Příspěvky uživatele - 38.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co Vaše réva 2017, 2.5.2017
Dobrý den, chci jen připsat svoji zkušenost z letoška. Několik let (5) jsem různě laboroval s drátěnkou. Letos jsem přes zimu koupil a instaloval drátěnku z Osl... u (kovové sloupky + zavrtávací kotvy) a musím říct, že jsem moc litoval, že jsem... celý příspěvek >
Jak založit novou vinnou révu?, 6.4.2017
Nejméně pracná drátěnka je sloupek/tyčka třeba roxor. s délkou aspoň 3m. 1m do země a 2m nad. Pak pěstovat spůsobem Vertiko. Všechny Vaše otázky jsou zhruba na půl knihy, tak neváhejte a kupte si ji. V současnosti vyšla nová kniha, na které... celý příspěvek >
Střih révy - poradíte?, 5.4.2017
Rozhodně bych v letošním roce zcela zásadně pořešil podlom. Protože ten Vám dá prostor pro tvarování v příštím roce. čím více bude letorostů tím budou slabší a méně vyzrálé čím jich bude méně tím budou vyzrálejší a tlustší tam,... celý příspěvek >
Střih révy - poradíte?, 31.3.2017
To není úplně jednoduché. Jednak je už dost pozdě a druhak je to pěkný humus. V neposlední řadě je důležité i to, jak to vlastně chcete pěstovat. Na tažně, či na čípky(kordony). Popravdě řečeno, jako první a univerzální poradu bych v tomto případě... celý příspěvek >
Spon révy, 27.1.2017
to je ale hodně velká lenost Pokud nemáte, stejně si pořiďte nějakou brožuru o pěstování révy. Hodně Vám usnadní život. já mám třeba 1,2m
Víno z hlohu, 28.12.2016
Slazení pomocí cukru svařeného ve vodě má několik důležitých pozitiv. v menším množství vody se dá rozmíchat více cukru svařením dojde k dezinfekci vody i cukru pokud by v cukru byly nějaké nečistoty, vyplavou na povrch, kde je... celý příspěvek >
Co se to vytvořilo na hladině?, 12.12.2016
Dobrý den Tak to je ale pěkněj plyšák!   Jestli to bude na závadu vůbec netuším. Obecně plísně moc neprospívají, ale všichni se cpeme třeba Hermelínem. Osobně bych to asi nerisknul. Říká se, že např. flíček na marmeládě (domací) má... celý příspěvek >
Čím budete ošetřovat vinnou révu v příštím roce, 20.10.2016
No když už si tu chtějí někteří vylepovat Kukyho jízdní řád, tak mi to nedá a zeptám se pro doplnění. Když se to řeší fakt pro začátečníky. Sulku na roztoče nepoužíváte, nebo je pouze opomenuta? Aby Vám pak nespílali, že jste to zatajil. 
Čím budete ošetřovat vinnou révu v příštím roce, 17.10.2016
Zkuste si něco přečíst. Minimum je alespoň pdf p. Kratochvíla o pěstování révy. Lépe zakoupit nějakou brožuru (Kraus, Pavloušek). Nebo hledat základy na Inetu, ale to je paradoxně delší. GB
Víno z hlohu, 13.10.2016
Dal bych si pozor na relativně silné účinky hlohu, jako medikamentu/léčiva/drogy. Píšou o něm a jeho použití jen jako tinktury.
Domácí víno - základní problémy, 29.9.2016
Myslím, že tady v tomto tématu se řeší spíše ovocné víno, ale budiž. Různé kvasinky jsou různé právě kvůli tomu, že dávají různá vína. Každý si vybere buď dle odrůdy, nebo dle záměru jaké víno chce vyrobit. Nevím v jakém objemu se pohybujete, ale... celý příspěvek >
Lisování hroznů, 15.9.2016
Tady to taky najdete. 
Kvety na podzim, 12.9.2016
Je to střelba do neviňátek, ale tipnul bych si takhle od boku, že pěstujete nějakou podnož.  Tedy alespoň mě se to přesně takhle přihodilo.
Jak vyrobit domácí víno v malém, 7.9.2016
Bez popisu přesného postupu včetně výhy a objemu jednotlivých komponent a dalších detailů Vám bohužel nikdo nic neporadí. Tak to prostě je. a tradičně p. Valenta (5l vína) Ostružiny Ostružiny jsou vhodné pro přípravu těžkých vín. Výroba... celý příspěvek >
Zastavené kvašení u rybízového vína, 1.9.2016
Přesně tak. Celé je to dáno i stavem zralosti rybízu. Dělám z červeného hodně zralého a dávám na 10l 6kg. Kyseliny se po vykvašení a půlročním stání pohybují okolo 10 - 15g/l.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika