv. normálních sortimentů
jaká to mohla být odrůda jabloně?, 20.4.2008
No rozhodně není ploché Vítek
Vadnutí letorostů, 20.4.2008
No nevím Co třeba Monilia laxa neboli moniliový úžeh. Vítek
Hubení lýkožrouta smrkového, 19.4.2008
Mám pocit, že transport lýkem probíhá v opačném směru.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika