Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rouby - prodej, 5.2.2014
Souhlasím s Davidem. Co se týče odběru roubů v Sempře, tak mi ty pracovnice tam vždy říkali, ať na ně nespěchám, že mají čas až od 2. dekády ledna a záleží také na počasí. Jinak přinést si hálčivce či vlnovníka na stromku ze školky není pro... celý příspěvek >
Jabloně a jiné do vysokých poloh, 5.2.2014
Paní Šárko, píšete,že půda je u Vás nepříliš dobrá. To vylepšení zeminy v jámě před výsadbou je chválihodné. Čím větší jáma, tím lépe. Ten substrát můžete přidat, kompost by byl lepší a hlavně levnější. Já to dělám kvůli půdní únavě. Ale tu velmi... celý příspěvek >
Vnitřní hniloba jablek, 4.2.2014
Choroby jádřince a kalicha mívají spojitost. Nemusí to být vždy fusariozy. Preventivně je možné ošetřit fungicidem v době květu. Loni v období kvetení byly příznivé podmínky pro vznik těchto chorob, především u náchylných odrůd. Sklovitá... celý příspěvek >
Rouby - prodej, 3.2.2014
Obávám se, že tady právní překážka je. Těžko v ČR najdete oficielního prodejce oček nových střížovických odrůd. Nevím, jestli by Vám je prodali ve Fytosu. Ti totiž mají právo na výhradní množení a prodej střížovických odrůd. Mají s nimi uzavřenou... celý příspěvek >
Meruňky, monilioza 2014, 3.2.2014
Je to záležitost úřadů pro registraci přípravků v jednotlivých zemích. I když je např. přípravek zaregistrován v rámci EU, může úřad příslušné země žádat na příslušné firmě další dodatečné zkoušky na něco. Těch nejrůznějších zkoušek a dokladů pro... celý příspěvek >
Rouby - prodej, 3.2.2014
Ještě se mi nestalo, že by se některý roub ze Sempry neujal. Po obdržení zásilky je zapíchnu do země u severní strany kolny. Je-li zem zmrzlá, nasypu kopeček půdníhu sbstrátu a zapíchnu do něho. Vytáhnu a ihned roubuji v době mízy (za kůru). Loni... celý příspěvek >
Rouby - prodej, 2.2.2014
To je problém, ty novější jsou právně chráněni. Tak jedině od známých.
Rouby - prodej, 2.2.2014
Dobrou zkušenost mám se Semprou Litoměřice.
Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25, 2.2.2014
Ano, Integro je už řadu let prověřený přípravek v sadech a je velice tolerantní k predátorům škůdců. Je však třeba připomenout začátečníkům, že to je larvicid. Je ho tedy třeba aplikovat až na vykladená vájíčka, nejlépe v době objevení se černé... celý příspěvek >
Melrose a Gloster, 2.2.2014
Nu, chuť Melroze jsem vždy považoval a považuji za lepší, než býval Idared. Chuť Glostra nebyla u mne nic moc, zato vzhledově to u mne byla špičková odrůda. Idared i Gloster jsem však dávno zrušil.
Jonalord, 2.2.2014
Ale ano. Ve svém předešlém příspěvku jsem napsal nepřesně jednu větu. Měl jsem na mysli, že k pěstování pozdních odrůd jsem měl k dispozici pouze Idared a Melroze a o Zvonkové jsem neměl nikdy zájem. Co se týče dalších pozdních odrůd, mimo v... celý příspěvek >
Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25, 1.2.2014
Je to obráceně. Ne všechny přípravky registrované do ovocných výsadeb, mohou používat pěstitelé příhlášení do SISPO (Svaz pro integrované systémy pěstování ovoce). Proč by se ty zakázané v SISPO neměly používat ani u ostatních pěstitelů... celý příspěvek >
Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25, 1.2.2014
No, to není úplně pravda. Pokud si dobře pamatuji, tak v oblasti pesticidů Zeneca převzala portfolio přípravků bývalé ICI. To rozšířila a potom oblast pesticidů převzala firma Dow. V 90. letech a na začátku tohoto století došlo u nadnárodních... celý příspěvek >
Jonalord, 1.2.2014
Jonalord skladovatelností předčí Rubín dost výrazně. Rubín v této době už se začíná dost kazit (záleží na podnoži a lokalitě). Jonalord do května vydrží bez problémů, některé plody vydrží u mne do července, ale jak je uvedeno v předešlém příspěvku,... celý příspěvek >
Staré hrušky, 31.1.2014
Mezi třešněma jsem žil celý život. Že si lidé mohli plést Winklerovu pro svoji rannost s Rychlicí je možné, i když ta je mohutnějšího vzrůstu. Ale plést mezi to Karešovu s velkými plody a rozložitou korunou, či ještě o něco pozdnější Kaštánku, jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika