Příspěvky uživatele - 57.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kalfas jako květináč - zdravotní hledisko, 17.4.2014
Nový kalfas smrdí na 100 honů jako všechno zboží, co se vozí z Číny.  Když ho necháte vyvětrat, smrdět přestane.
Maliník - nedaří se pěstování, 17.4.2014
Pokud maliny rostou v trávníku, kde nemají co dělat, vyryl bych je hned a přesadil. Zachovat kořenový bal (drn) je dobré, ale ne zcela nutné, stačí dostatečně silný odnožující kořen.
Roubování peckovin za kůru, 17.4.2014
Proč ne? Teplota a vlhkost jsou ve studni optimální. Někteří tak skladují i měkké ovoce (švestky, hrozny). Já rouby nastříhané v prosinci jenom zapíchnu do hlíny (při oblevě) a vydrží nenarašené a čerstvé taky. O svátcích je vyfotím pro ty,... celý příspěvek >
Jabloň vhodná na mušt, 3.4.2014
Na moštování se většinou nehodí pozdně zimní odrudy. Je to samozřejmě otázka názoru a vkusu. Já osobně považuji tyto odrůdy na moštování za nejlepší. Jablka (ani padaná) zdaleka tak rychle nehnijí, moštovat se může postupně i několik týdnů... celý příspěvek >
Jabloň vhodná na mušt, 3.4.2014
...ranější odrůdu než James Grive, kterou by bylo dobré prohlásit za vhodnou k moštování? Každá odrůda je v podstatě vhodná na moštování, pokud se moštuje v nepřezrálém stavu. Problém letních jablek tkví právě v tom, že rychle dozrávají, rychle... celý příspěvek >
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 3.4.2014
Ano, to je koloběh živin, konkrétně dusíku v přírodě.  Předpokládá ovšem, že do toho nezasahuje člověk tím, že rostlině odebere plody, pohrabané listí, ostříhané dřevo. Příroda taky neví, že člověk, co sní a vyloučí,  nevrátí do půdy... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 20.3.2014
odborná veřejnost mě přesvědčovala, že i z takto naočkovaného květního pupenu vyroste výhon, což se jaksi nestalo! Proč? Pan Libor odpověděl - zřejmě správně. Potomstvo dostalo přednost a vegetativní pupek zakrněl.  Pozoruji to u meruněk... celý příspěvek >
Řez slivoně, 13.3.2014
Terminálem bude ta větev, kterou si zvolíte (obvykle uprostřed). Že vyrůstají všechny větve z jednoho místa, není ideální, ale až tak to nevadí. Když odstraníte ty větve, u nichž se Vám zdá že korunu zahušťují, že se kříží s jinými nebo roste... celý příspěvek >
Van a Regina, 13.3.2014
Asi tak. Proti tomu, co sníme v levných uzeninách, sekané a mražených pangasech jsou třešně s červíkem o ničem. Jen mi přišlo líto řadu let se pěstovat s třešní a pak ji skácet (ne vykopat - asi nebyla úplně malá) kvůli červivosti.  Při vší... celý příspěvek >
Jantar, 13.3.2014
Odruda Jantar vznikla samoopylením Jonathanu s odrudou Golden d. volně v sadu. Pokud šlechtitelé pěstovali v sadu pouze tyto dvě odrůdy, pak to asi tak bude. Jinak je to údaj jen pravděpodobný (pokud tedy někdo nedělal genetickou analýzu Jantaru,... celý příspěvek >
Van a Regina, 13.3.2014
Van je chutná tmavá třešen ale pro červivost jsme jí pokáceli To je věta, které moc nerozumím. To mi přijde, jako kdybych napsal: "Koupil jsem si auto Škoda, ale dal jsem ho pryč porotože mu na střechu sedá prach".  Všechny pozdní chrupky... celý příspěvek >
TopTaste?, 13.3.2014
Okolí Starého Města p. Sněžníkem znám velmi dobře. Nechci Vám kazit elán, ale slivoní, kterým se tam daří mnoho není a Toptaste k nim nepatří. Ony Vám tam vyrostou i zaplodí, ale nevyzrají do odpovídající cukernatosti. Raději bych volil skořejší a... celý příspěvek >
"Forkertovo nikolování", 6.3.2014
Jo, už si vzpomínám. Ale sám jsem to nikdy nedělal. Používal jsem jenom mezištěpování roubem.
"Forkertovo nikolování", 6.3.2014
ale budu používat plátek z internodia Jako očko bez očka?
Vychovny rez, 27.2.2014
A proč bych si měl omlet stromek, který už mi aspoň rok roste na zahradě... To je velmi prosté. Broskvoň plodí jen na jednoletém dřevě, takže když stromek neostříháte, tak na příští rok nasadí květy jen na tom, co přiroste. Po pár... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika