Příspěvky uživatele - 220.205

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co je to za chem. usazeninu na destilační koloně?, 23.7.2012
Ethyl carbamate NH2COOC2H5 je skutečně sloučenina, která je podezřelá z kancerogenity, a proto je třeba, aby se v destilačních aparaturách vyskytoval tzv. katalyzátor, tj. měd na jejímž povrchu se tato látka zachycuje. Pokud vůbec vzniká, tak jen ve... celý příspěvek >
Co je to za chem. usazeninu na destilační koloně?, 22.7.2012
Pravděpodobně se jedná o tuky, které vídávám v palírnách při čištění zesilovacích kolon a deflegmátorů. Zvyšují tlak v kolonách. slosar-petr@seznam.cz
Jablečný kvas má zbytkvou cukernatost 6% Brix, co s ním?, 14.7.2012
Myslím, že kdybyste použili 0,5-1% cukru, žádnou chybu byste neudělali, protože kvasinky potřebují ke svému množení nejen vzduch, ale i cukr. Výtěžek necelé 3 l 62%-ního destilátu se mi jeví jako hodně nízký. Takže jste museli ukončovat destilaci... celý příspěvek >
Demižon - čištění, 11.7.2012
Jakékoliv "teplé roztoky" rozhodně nedoporučuji, protože by mohlo dojít k prasknutí demižonu.  Pro čištění těchto nádob se mi nejvíce osvědčilo mechanické čištění tj, plavený říční písek, např. labský a nepatrné množství vody. Možná, že je to... celý příspěvek >
Jak zakopat slivovici, 1.7.2012
Celý odborný život jsem se jako chemik střetával se zakousnutými zábrusovými lavhemi ale až opravdu po letech, ale opravdu mnoha, jsem získal grif, jak "zapečené šlify" otvírat. Takže nedoporučuji. Pokud máte litr destilátu, který chcete ca... celý příspěvek >
Třešínky, 30.6.2012
Zábavný příspěvek. Drobnost: Holstein je jednokotlový aparát. Doporučuji návštěvu R. Jelínka. PŠ
Třešínky, 29.6.2012
Kvašení je tzv. exothermický proces, to znamená že vzniká teplo. Pokud máte v garáži 21 °C, může mít kvas 23 °C, což je naprosto nevhodná teplota. Kvašení probíhá příliš rychle, uvolňuje se spousta CO2, který Vám odnáší vonné komponenty v takové... celý příspěvek >
Sušené kvasnice, 19.6.2012
Ahoj Miloši, vezmu to od začátku. ad 1) Určitě je vhodné kvasinky použít, protože po založení kvasu není nikdy úplně jisté, zda-li na to ty "divoké" budou stačit. Konkurují jim bakterie, křísotvorné kvasinky a jiná havěť. Aktivované kulturní... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 6.6.2012
čeho se u PET lahví bát můžete, jsou ftaláty Ftaláty jsou deriváty 1,2-benzendikarboxylové kyseliny, resp. jejich esterů. Takže, abychom si to vyjasnili, ani těch se nemusíte obávat. Dioktylftaláty, které jsou estery ftalové kyseliny, jsou... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 6.6.2012
S dioxiny jsem se setkal při vývoji technologie výroby chloranilu, ale v mém případě se jednalo o polychlorované molekuly dioxinu. Pokud mluvíme pouze o "dioxinu" máme na mysli vlastně jen dvě benzenová jádra, která jsou navzájem intramolekulárně... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 4.6.2012
PET ve své podobě škodlivý není. Při jeho výrobě však vzniká bisfenol A. Především je mi známo, že se ve Spolchemii Ústí nad Labem vyrábí Bisfenol A reakcí značného přebytku acetonu s fenolem. Že by se tato molekula dala připravit, třeba jen... celý příspěvek >
Hruškový kvas z neskorých odrôd, 4.6.2012
Založení hruškového kvasu není zcela bez rizika zkažení napadením křísotvornými kvasinkami, ale pokud se budete řídit alespoń rámcově mými radami, jistě se Vám podaří připravit kvalitní kvas. Kategorickým imperativem je dobrá zralost plodů, což je... celý příspěvek >
Jak zakopat slivovici, 3.5.2012
Kurňa Miloši, máš pravdu, ale já mám tu imperativní slinu furt. P.Š. alianz slosar-petr@seznam.cz
Alkohol v PET fľaši, 3.5.2012
pokud je původ toho lihu prokazatelně znám a jde čistě jen o to uskladnění, pak bych v tom neviděl problém žádný. A v tom to právě je! Uskladnění známo je, konzumovatelnost s otazníky?: Ale hodnotu 8 l 96%-ního vidím tak na 2 700 Kč Jak to... celý příspěvek >
Jak zakopat slivovici, 3.5.2012
Tak to mě zajímá: Co je pro Vás stabilní teplota? Tedy jaká je ta nejvhodnější telota pro uchovávání slivovice? Chcete-li, jak hluboko je třeba slivovici zakopat, aby tato "vhodná teplota" byla garantována? Samozřejmě, že je třeby zvážit... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika