Příspěvky uživatele - 242.167

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Melouny 2014, 21.9.2014 Obsahuje fotku
S kocem letošních prázdnin skončila i sezona většiny pěstovaných plodin na zahradě. Voda, trvale padající shůry, má neskutečně devastující účinky. Musím konstatovat, že tohle prostě nepamatuji, loňské průtrže nebo dřívější záplavy jsou proti tomu jen... celý příspěvek >
Nemoc revy, 13.9.2014
Révu Vám napadla plíseň a zlikvidovala listy. Ošetření je nutno provádět průběžně, ale pokud je takové počasí, tak jako vládne v této parodii na léto, tak nepomůže ani postřik svěcenou vodou. Ošetřoval jsem několikrát, profíci ošetřijí stále (já... celý příspěvek >
Réva - draslík x hořčík, 10.9.2014
Takhle u mne vypadá většina odrůd po letošní parodii na léto. Odolné neodolné, hraje to všema barvama, tedy to, co ještě není na tabák a zůstaly na tom nějaké listy, bohužel. Réva, i když je ošetřovaná postřikem ve velkém (vinohrady profíků), prostě... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 7.9.2014 Obsahuje fotku
I já sklízím tuto odrůdu. Mrazíky nebyly, plíseň a padlí se mi nakonec podařilo celkem ukočírovat, pytlíky proti hmyzu fungují. Pak ale přišlo další léto, při kterém deště zlikvidovaly 50-100% úrody (dle odrůdy), tomuhle se ubránit nelze. Prohlížel... celý příspěvek >
Sklizeň 2014, 24.8.2014 Obsahuje fotku
Sklidil jsem většinu melounů a zatím spokojenost.
Ochrana před sršněmi, 24.8.2014
Opadalo mi 95% broskví, vše napichané hmyzem (ne sršni, velmi velmi málo vosy). Udělal jsem kousek od stromu díru do země, nahrnul tam hnijící plody a hmyzáci se jim věnovali, nechajíce dočasně na pokojim révu.
Co vaše réva? (2014), 24.8.2014
Ani ten rybíz by v tomhle počasí nebyl normální, to bych musel pěstovat nějaké bago, ale to není k jídlu. Pěstuji jen stolní odrůdy a jsem zatížený na velké bobule. Jedna jedinná věc, která letos nepotřebovala ošetření, byl angrešt a petržel, jinak... celý příspěvek >
Ochrana před sršněmi, 24.8.2014
Budete mít plné flašky vosáků a stejně úrodu napichanou. Pokud se rozhodnou že Vám ji poničí tak to udělají, láhve pochytají jen část přemnoženého hmyzu. Letos nejsou frfni ani u nás, ale PETkama se sirupem to není, na úrodu jdou muchy, včely, vosy,... celý příspěvek >
Pěstování zeleniny pod stromem?, 24.8.2014
Máte místa habakůk, nechápu proč tlačíte záhony pod stromy. Když se tam vlezete na obdělání, tak se tam musíte vlézt i se sekačkou.
Co vaše réva? (2014), 24.8.2014 Obsahuje fotku
Jetě jeden názorný snímek. Petře, který střapec byste dal na stůl? Je to stejná odrůda a ten levý je jen špatně ošetřený.  A tak je to skoro se vším. Pokud bych nepoužil chemii tak mohu zahradu vybetonovat a natřít na zeleno, bohužel.
Pomoc s určením odrůdy, 23.8.2014 Obsahuje fotku
Nafotil jsem již téměř zralou révu a její listy u které nevím co je to za odrůdu. Bobule má celkem velké, oválné, masité s málo semeny. Na osluněné straně se na ní tvoří nahnědlé hnědé fleky a měla by být od bred_ika. Díky za pomoc.
Nemoc revy, 23.8.2014 Obsahuje fotku
Již jsem to tady někde zmiňoval a dnes trochu více nafotil. Takhle mám poškozeny bobule na odrůdě At-6-3-sk. Nevím zda je to následek dřívějšího napadení peronosporou nebo reakce na něco. Takto se bobule chovají na viditelně poškozené třapině ale i... celý příspěvek >
Záchrana rajčat, 23.8.2014 Obsahuje fotku
  K biftekovým odrůdám mám již definitivně těžkou averzi, když se na ně podívám tak je to hnus. Tyhle odrůdy potřebují naprosto vyvážené podmínky pro pěstování aby vypadaly k světu. Letos jsem ještě něco zkusil ale to je definitivní konec... celý příspěvek >
Záchrana rajčat, 23.8.2014
Ano, je keřová, ale běžně dosahuje metrové výšky.
Záchrana rajčat, 23.8.2014
Odrůd mám asi 30 a vesměs vše jsou již osvědčené a vyzzkoušené odrůdy, polovinu z nich tvoří soudečkové cherry odrůdy. Bohužel bylo tolik vody, ža ani tyto jinak velmi odolné odrůdy to neustály, a to už je co říci. Vyloveně špatně na tom jsou nově... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika