Příspěvky uživatele - 189.156

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Matčino, 8.9.2018
Rozumím, ale osobně si myslím že vám nic extra nového nepřinese. Když jsem jedl poprvé Galu v italských sadech, tak ten dojem byl podobný jako z Matčina, kterému se podobá i vzhledem. Prostě Matčino je taky takový komerčný sladkáč:) Být vámi tak jdu... celý příspěvek >
Matčino, 8.9.2018
Určitě souhlasím s tím, že chtunat Matčino nějak výrazně kysele, tak oblíbené není, ale potom by asi ani nedostalo tento název. Předpokládám že český ekvivalent je převzatý s němčiny (Mutterapfel). Oni ho tak zřejmě nazvali z důvodu že to bylo ceněné... celý příspěvek >
Matčino, 7.9.2018
No já bych se toho nebál. Pokud je to kvalitně osluněné a pokud tam nebude podmáčená půda, mohlo by to fungovat. Nejlepší Matčina jsem jedl z Valašska z nadmořských výšek 600- 700 m, pokud je teplý slunný podzim, tak z takových poloh dosahují opravdu... celý příspěvek >
Matčino, 7.9.2018
Jinak odrůda Matčino kvalitní samozřejmě je, já na ni kdysi trávil podzim, letos jsou plody výstavní, ale už bych si ji tady k nám do tepla nevysadil, protože se z ní stalo pozdně letní jablko. Kdysi sklizen koncem září, letos sklízím probírkou (což... celý příspěvek >
Matčino, 7.9.2018
No já bych řekl, že to je trochu jinak. To že Matčino se stalo synonymem v podstatě pro starou odrůdu je dáno spíše subjektivními věcmi, z nichž největší význam má ten počeštěný název. Pro nezainteresované, název v originále je Nonnetit. Byla by tato... celý příspěvek >
Foto starých odrôd hrušiek, 26.8.2018
Je to klasika Merodova, nemýlím li se? Výborná odrůda do vyšších poloh. Zaujaly mě ty hniličky s výbornou chutí, našel jsem něco podobného v západních čechách, vícero stromů. Výrazné hnlličení, chut skvostná, muškatelková, hodně velké stromy. Bylo to... celý příspěvek >
Poznáte starou odrůdu hrušně?, 24.8.2018
Inu v našich pomologiích je popsáno hodně odrůd, které nejsou obecně známé, i takové, teré se tu očividně nikdy moc nepěstovaly. Vaněk jich má třeba stovku z toho možná 40 zimních. Myslím že snad většina odrůd v alejích na mostecku v této knížce... celý příspěvek >
Mulhauptova reneta, 24.8.2018
Inu Multhauptova reneta je velmi zajímavá odrůda. Plody jsou velmi krásné a mohou být zaměněny za Hvězdnatou renetu. Vellice úrodná odrůda, vzhledem ke stáří stromů, které znám, tak plodí striktně ob rok a má velmi malé plody. Na mladé dřevě jsou... celý příspěvek >
Poznáte starou odrůdu hrušně?, 20.8.2018
Inu tak toto je zajímavé. Solanka to není určitě, nesedí vybarvení plodů a ani doba zrání, ta v podstatě už nyní končí, ale nevím samozřejmě v jaké výšce se tato hrušeň nechází. Každopádně mi to hodně připomíná a to i vzrůstem stromu jednu chuťově... celý příspěvek >
Šárka - Haganta, Gábrovská, Čač. rodná, 12.8.2018
Inu máme podobné zkušenosti s touto odrůdou. U mě taky letos první úroda, čekal jsem na ni snad 7 let, možná i více. Listy na jednom stromku mám vyloženě flekaté, ale na pplodech se šarka zatím neprojevuje. Uvidímě jak to bude v dalších... celý příspěvek >
Šárka - Haganta, Gábrovská, Čač. rodná, 11.8.2018
No já jsem rád, že Hamanovu chválíte, protože pokud se pamatuju třeba Petr z Pardubic ji spíše kritizoval. Je otázka ale zda měl opravdu Hamanovu. Napsal bych ještě pár slov k Hanitě, protože tady úplně nechápu její současnou popularitu, protože je... celý příspěvek >
Šárka - Haganta, Gábrovská, Čač. rodná, 11.8.2018
Ano máte pravdu v pomologiích uvedena je. Ovšem co se mi nezdá je to, že její úrověň citlivosti vůči šarce je na podobné úrovni, mi přijde jako výrazně, ale výrazně nižší a to je to, proč je pro mě obrovsky zajímavá. Špičková švestková chuť, vysoká... celý příspěvek >
Kozačka Štuttgartská, 10.8.2018
Byl jsem špatně pochopen, nemyslel jsem protlačování tady na fóru, nakolik bych řekl že zde stále jsou soudní lidé, kteří dokáží ocenit nevšední kvalitu starých odrůd, ale měl jsem na mysli samozřejmě tlačenku jež jednoznačně preferuje nové odrůdy,... celý příspěvek >
Kozačka Štuttgartská, 10.8.2018
Protože nikdo nereagoval, vypadá to, že tato odrůda už je širší odborné veřejnosti v podstatě neznámá. Veliká škoda! Je vidět že úsilí jakým se tady protlačují nové velkoplodé odrůdy slavilo úspěch, což ale není vůbec důvod k jásotu! Vlastní... celý příspěvek >
Šárka - Haganta, Gábrovská, Čač. rodná, 10.8.2018
Zdravím, Gabrovská začíná, Ččanská Rodna už nějaký ten den postupně opadává, letos bohužel je kvalita nižší, než jiné roky, myslím chuťová. Je otázka zda je to jen přeplozením, přestože jsem protrhával, nebo se více projevila šarka, zřejmě kombinace... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika